Kurzemes Vārds

13:11 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Grib būvēt ražotnes

SIA "Delfin Distribution Baltia" plāno Pulvera ielā 8 izvērst būvniecību. Uzņēmums paredzējis teritorijā izvietot vairākas ražošanas ēkas, noliktavu ēkas un palīgēkas ar kopējo platību 19643 kvadrātmetri. Tehnoloģiskā procesa nodrošināšanai paredzēts izbūvēt divus transporta pieslēgumus Pulvera ielai, kā arī izbūvēt jaunu dzelzceļa pievadu teritorijai. Jaunbūvējamās ēkas ir iecerēts veidot kā metāla karkasa būves, kas apšūtas ar akmens vates tā sauktā sendviča tipa paneļiem tumši sarkanā vai tumši pelēkā krāsā. Patlaban pilsētas pašvaldībā ir iesniegti dokumenti, tai jālemj, vai šādu projektu akceptēt.

Piedāvā izveidot autostāvvietas

SIA "Māja - Investīciju grupa" vēlas no pašvaldības iznomāt daļu zemesgabala Jūras ielas (blakus zemesgabalam Jūras ielā 14). Ņemot vērā, ka konkrētajā pilsētas daļā ir problēmas ar autostāvvietām, SIA "Māja - Investīciju grupa" ir iecerējusi minētajā zemesgabalā izveidot automašīnu stāvvietas. Lai varētu palielināt stāvvietu kopējo skaitu, uzņēmums gatavojas šādu stāvvietu izbūvēt arī blakus esošajā zemesgabalā, kas robežojas ar tam piederošo zemesgabalu Jūras ielā 14. "Māja - Investīciju grupa" izteikusi gatavību veikt ieguldījumus pašvaldībai piekrītošajā laukumā ar nosacījumu, ja pēc ieguldījumu veikšanas un laukuma un tam blakus esošās ielas daļas reģistrācijas zemesgrāmatā ar uzņēmumu tiktu noslēgts ilgtermiņa nomas līgums uz 12 gadiem par zemesgabala daļu, uz kuras atradīsies stāvvieta.

"UPB" - lielākais nodokļu maksātājs Kurzemē

Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš vakar Kuldīgā sveica 2005.gada lielākos nodokļu maksātājus Kurzemes reģionā, pasniedzot Goda rakstus sešās nominācijās. Par pagājušā gada Kurzemes lielākajiem nodokļu maksātājiem valsts budžetā atzīti - akciju sabiedrība "UPB" no Liepājas, SIA "VK Tranzīts" no Ventspils, SIA "Brocēnu metāls" no Brocēniem, SIA "Rudus Latvija" no Talsiem un SIA "Agrotehnika" no Kuldīgas. Akciju sabiedrība "UPB" atzīta kā lielākā nodokļu maksātāja vēl četrās nominācijās - uzņēmumu ienākuma nodokļu maksātāju kategorijā, iedzīvotāju ienākuma nodokļa kategorijā, lielāko valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju kategorijā un lielāko pievienotās vērtības nodokļa maksātāju kategorijā. Lielāko akcīzes nodokļa maksātāju kategorijā balvu saņēma SIA "Griģis un Co".

Satiksmes ministrs iepazīstas ar infrastruktūras projektiem
Sarmīte Pelcmane

Vakar Liepājā darba vizītē bija ieradies Satiksmes ministrs Krišjānis Peters. Ministrs Liepājā iepazinās ar iespējām īstenot ielu infrastruktūras projektus, kuru realizācijai nepieciešams Satiksmes ministrijas atbalsts.
K.Peters apmeklēja Liepājas lidostu, kur pētīja lidostas nožogojuma projektu. Pēc lidostas apmeklējuma ministrs devās uz Liepājas ostas pievedceļa izbūves otrās kārtas projekta vietu, kā arī apskatīja nesen kuģa sagrauto Karostas tiltu. Vizītes laikā ministram bija tikšanās ar pilsētas vadības un ostas uzņēmumu pārstāvjiem, ar kuriem tika pārrunāta Liepājas ostas galvenā aktualitāte - ostas padziļināšanas projekts.
Vizītes otrajā daļā satiksmes ministrs kopā ar pilsētas vadības un uzņēmuma "Liepājas tramvajs" pārstāvjiem devās uz vietas apskatīt plānoto Liepājas tramvaja līnijas pagarināšanas projektu, lai izanalizētu projekta īstenošanas iespējas. Noslēgumā ministrs apskatīja projekta "Ziemeļu - dienvidu maģistrāle" īstenošanas vietu - Ganību un Zirņu ielas.

