Kurzemes Vārds

00:10 Trešdiena, 22. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Trīs pagasti rīko sporta svētkus

Sestdien Cīravā notiks sporta svētki, ko rīko trīs kaimiņi – Cīravas, Dunalkas un Aizputes pagasti, informēja Cīravas pagasta sporta metodiķis Egils Rūtenbergs.
"Trijiem pagastiem kopā sportot ir gan interesantāk, gan finansiāli vieglāk," skaidroja E.Rūtenbergs.
Sacensības notiks 11 visdažādākos sporta veidos, tās sāksies pulksten piecos no rīta ar makšķerēšanu Dzirnavu dīķī. Pēc tam gan vīrieši, gan sievietes varēs demonstrēt savu prasmi pludmales volejbolā, futbolā, jautrības stafetē, vasaras biatlonā, auto vilkšanā u.c. Vēl interesanta sacensību disciplīna ir āmurgals, tā ir kriketam līdzīga spēle ar koka āmuriem.
Komandu pieteikšanās spēlēm paredzēta no pulksten 10 līdz 11. Sacensību uzvarētāji saņems tādas balvas, ar kurām varēs veldzēties un mieloties tūlīt pēc sportiskajām aktivitātēm. Balle šogad gan neesot paredzēta, jo pieredze rāda, ka pēc sportošanas sacensību dalībnieki ir tik noguruši, ka uz balli lielākoties ierodas tie, kas sporta spēlēs nav piedalījušies.
Savukārt augustā Cīravā notiks arī Dīķa svētki, ko organizē aktīvās atpūtas organizēšanas uzņēmums "Eži". Šajos svētkos būs iespēja izmēģināt spēkus pavisam netradicionālos sporta veidos.

Konkursa eksperti novērtē Nīcu

Konkursa "Sakoptākais Latvijas pagasts 2006" žūrijas eksperti trešdien inspicēja mūspuses konkursa dalībnieku – Nīcas pagastu. Lai arī eksperti nebija tiesīgi atklāt savu vērtējumu, varēja manīt, ka viņi ar redzēto palika apmierināti, pastāstīja Nīcas Pagasta padomes Pieaugušo izglītības koordinatore Gunita Šime.
Konkursa žūrija, kurā bija vairāku ministriju pārstāvji, apmeklēja Nīcas centru, Toseles polderu sūkņu staciju, vairākas ekspozīcijas, dārzeņkopības saimniecību "Bemberi", Latvijas augstāko piejūras kāpu Pūsēnkalnu, brīvdienu māju "Šķiperi", šķirnes cūku audzētavu "Nīcas rukši", sumbru aploku un daudz ko citu.
Konkurss "Sakoptākais Latvijas pagasts" norisinās jau 12.reizi. Šā gada konkursa moto ir "Cilvēks – sakopta pagasta dvēsele". Konkursa dalībnieki tiks vērtēti 15 nominācijās. Jauna šogad ir nominācija "Pagasta odziņa", kurā otrās kārtas vērtēšanas komisijas var piešķirt papildu punktus par komisijas atrasto, tikai attiecīgajam pagastam savdabīgo odziņu. Rezultātus vērtēšanas komisijas paziņos rīcības komitejai līdz 20.augustam.
Konkursam ir 16 rīkotāji. Šogad ir pievienojies Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, kas konkursa dalībniekus vērtēs un labākos apbalvos nominācijā "Stipra pilsoniskā sabiedrība lauku apvidos".