Kurzemes Vārds

11:23 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājnieki līdz "Liepājas rokādes" superturnīram neaizsniedzās
Andris Sudmalis

Šaha sacensībās "Liepājas rokāde" ir aizvadīta otrā sacensību diena, kas sākās ar šahistu tenisa turnīru, bet cīņās pie rūtotajiem laukumiem noskaidrojās tie seši šahisti, kuri no "Open" sacensībām ir nokļuvuši superturnīrā.
Tenisa laukumos visinteresantākā cīņa norisinājās pāru spēlē starp Āri Ozoliņu un Janu Elvestu un Jāni Isakovu un Danu Reiznieci. Sīvā viena seta cīņā uzvaru ar 6:1 svinēja Ozoliņš un Elvests.
Latviešu biedrības namā ceturtdien tika izspēlētas četras "Liepājas rokādes" atklātā turnīra kārtas, pēc kurām maksimālo punktu skaitu bija sakrājuši Melis Kaneps (Igaunija), Emilis Piļeckis (Lietuva), kā arī Latvijas pārstāvji – Deniss Nikolajevs, Rolands Bērziņs un Arnolds Luckāns.
Pietiekami labi veicās arī liepājniekiem – Arkādijam Kovaļevskim, Vadimam Daškevičam, Ritvaram Reimanim, Vitālijam Daškevičam, kuri, lai arī bija zaudējuši pa vienam punktam, turējās turpat aiz vadošo sportistu grupas.
Saspringta cīņa turpinājās arī piektdien, kad labāko spēlētāju neizšķirtu dēļ līderu grupa kļuva nedaudz plašāka – astoņiem spēlētājiem bija pa 4,5 punktiem, un sekotājiem vieglāk panākami – pa 4 punktiem kontā bija 17 šahistiem, to skaitā trim liepājniekiem – Ritvaram Reimanim un tēvam un dēlam Vitālijam un Vadimam Daškevičiem.
Sestajā riņķī izloze saveda kopā divus no liepājniekiem – Vadimu un Ritvaru, un šajā duelī pārāks izrādījās pieredzes bagātākais V.Daškevičs, turpinot cīņu par iekļūšanu superturnīrā. Tomēr izšķirošā cīņā Vadims piekāpās Guntaram Antomam un palika ārpus superturnīra dalībnieku skaita.
Savukārt spēlēšanai spēcīgāko sabiedrībā no "Open" turnīra kvalificējās Igors Rausis, Arnolds Luckāns, Rolands Bērziņš, Artūrs Neikšāns, Guntars Antoms (visi – Latvija), Melis Kaneps un Emilis Piļeckis.

Nīcenieki – rajona čempioni
Andris Sudmalis

Ceturtdienas vakarā Grobiņā beidzās 2006.gada Liepājas rajona čempionāts futbolā, kurā pērn izcīnīto čempionu titulu nosargāja "Nīcas" vienības futbolisti.
Labas ir tās sacensības, kurās uzvarētājs nav zināms līdz pat pēdējai kārtai. Un nav nozīmes, kāda līmeņa turnīrs tas ir. Intriga cīņā par zelta medaļām Liepājas rajona čempionātā saglabājās līdz izšķirošai cīņai, kurā klātienē tikās abas vienīgās pretendentes uz pirmo vietu – "Nīcas" un "Priekules" komandas.
Lai arī pirms mača internetā daudz kas tika solīts pretinieku salikšanas sakarā, kā jau bija gaidāms, mačs izvērtās ļoti spraigs, un uzvaru ar minimālu rezultātu 4:3 izcīnīja nīcenieki.
Arī 3.vietas ieguvējs noskaidrojās pēdējā spēlē. Uz bronzas medaļām pretendēja "Kurzemes Vārda" un "Vaiņodes" vienības, kas tikās attiecīgi ar "Aizputes pagasta" un "Kalētu" futbolistiem. Pārsteigumi izpalika, abas favorītes tika pie uzvarām ar vienādu rezultātu 3:0, kas Liepājas laikraksta kājbumbas meistariem šogad ļāva par vienu pozīciju uzlabot savu pērnā gada sasniegumu.
Ja komandu vērtējumā Nīcas pārsvars punktos noslēgumā bija visai pārliecinošs (6 punkti), tad rezultatīvākā spēlētāja balvu saņēma "Priekules" pārstāvis Arnis Kvitkausks, kurš turnīra laikā guva 13 vārtus. Otrais ar 11 precīziem raidījumiem bija Raimonds Riežnieks no "Kurzemes Vārda", kas par vienu gūto vārtu tiesu apsteidza vēl vienu priekulnieku Jāni Bogdanu.

2.līgā pārliecinošā vadībā "UPTK"
Andris Sudmalis

Vairākas spēles Latvijas futbola čempionāta 2.līgas Kurzemes zonā ir aizvadījušas trīs Liepājas komandas.
Piecas uzvaras izcīnīja "UPTK" vienība, ar 3:2 pārspējot Ventspils "Hondu", ar 2:1 "Tosmares kuģu būvētavu", ar vienādu rezultātu 4:1 "Varavīksni/V.O.V.A." un Kuldīgas "Linde–N", kā arī principiālā mačā ar 3:2 pārspēja savus galvenos sāncenšus – "Saldus/Brocēnu" vienību.
"Varavīksne/V.O.V.A." ar 1:0 pārspēja tosmariešus, ar 1:2 piekāpās un ar 2:0 uzvarēja "Linde–N" vienību, kā arī cīnījās neizšķirti 2:2 ar "Hondu", bet ar 2:3 zaudēja "Saldus/Brocēniem".
Savukārt "Tosmares kuģu būvētava" savos atlikušajos mačos ar 1:3 zaudēja komandai "Saldus/Brocēni" un ar 1:4 "Hondai".
Pēc septiņām kārtām otrās līgas vadībā pārliecinoši atrodas "UPTK" futbolisti, kas līdzšinējos mačos ir izcīnījuši tikai uzvaras. Nākamo spēli mūsu pilsētas vienības aizvadīs svētdien – "Daugavas" stadiona rezerves laukumā, pulksten 12 "UPTK" tiksies ar vienību "Honda".

Airētājiem septītās vietas Eiropas čempionātā
Miks Kuncītis

No Eiropas čempionāta kanoe airēšanā, kas Atēnās norisinājās jūlija pēdējās dienās, atgriezušies trīs Liepājas Kompleksās sporta skolas airētāji – Staņislavs Rogovskis, Aivis Tints un Antons Knesis.
Kā pastāstīja viens no Eiropas čempionāta dalībniekiem Antons Knesis, liepājnieki startējuši gan 500, gan 1000 metru distancēs četrinieku ekipāžām un abos piegājienos ieņēmuši 7.pozīciju.
500 metru garajā distancē Liepāju, braucot kopā ar jelgavnieku un limbažnieku, pārstāvēja Antons Knesis un Staņislavs Rogovskis. Pēc veiksmīgi aizvadīta pusfināla brauciena, kur mūsu sportisti palika nepārspēti un kvalificējās finālam, liepājniekiem diemžēl augstāk par septīto vietu pakāpties nebija pa spēkam. Priekšsacīkšu kārtu pārvarēja arī 1000 metru distancē startējošie Aivis Tints un Staņislavs Rogovskis, taču arī viņiem bija jāsamierinās ar septīto pozīciju 12 laivu konkurencē.
Pēc šiem mačiem Aivis Tints un Staņislavs Rogovskis jau gatavojas pasaules čempionātam, kas 17.augustā sāksies Ungārijā.