Kurzemes Vārds

19:22 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Arestē tiltu sadragājušo tankeri

Kurzemes Apgabaltiesa arestējusi tankeri "Anna", kas sadragāja O.Kalpaka tiltu. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas ostas kapteinis Eduards Raits, SEZ pārvalde pieprasīja prasības nodrošinājumu, un Kurzemes apgabaltiesa pieņēma lēmumu kuģi arestēt – tam aizliegts iziet no Liepājas ostas. "Kuģis var kustēties ostas akvatorijā, tam var veikt remontu, kā arī var mainīt vai atlaist komandu, taču jūrā iziet tam nav atļauts," paskaidroja ostas kapteinis un piebilda, ka viņa rīcībā nonākusi informācija, ka daļa komandas jau devusies mājup – nomainīts kuģa kapteinis un vēl vairāki komandas locekļi. Arests patlaban piemērots uz vienu mēnesi, un kuģi ātrāk neizlaidīs no ostas, kamēr nebūs garantijas, ka tas segs radītos zaudējumus vai ka tiesa pieņems citu lēmumu. E.Raits pastāstīja, ka "Annas" radītā skāde novērtēta aptuveni 1,7 miljonu latu vērtībā. Tādu summu tiesas ceļā mūsu puse grib piedzīt no vainīgā.
Atgādināsim, ka negadījums ar "Annu" notika 12.jūlijā. Tankeris, izejot no Karostas kanāla jūrā, ieskrēja vēsturiskā Kalpaka tilta ziemeļu balstā un to sadragāja. O.Kalpaka tiltā ieskrējušā ar Gruzijas karogu peldošā tankkuģa tehniskajā ekspertīzē noskaidroja, ka avārijas iemesls bija bojāta stūres iekārta. Izjaucot iekārtu, atklājās, ka viens no stūres gultņiem strādājis nepareizi.

Šoferus kaitina mācību auto pārpildītajās ielās
Ita Cērmane

"Kurzemes Vārds" uzklausījis vairāku autovadītāju sašutumu par to, ka patlaban, kad daudzo remontdarbu dēļ apgrūtināta satiksme Liepājas ielās, pārvietošanos vēl vairāk kavē mācību automašīnas. Šoferi uzskata, ka pagaidām, kamēr notiek remontdarbi un veidojas sastrēgumi, vismaz pik–stundās mācību auto centrā nav ko darīt.
"Saistībā ar ielu remontu nereti ir lieli satiksmes sastrēgumi, un viens no iemesliem ir lielais mācību mašīnu skaits," norādīja liepājnieks un sašutis pauda: "Tās velkas gliemeža ātrumā, izveidojot aiz sevis karavānas. Domāju, ka kursantiem vispirms vajadzētu trenēties braukt ar ātrumu 50 kilometri stundā pilsētas nomalē un tikai tad iekļauties satiksmē."
"Kurzemes Vārds" veica autovadītāju aptauju. Daļa šoferu ir ļoti kategoriski noskaņoti. Proti, viņuprāt, mācību mašīnas ielās var izbraukt tikai laikā, kad nav dzīva satiksme. Viens otrs šoferis pat iesaka līdz rudenim, kamēr notiek remontdarbi un daļa ielu ir slēgta, mācību mašīnas pa dienu novirzīt ārpus pilsētas centra. Savukārt citi šoferīši, kaut arī atzīst, ka mācībnieki apgrūtina jau tā sarežģīto braukšanu, uzskata, ka kursantiem jābrauc pa noslogotajām ielām. "Kā tad sagatavos labus autovadītājus, ja neļaus viņiem uz savas ādas izbaudīt reālo situāciju. Tad var gadīties, ka nokļuvis sastrēgumā, jaunais vadītājs pēc tiesību saņemšanas, nespēj patstāvīgi vadīt auto," norādīja kāds kungs.
Gan Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieka vietnieks Ingus Ukstiņš, gan CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste aicina autovadītājus būt iecietīgiem un saprotošiem pret jaunajiem satiksmes dalībniekiem. "Protams, vispirms autovadīšanas pamati jāapgūst slēgtā teritorijā un vietās, kur nav intensīva satiksme. Tikai pēc tam var izbraukt pilsētas centra ielās. Bet jādara tas noteikti, jo jaunajiem vadītājiem jāiegūst pieredze, lai veiksmīgi iekļautos satiksmē," norādīja I.Ukstiņš. Līdzīgu viedokli pauda A.Jekste, kurš vēl piebilda: "Praktiskās braukšanas iemaņas jāiegūst dažādās situācijās, arī pilsētas centrā. Ja cilvēks iegūs vadīšanas apliecību, nepietiekami sagatavots, kas notiks tālāk? Izraisīs avārijas situāciju, sadursmi?" Viņš arī pastāstīja, ka patlaban vairs nav spēkā fiksētie maršruti. Instruktori, kā arī eksamenatori maršrutus izvēlas paši, iekļaujot tajos dažādas situācijas – piemēram, tramvaja un dzelzceļa sliedes, dažādus krustojumus utt., jo kursantam jābūt pilnvērtīgi sagatavotam, gatavam tikt galā ar jebkuru situāciju. A.Jekste arī šaubās, vai kāds no instruktoriem liktu braukt pa pilsētas ielām kursantam, kurš nav tam gatavs: "Domāju, neviens neriskē. Kaut vai automašīnas dēļ."
Jāpiezīmē, ka pat Rīgā netika realizēta iecere nelaist pilsētas centrā mācību mašīnas. Tikai autoskolu instruktoriem izteikts rekomendējošs lūgums nedzīt kursantus centrā pik–stundās, atzina A.Jekste un piebilda, ka šādu aicinājumu mūsu pilsētā esošajām autoskolām (to ir 14) varētu izteikt pilsētas pašvaldība.