Iekārtas jau ceļā
Individuālo siltummezglu piegādātāji paziņoja, ka pirmā iekārtu krava ar 45 siltummezglu komplektiem, kas ir daļa no šogad pasūtītajiem, pienāks Liepājā jau pirmdien, 7.augustā. Ja konkrēto māju pagrabtelpas būs pienācīgi sagatavotas, siltummezglus uzreiz varēs aizvest uz objektiem, sliktākā gadījumā tie būs jāatstāj uzglabāšanai noliktavā. Pie iekārtu montāžas speciālisti varēs ķerties jau tuvākajās dienās.

 

Uz stipendiju var pretendēt arī rezidenti, kas nedzīvo Liepājā
Domes finanšu komitejas sēdē apstiprināja izmaiņas pašvaldības Stipendiju nolikumā. Tagad uz stipendijām varēs pretendēt arī tie medicīnas studiju rezidenti, kuru deklarētā dzīvesvieta nav tikai Liepāja, kā tas bija līdz šim. Galīgo lēmumu pieņems domes sēdē. Domes Sabiedrības veselības daļa skaidro, ka izmaiņas nolikumā dos iespēju piesaistīt Liepājai pēc augstskolas absolvēšanas ne tikai liepājniekus, bet arī medicīnas studiju rezidentus no visas valsts. Izpētot situāciju ar cilvēku resursiem veselības aprūpē Liepājā, Sabiedrības veselības daļa nolēmusi veicināt jauno ārstu piesaisti Liepājai. Viens no mehānismiem varētu būt ikmēneša stipendiju maksājumi medicīnas studiju rezidentiem 100 procentu apjomā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas stipendijas piešķiršanas brīdī. Deputāti ir apstiprinājuši šādas atbalstāmās profesionālās studiju specialitātes 2006/2007.studiju gadam: ārsts, pilsētplānotājs, būvinženieris, ceļu būves inženieris, arhitekts.     

Septiņas aktīvas dienas Rucavā


Liepājas Bērnu nama trīsdesmit audzēkņi septiņas dienas piedalījās jaunās sabiedriskās organizācijas "Radi Vidi Pats" rīkotajā nometnē "Dabas bērns ir dabas draugs". Nometne, kas saņēma Liepājas pašvaldības un ES programmas "Jaunatne" finansiālu atbalstu notika Rucavā. Nometnes vadītāja Ilze Salnāja un viņas palīgi bija padomājuši par to, lai dalībniekiem būtu interesantas nodarbības, pārgājieni un citas aktivitātes, kuru laikā zēni un meitenes sadraudzētos, apzinātu savus talantus, iemācītos sadzīviskas prasmes, kā, piemēram, ēst gatavošanu, un gūtu iespaidus par vidi, kurā dzīvojam.

 

Projektā kopā ar Poliju, Grieķiju un citām valstīm


A.Puškina 2.vidusskola jaunajam mācību gadam saņēmusi apliecinājumu diviem ES grantu programmas "Comenius 1" projektiem. Pirmais no tiem ir vērsts uz valodu apguvi, un tajā iesaistīti arī Polijas skolēni. Viņiem būs iespēja pētīt žurnālista darbu. Otrais ir skolu attīstības projekts "Kvalitātes meklējumi un sasniegumi, izmantojot stratēģisko mārketingu izglītībā". Sadarbības partneri mūsējiem būs Grieķija, Polija, Turcija, Itālija. Projekta mērķi skar skolas prestiža celšanu, finanšu līmeņa paaugstināšanu, drošas un skolēniem draudzīgas vides veidošanu skolā, paredzēts arī mainīt skolēnu uzvedību un viņu vecāku attieksmi pret skolu, kā arī atvērt skolu sabiedrībai.

