Kurzemes Vārds

10:12 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Mācību automašīnas brauc pēc noteikumiem
Oskars Auders, autoskolas "Solo" instruktors–pasniedzējs

Šobrīd daudz tiek runāts par braukšanas apgrūtinājumiem pilsētā, un straujās emocijās daļa neapdomīgu pārmetumu tiek veltīts autoskolu instruktoriem un kursantiem, bet es vēlētos norādīt, ka mācību mašīnas nepārkāpj noteikumus un nerada bīstamas situācijas. Avārijas situācijas ielās rada neiecietīgi vadītāji. Jā, gadās, ka mācību mašīna noslāpst, bet zīmes un noteikumus mēs ievērojam. Mācību auto noteikti apstāsies un palaidīs gājējus. Kā nekā šajā mašīnā ir divi vadītāji.

Zinu tikai vienu gadījumu, kad mācību auto izraisīja avāriju. Tas bija pirms daudziem gadiem. Pārējos gadījumos, kad satiksmes negadījumos iesaistītas mācību mašīnas, tās bija cietušās.

Mēs pik–stundās nedaudz bremzējam satiksmi, taču tas patlaban nav iemesls sastrēgumiem. Sastrēgumus rada nepareizi organizēta satiksme. Piemēram, apbraucamais ceļš Pļavu un Ukstiņa ielā – šaurs, grūti izbraucams pēc noteikumiem. Vienlaikus slēgta Ziemeļu un Ventspils iela. Un reizē slēgt gan Jūras, gan Ganību ielu, nebija pārdomāti – vismaz vienu galveno ielu, lai izbrauktu cauri pilsētai, vajadzēja atstāt.

Cauri centram mācību maršruts neiet jau gadus piecus. Mācību auto pilsētas centrā iebrauc reti un tikai tad, kad kursants jau gatavs iekļauties satiksmes plūsmā. Tiem, kuri mācās praktisko braukšanu, vispirms nodarbības ir slēgtā teritorijā. Lai apjēgtu, kur atrodas pedāļi, ātrumu pārslēgs un kā jārīkojas ar stūri, pietiek ar vienu nodarbību. Taču uzreiz blīvas satiksmes ielās nebraucam. Vispirms ir nodarbības nomaļajās ieliņās tuvu kursanta dzīvesvietai. Piemēram, Velnciemā, gar Beberliņiem un citām mazākajām ieliņām. Izmantojam arī Cenkones ielu un tai blakus esošās mazās ieliņas. Tikai tad, kad instruktors jūt, ka kursants gatavs praktiskajam eksāmenam, izbrauc centru. Tas nepieciešams, lai to iepazītu.