Kurzemes Vārds

01:47 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 5.augustā

1926.

\ Apgabaltiesai iesniegusi reģistrēt statūtus latviešu kristīgā savienība "Baltais karogs." Jaunās biedrības mērķis ir rūpēties par Kristus evaņģēlija izplatīšanu un nostiprināšanu Latvijā, apkarot ateismu, žūpību un netiklību, vienot visus kristīgi domājošus cilvēkus, gādājāt par biedru garīgu un materiālu labklājību un pabalstīt tos kā garīgi, tā materiāli.
\ Pagājušajā mēnesī Liepājā izdarītas 13 zādzības, no tām atklātas 9. Pieķerts 1 nelikumīgs tirgotājs ar reibinošiem dzērieniem un dažādi citi pārkāpumi, pavisam 11. Liepājā reģistrēti 3400 velosipēdu, 92 automobiļi, 15 motocikli.
\ Turpinās bankrotējušā valsts ierēdņu kooperatīva īpašuma ūtrupe. Mantas ir tik daudz, ka tā notiek arī šodien.

1936.

\ Atkal ģimenes traģēdija. Ap pusnakti policijai tiek ziņots, ka Fridriha ielā 6 Jura Mivrenieka dzīvoklī dzirdami vaidi. Uzraugs ar kārtībnieku dodas noskaidrot, kas noticis. Mājas iedzīvotāji norāda, ka Mivrenieks nežēlīgi sitis savu civilsievu Magdalēnu Bāderi. Viņa skaļi saukusi pēc palīdzības, bet tad viss apklusis. Mivrenieks dzīvokļa durvis aizslēdzis un atsakās tās atvērt. Ar draudu palīdzību beidzot izdodas iekļūt dzīvoklī. Magdalēna, asinīm noplūdusi, guļ uz grīdas. Viņu steidzīgi nogādā slimnīcā. Mivrenieks ir jūtami iereibis, un viņu nogādā aresta telpās. Nākot pie apziņas, Bādere apgalvo, ka neko neatceras. Viņas veselības stāvoklis ir ļoti nopietns. Uzsākta kriminālizmeklēšana.

1946.

\ Vasilijs Zaicevs nesen kā atbrīvots no cietuma, kur izcieta sodu par kabatas zādzību. Turpmāk viņa ikdiena pagāja pilsētas tirgū. Kāda dienu, ievērojis, ka kāda Folkmane nevērīgi ieliek kabatā savu maku, viņš to nozog. Līdz ar naudu arī pasi un citus personības dokumentus. Zādzība tūlīt tiek pamanīta, zaglēns notverts un, ņemot vērā to, ka viņam nav pilni 16 gadi, sods – 1 gads mazgadīgo noziedznieku kolonijā.