Kurzemes Vārds

02:58 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Dāvis Līvs atkal uz pjedestāla
Andris Sudmalis

Lauris Freibergs nedēļas nogalē notikušajā pasaules MX1 čempionāta Beļģijas posmā ierindojās 22.vietā, bet Dāvis Līvs izcīnīja 2.vietu Latvijas čempionātā 125 kubikcentimetru klasē.
Laurim, kurš sezonas laikā trenējas un dzīvo tieši Beļģijā, labi zināmajā Namuras trasē startēja pieticīgi. Abus braucienus grobiņnieks uzsāka no pozīcijām trešā desmita vidū, bet, ja pirmajā braucienā viņam izdevās pakāpties tikai par trim pozīcijām un finišēt 21.vietā, tad otrajā, startējot kā 27., ik pēc pāris apļiem Lauris pakāpās pa vienai – divām vietām un trīs apļus līdz brauciena beigām uzkāpa līdz 17.pozīcijai. Finišā gan viņam izdevās uzrādīt 18.rezultātu, jo nācās iebraukt boksos nomainīt izpūtēju – tam bija nokritis klusinātājs, un, lai nepiedzīvotu diskvalifikāciju, mehāniķu apmeklējums bija obligāts.
Izcīnītie 3 punkti Laurim Beļģijas posmā deva 22 vietu, un šādu pozīciju viņš ieņem arī sacensību kopvērtējumā. Laurim Freibergam nākamās sacīkstes paredzētas 20.augustā, kad grobiņnieks piedalīsies Vācijas atklātajā čempionātā "MX masters" klasē.
Savukārt Dāvis Līvs "Lielezera" trasē Limbažos atkal kāpa uz pjedestāla 125 kubikcentimetru klasē. Abus braucienus D.Līvs veica stabili, pirmajā finišējot 2.vietā, bet otrajā, braucienu sākot no 2.pozīcijas, liepājniekam izdevās izvirzīties līderos. Līdz finišam iekarotās pozīcijas gan noturēt neizdevās, jo uz papēžiem mina šīs klases vadošais braucējs Latvijā – Ivo Šteinbergs, un brauciena noslēgumā Līvam 3.vieta, kas kopvērtējumā ļāva kāpt uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.
Atzīstami Dāvim veicās arī "Open" klases pirmajā braucienā, kurā viņš finišēja 5.pozīcijā, bet otrajā braucienā jau pirmajā aplī liepājnieks saņēma sāpīgu triecienu ar akmeni pa ceļgalu, un gūtā savainojuma dēļ viņam nācās izstāties. Cik nopietnu traumu liepājnieks guva Limbažos, vēl ir grūti pateikt – sportista ceļgals bija pamatīgi uztūcis, un nācās veikt medicīniskas procedūras, lai uztūkumu mazinātu. Nedēļas sākumā dakteri vēl nevarēja prognozēt vai veselība D.Līvam ļaus startēt nedēļas nogalē Krievijā, Rjazaņas pilsētā, paredzētajos komercmačos.
Kaspars Kraulis, kurš arī startēja Latvijas čempionāta posmā Limbažos, veiksmīgāk piedalījās "Open" sacensībās, kurās divu braucienu summā ierindojās uzreiz aiz goda pjedestāla – pirmajā braucienā viņam 4., bet otrajā – 6.vieta. Savukārt 125 kubikcentimetru klasē pirmo braucienu uzsācis straujā tempā, līdz finišam Kaspars to nespēja saglabāt un finišēja septītais. Otrajā braucienā, vienubrīd atkritis uz 8.pozīciju, liepājnieks uzsāka cīņu par 3.– 6.vietu, bet kāds no atpalicējiem izraisīja vairāku sportistu kritienu, no kura neizvairījās arī liepājnieks. Tādēļ cīņu par augstām vietām viņš vairs neturpināja. Arī Kaspars šonedēļ plāno piedalīties komercmačos Rjazaņā.