Atceroties astoņdesmitos gadus


Kompānija "Lumiere", rīkojot krievu zvaigžņu viesizrādes, šoreiz nolēmusi palutināt tos klausītājus, kuriem ap četrdesmit. Grupu "Mirāža", lai arī bez solo karjeru uzsākušās Tatjanas Ovsijenko, atceras daudzi. Un tomēr koncertzālē "Kursa" uzstāsies ne mazāk populārā Natālija Guļkina. Tieši "Mirāžas" panākumi veicināja sieviešu grupas "Kombinācija" izveidi, un tās koncertu liepājnieki jau ir dzirdējuši. Diemžēl bez Aļonas Apinas, taču ar ne mazāk seksapīlām vokālistēm. Zvaigžņu vizīti finansiāli atbalsta arī Pilsētas dome.

 

Izmanīga krāpšana


"Liepājas enerģijā" pastāstīja, ka tās speciālistiem izdevās atmaskot vienas dzīvokļu īpašnieku biedrības rīcību saistībā ar mājas siltummezgla izmantošanu. Mājas iekšējo tīklu shēma bija tāda, kas ļāva izmantot siltumu, apejot skaitītāju. "Liepājas enerģija" pagaidām nolēmusi nepubliskot ļaunprāšu vārdus un adreses, jo pēc apkures sezonas beigām viņiem atļauts noteiktā termiņā noregulēt savstarpējās attiecības. Mājas iedzīvotājiem par šādu viltību jāsamaksā 1500 latu. Bet atteikuma gadījumā tiks ierosināta krimināllieta.

 

Liepājas teātris simtgadi uzsāks ar viesošanos Rīgā


Liepājas teātris, uzsākot savu simto sezonu, 2. un 3. septembrī viesosies Rīgā Krievu drāmas teātrī ar Dž.Dž.Džilindžera izrādi "Dāma bez kamēlijām". Informējusi teātra sekretāre Zane Elere. Angļu dramaturga Terensa Retigana melodrāma "Dāma bez kamēlijām" ("Variācijas par tēmu"), ko Liepājas teātrī iestudējis Dž.Dž.Džilindžers, ir izrāde par to, kas notiek ar sievieti, kura nespēj izvēlēties starp mīlestību un naudu, un kas notiek ar vīriešiem, kad jācīnās par sievietes mīlestību. Režisors lugu inscenējis kā savdabīgu pagājušā gadsimta vidus kinolenti – gan skatuves iekārtojums, gan varoņu tērpi ir stingri ieturēti melnbaltā krāsu gammā. Izrādes centrā ir sabiedrības dāmas Paolas (Inese Kučinska) un dejotāja Rona (Egons Dombrovskis) mīlestība. pārējie varoņi: Paolas līgavainis Kurts (Leons Leščinskis), draudzene un kompanjone Hetija (Anda Albuže), meita Fija (Maija Romaško), ekscentriskā Mona (Inese Jurjāne) un Rona patrons, horeogrāfs Sems (Ēriks Vilsons). "Spēlmaņu nakts – 2006"  žūrijas komisija nominējusi Andu Albuži "Gada aktrise otrā plāna lomā" par Hetijas lomas tēlojumu. Izrādes scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Patlaban teātrī norit darbs pie trim jauniestudējumiem – Žana Pola Sartra "Aiz slēgtām durvīm", ko iestudē teātra mākslinieciskais vadītājs Rolands Atkočūns, Osvalda Zahradnīka lugas "Zvanu solo" Feliksa Deiča režijā un Moljēra "Iedomu slimnieka"  teātra sadarbības partnera, Paņevēžas teātra galvenā režisora Rimanta Teresa iestudējums. 

