Kurzemes Vārds

07:49 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Karstās nedēļas pieturas punkti

Karsta arī šī nedēļa, kad pērkons tikai pajokojās un lietus tikai nakts stundās aizlavījās pār pilsētu, uz brīdi dāvājot veldzi bruģim. Karstums gan netraucēja liepājniekiem diskutēt.

Visvairāk – par ielām, kas varētu būt jau gandrīz apnicis temats, ja tikai dažas iebildes nebūtu būtiskas. Un tās veidojās lielākoties no tā, ka liepājnieki ir apguvuši dažādus apvedceļus pietiekami labi, tādēļ putekļu mākoņi veidojas ne tikai tajās grantētajās ielās, kas tiek laistītas. Loģiski šķiet citkārt mierīgo, bet tagad noputināto ielu iemītnieku īgņošanās, Vēl pamatotākas ir iebildes par ātruma pārsniegšanu šajās ielās. Varbūt vīri dzeltenajās vestēs par to neko nebūs dzirdējuši, tomēr ātrums, it īpaši rīta un vakara stundās, ir ne tikai lielāks pa noteikto ierobežojumu, bet pat lielāks par pilsētā pieļaujamo. Esmu pārliecināts, ka, ja vīri pāris reizes izbrauktu savās trafaretautomašīnās pa populārāko apvedceļu maršrutiem, šobrīd plaukstošā brīvdomība tajos vismaz mazinātos.

Tirgus ir viena no iecienītākajām iepirkšanās vietām visos gadalaikos, bet vasarā tas droši konkurē ar populārākajiem lielveikaliem, un tāpēc neizbrīna, ka nebūšanas ap andelēšanos gūst īpašu ievērību. Vecumvecais padoms neiepirkties vietās, kurās jūtaties apkrāpti vai vīlušies, laikam ir vienīgā praktiskā iespēja atbrīvot sevi no mielēm. Savukārt, ja runājam par blēdīšanos ap pārtikas produktu izcelsmi, tad tur arī redakcijai receptes nav – esam vaicājuši dažādiem dienestiem, esam mudinājuši par savu prestižu padomāt tirgus administrācijai, bet acīmredzot šobrīd vieni negrib vai nevar šo parādību izskaust, bet citiem tā ir ērtāk tikt līdz peļņai.

Trešā populārākā tēma, kas šovasar skan regulāri, ir domes tēriņi par vienu vai citu izklaidi vai projektu. Šķiet, ka mūžīgi varēs strīdēties par to, kam tad vairāk naudas atvēlēt – maizei vai izklaidēm, un svērt, cik daudz svētku vajadzētu, lai tie neaizēnotu darbu. Savukārt jautājumus par to, cik kas ko maksā vai kāpēc Misters Ierēdnis tāds vai šitāds brauc ar vienu vai otru automašīnu, ja tikai jūs to ar karstā telefona starpniecību konkrēti, nevis vispārīgi prasāt, mēs sūtām amatpersonām un atsūtītās atbildes publicējam. Ja tās jūs neapmierina, šī attieksme paužama nākamajās vēlēšanās, un tas noteikti būs produktīvāk par anonīmi kreftīgu lamāšanos.

Edgars Lūsēns