Kurzemes Vārds

07:52 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Inga Auziņa: "Liepājas teātris nav lauvu bedre"

Inita Gūtmane

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka no amata atkāpusies Liepājas teātra direktore Inga Auziņa. Tā kā viņa bija devusies atvaļinājumā ārpus valsts, laikrakstam neizdevās noskaidrot, kāds bija aiziešanas iemesls. Kā vienu no versijām minējām to, ka Auziņa nespējusi atrast kopēju valodu ar teātra galveno režisoru Rolandu Atkočūnu. Taču tas neesot īstais aiziešanas iemesls. "Man ir citi darba piedāvājumi," pēc atgriešanās no brīvdienām pastāstīja I.Auziņa.

Ar ko turpmāk Auziņa nodarbosies, viņa atklāt vēl nevēlējās. Tikai pastāstīja, ka pašlaik strādās Liepājā, bet pēc laika varētu atstāt mūsu pilsētu. "No Liepājas teātra es aizeju ar absolūti pozitīvām domām. Teātrī viss notiek, tajā strādā profesionāli, ļoti jauki cilvēki, sākot no sētniekiem un beidzot ar grāmatvežiem. Teātrim ir burvīgi aktieri," uzsver Auziņa. Viņa skaidro, ka Liepājas teātris nav nekāda lauvu bedre, no kurienes visi bēg prom. Vienkārši viņai izteikti darba piedāvājumi, kādi negadās katru dienu.

Auziņas kundze arī pastāstīja, ka teātrim no Liepājas Pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska un viņa pirmās vietnieces Silvas Goldes vienmēr ir bijis atbalsts un sapratne. "Finansiālā ziņā Liepājas teātris ir ļoti labā stāvoklī," apgalvoja Liepājas teātra nu jau bijusī direktore. Auziņa arī noliedz, ka viņai būtu nesaskaņas ar Liepājas teātra galveno režisoru R.Atkočūnu. "Mēs satiekam labi. Rolands Atkočūns ir ļoti labs režisors. Profesionalitātei nav tautības. Vai piemērotākais mākslinieciskā vadītāja amatam, tas ir cits jautājums," teica Auziņa.

Šis Liepājas teātrim ir nozīmīgs gads - tas uzsāks savu 100.sezonu un pie mums notiks "Spēlmaņu nakts". Tādēļ vairāki "Kurzemes Vārda" aptaujātie ļaudis pauda bažas, vai šis bija piemērotākais laiks, kad direktorei atstāt amatu. "Teātrim viss ir sagatavots "Spēlmaņu naktij", arī viesizrādes ir izplānotas. Teātra valdē ir trīs cilvēki, nu nekādi nevarētu būt, ka, vienam aizejot, visi darbi apstātos," teica I.Auziņa.

Atzinīgi I.Auziņas paveikto novērtējusi ne tikai Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna, bet labus vārdus par Liepājas teātri intervijā laikrakstam "Diena" ir sacījis arī režijas meistars Oļģerts Kroders. "Liepājniekiem ir tāds vēsturisks instinkts, ka viņi vienmēr izķepurojas. Tur viss būs labi, direktore enerģiska, aktīvi piesaista režisorus, cik nu mums viņu ir," tā rakstīts "Kultūras Dienas" 21.jūlija numurā.

Kāda vai kāds būs nākamais Liepājas teātra vadītājs, to rādīs laiks. Nākamnedēļ tiks sasaukta teātra valdes sēde, kurā arī spriedīs, kā izraudzīties nākamo Liepājas teātra direktoru.