 

Veselības ministrs iesaka uzņemt lielākus attīstības tempus

Kristīne Pastore


Vakar mūspusē viesojās veselības ministrs Gundars Bērziņš. Rīta pusē viņš apmeklēja Grobiņu, kur iepazinās ar jaunizveidoto pilsētas doktorātu, kurā būs prakses vietas ģimenes ārstiem, stomatologiem un ginekologam. Ministrs sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina, ka šādi risināta situācija ir labs piemērs, kā pašvaldībai piedalīties veselības aprūpes jautājumu risināšanā.  Otrā dienas pusē viņš viesojās Centrālā slimnīcā, kur ar tās administrāciju apsprieda ļoti aktuālu jautājumu – valsts ir saņēmusi lielus naudas līdzekļus no Eiropas Savienības veselības aprūpes uzlabošanai, ko nolemts novirzīt reģionālajām daudzprofila slimnīcām, arī mūsējai. Taču, kā uzsvēra ministrs, laika ir maz – jau līdz 8.augustam ir jābūt sagatavotai visai nepieciešamai dokumentācijai. Mūsu Centrālā slimnīca varētu saņemt 1,3 miljonus latu, kas būtu paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanai – siltināšanai, kā arī logu un ventilācijas sistēmu nomaiņai. Lai šo projektu realizētu, ir nepieciešams pašvaldības priekšfinansējums, par ko vakar domē arī lēma. Tiekoties ar slimnīcas administrāciju, ministrs arī piebilda, ka nevajag dusmoties uz tiem, kas saka kritiskus vārdus, jo varbūt tieši tie ir īstie draugi, kā arī piebilda, ka mūsu slimnīcai attīstības iespēju ir ļoti daudz, bet tempi mazliet par lēnu. Uz pusstundu G.Bērziņš iegriezās arī "Kurzemes Vārda" redakcijā, lai atbildētu uz lasītājus interesējošiem jautājumiem, bet vakara pusē piedalījās Centrālās slimnīcas jubilejas svinībās, kas notika koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".

 

Liepājas teātris simtgadi uzsāks ar viesošanos Rīgā


Liepājas teātris, uzsākot savu simto sezonu, 2. un 3. septembrī viesosies Rīgā Krievu drāmas teātrī ar Dž.Dž.Džilindžera izrādi "Dāma bez kamēlijām". Informējusi teātra sekretāre Zane Elere. Angļu dramaturga Terensa Retigana melodrāma "Dāma bez kamēlijām" ("Variācijas par tēmu"), ko Liepājas teātrī iestudējis Dž.Dž.Džilindžers, ir izrāde par to, kas notiek ar sievieti, kura nespēj izvēlēties starp mīlestību un naudu, un kas notiek ar vīriešiem, kad jācīnās par sievietes mīlestību. Režisors lugu inscenējis kā savdabīgu pagājušā gadsimta vidus kinolenti – gan skatuves iekārtojums, gan varoņu tērpi ir stingri ieturēti melnbaltā krāsu gammā. Izrādes centrā ir sabiedrības dāmas Paolas (Inese Kučinska) un dejotāja Rona (Egons Dombrovskis) mīlestība. pārējie varoņi: Paolas līgavainis Kurts (Leons Leščinskis), draudzene un kompanjone Hetija (Anda Albuže), meita Fija (Maija Romaško), ekscentriskā Mona (Inese Jurjāne) un Rona patrons, horeogrāfs Sems (Ēriks Vilsons). "Spēlmaņu nakts – 2006"  žūrijas komisija nominējusi Andu Albuži "Gada aktrise otrā plāna lomā" par Hetijas lomas tēlojumu. Izrādes scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Patlaban teātrī norit darbs pie trim jauniestudējumiem – Žana Pola Sartra "Aiz slēgtām durvīm", ko iestudē teātra mākslinieciskais vadītājs Rolands Atkočūns, Osvalda Zahradnīka lugas "Zvanu solo" Feliksa Deiča režijā un Moljēra "Iedomu slimnieka"  teātra sadarbības partnera, Paņevēžas teātra galvenā režisora Rimanta Teresa iestudējums.