Kuģu remontstrādniekam uzkrīt traps

3.augustā neilgi pirms trijiem pēcpusdienā policija no Liepājas pilsētas Centrālās slimnīcas saņēma informāciju, ka slimnīcas Reanimācijas nodaļā ievietots 1951.gadā dzimis SIA "Kuģu remonts" strādnieks, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Vīrietim uzkritis traps. Policija uzsākusi negadījuma izmeklēšanu. Par notikušo informēta Valsts darba inspekcija.

Apzog būvniekus

Mūsu pilsētā apzagti vairāki būvdarbu veicēji. Ceturtdien dažas minūtes pēc astoņiem no rīta konstatēts, ka laikā no 2.augusta pieciem pievakarē līdz 3.augusta rītam uzlauzta un apzagta SIA "Katanga" noliktava Veidenbauma ielā, kurā atradās celtniecības materiāli un instrumenti. Materiālos zaudējumus vēl aprēķina, bet policija uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību, kas izdarīta, iekļūstot telpā.
Savukārt 3.augustā ap diviem dienā Saules ielā 8 konstatēts, ka bojāta SIA "Būvlīnija" būvvietas pase – informatīvais plakāts, kas piestiprināts pie žoga. Šajā gadījumā nodarīti materiālie zaudējumi 45 latu apmērā.

Izsit logus

Ceturtdien ap pusdeviņiem no rīta konstatēts, ka kafejnīcā "Saules" Peldu ielā 54 izsisti divi paketlogi. Nodarīta materiālā skāde 300 latu apmērā. Policija uzsākusi priminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.
Savukārt ap pulksten deviņiem vakarā Bāriņu ielā 39 divi 15 un 17 gadu veci jaunieši izsituši dzīvokļa loga divas rūtis un vienu kāpņu telpas rūti. Materiālais zaudējums novērtēts 15 latu apmērā.

Tūrisma aģentūrā paliek bez maka

Policija saņēmusi sūdzību, ka 3.augustā ap vieniem dienā 23 gadus veca sieviete konstatējusi, ka pazudis viņas naudas maks. Tas ticis atstāts uz galda Peldu ielā 2 – tūrisma aģentūras "Daina" telpās. Makā atradusies vadītāja apliecība, kredītkartes un slimokases klienta karte. Zaudējums novērtēts par 30 latiem.

Sabojā auto

Policijā ar iesniegumu vērsies kāds jauns vīrietis, kurš 3.augustā drīz pēc deviņiem vakarā konstatējis, ka sabojāta viņam piederošā automašīna "Opel Astra", kas bija novietota Mālu ielā. Spēkratam norauti aizdedzes vadi, radot materiālos zaudējumus 50 latu apmērā. Policijā uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Dzērums iegāž policijas meklēto

3.augustā neilgi pēc deviņiem vakarā Riepu ielā Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja vīrieti stiprā reibumā. Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, pārbaudot vīrieša personas datus, atklājās, ka 1964.gadā dzimušais Igors atrodas Valsts policijas meklēšanā esošo personu sarakstā. Līdz ar to pēc atskurbšanas vīrieti nogādāja Valsts policijā.

Atbrīvo no lapsenēm

Pēdējo dienu laikā mūsu ugunsdzēsēji aizvien biežāk saņem izsaukumus atbrīvot iedzīvotājus no uzbāzīgiem kukaiņiem – lapsenēm un iršiem. 3.augustā vien glābēji saņēma divus šādus palīgā saucienus, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija. Neilgi pirms deviņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Katedrāles ielu 11, bet īsi pirms astoņiem vakarā – uz Saules ielu 9. Abās adresēs tika savākti lapseņu pūžņi.

Atkal deg Mežu ielā

3.augustā neilgi pirms pieciem pievakarē glābēji saņēma izsaukumu uz Mežu ielu 51a – kārtējo reizi sarkanais gailis bija iemeties neapdzīvotajā koka divstāvu mājā. Dega atkritumi piecu kvadrātmetru platībā. VUGD speciālisti norāda, ka ugunsnelaimes iemesls, visticamāk, bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni – graustu kārtējo reizi aizdedzinājuši bezpajumtnieki vai pīpmaņi. Jāpiezīmē, ka šī gada laikā vien ugunsdzēsēji uz minēto adresi steiguši jau vairāk nekā desmit reizes, vienreiz pat divas reizes diennaktī. Glābēji gada sākumā aicināja pašvaldību pamesto ēku nojaukt, taču tas joprojām nav izdarīts.

Deg Beberliņos

Ceturtdien mūsu ugunsdzēsēji divas reizes saņēma trauksmes signālu no Karostas – Beberliņos bija izcēlies ugunsgrēks. Vienu izsaukumu ugunsdzēsēji saņēma dažas minūtes pēc desmitiem no rīta, otru – drīz pēc četriem pēcpusdienā. Abas reizes dega meža zemsedze. Glābēji uzskata, ka nelaimes cēlonis bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni.

Nerro ugunsdzēsējus

Laikā, kad Latvijā ir pastiprināta ugunsbīstamība un ugunsdzēsējiem jau tā saspringts darba ritms, viens otrs vēl atļaujas glābējus muļķos, ziņojot par neesošiem ugunsgrēkiem. Tā, piemēram, 3.augustā vien glābēji saņēma divus viltus izsaukumus – ap pusseptiņiem pievakarē un īsi pirms desmitiem vakarā. Kad glābēji ieradās nosauktajā adresē, atklājās, ka ugunsnelaimes nav.