Basketbolistes iekļūst nākamajā kārtā
Miks Kuncītis

Eiropas U–16 čempionāta B divīzijā C apakšgrupas spēles aizvadījušas Latvijas izlases basketbolistes, kas ar divām liepājniecēm – Lauru Pelši un Sabīni Niedolu – sastāvā ar 93:23 (21:9, 19:2, 26:7, 27:10) pārspēja Austrijas vienaudzes, dienu vēlāk mūsu valstsvienība piekāpās Rumānijas izlasei – 55:67 (14:20, 9:15, 15:12, 17:20), bet izšķirošajā, trešajā mačā Latvijas valstsvienība ar 78:58 (18:15, 23:9, 19:17, 18:17) pieveica Angliju, tādējādi iekļūstot nākamajā kārtā.
Viena no Latvijas izlases trenerēm Daiga Jansone pastāstīja, ka pirmajā mačā ar austrietēm mūsu meitenes jau pirmajās minūtēs apliecināja savu pārākumu un otrās ceturtdaļas beigās spēles liktenis bija praktiski izšķīries. Ļoti labā līmenī pirmo cīņu aizvadīja Sabīne Niedola, kas, gūstot 21 punktu, bija rezultatīvākā savas komandas rindās, savukārt Laura Pelše izcēlās ar četriem gūtiem punktiem.
Pēc treneres vārdiem, pārliecinošā uzvara pirmajā mačā mūsu meitenes it kā nedaudz atslābināja un otrās spēles sākumā basketbolistes nav spējušas mobilizēties svarīgajai cīņai, ko Rumānijas vienaudzes arī pratušas izmantot, iegūstot vienubrīd pat vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Turpinājumā spēles gaita izlīdzinājās, tomēr mača pirmajā pusē zaudēto atgūt Latvijas izlasei nebija pa spēkam un nācās samierināties ar neveiksmi. Pret Rumānijas basketbolistēm liepājnieces laukumā pavadīja krietni vien mazāku laiku. "Lai atgūtu zaudēto, spēles otrajā pusē bijām spiesti segt zonu, tādēļ arī laukumā sūtījām meitenes, kas pieradušas spēlēt šādā stilā," sacīja D.Jansone.
Izšķirošajā, pēdējā apakšgrupas mačā mūsējām pretī stājās Anglijas basketbolistes, kas arī bija pārspējušas austrietes, bet piekāpušās Rumānijas vienaudzēm. Šoreiz Latvijas izlases basketbolistēm spēle atkal gāja no rokas, tādēļ likumsakarīgi jau mača ievadā mūsu meitenes ieguva visai solīdu pārsvaru, ko spēles turpinājumā izdevās palielināt. "Galvenokārt uzvarējām, pateicoties veiksmīgai cīņai zem groziem," teica D.Jansone. Šajā mačā lielu ieguldījumu komandai deva arī abas liepājnieces, kas katra guva pa deviņiem punktiem. Jāuzsver, ka Laura Pelše cīņā ar Angliju laukumā devās pamatsastāvā.
Runājot par Latvijas valstsvienības nākamajām pretiniecēm, D.Jansone izteicās, ka mūsu meiteņu galvenais trumpis ir auguma pārsvars. "Ja to izdosies izmantot, tad noteikti panākumi neizpaliks un arī izlases mērķis tiks izpildīts. Jau šodien cīņā par iekļūšanu pusfinālā mūsu basketbolistes F grupā, kur spēlēs arī Bosnijas un Hercegovinas un Slovēnijas izlases, mērosies spēkiem ar Itālijas valstsvienību.

LVS kauss beidzas ar medaļu birumu
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Aizputē beidzās LVS kausa izcīņa vieglatlētikā, kurā startēja arī Liepājas sporta skolas "Daugava" audzēkņi. Pēdējā, ceturtajā LVS kausa izcīņas posmā Liepājai zelta medaļas ieguva trīs sportisti.
Pieaugušo konkurencē labākā no mūsējām tradicionāli bija talantīgā Poļina Jeļizarova, kura, gatavojoties pasaules junioru čempionātam, sasniedzot jaunu Liepājas rekordu, izcīnīja pārliecinošu uzvaru 2000 metru skrējienā (5:58,09), aiz sevis trešajā vietā atstājot vēl vienu liepājnieci Irinu Štūlu–Pankoku – 6:38,97. Šajās sacensībās par desmito liepājnieku, kas pārlēcis divu metru augstumu, kļuva Gatis Gāliņš. Viņš pirms pēdējā mēģinājuma bija pieveicis 190 centimetru augstumā novietotu latiņu, taču, lai izcīnītu augstākā kaluma godalgu, Gatim bija jālec par desmit centimetriem augstāk, ko viņš arī izdarīja. Pēc viņa trenera Jēkaba Kupša vārdiem, mūsu augstlēcējs bijis tuvu arī divu metru un piecu centimetru atzīmei, tomēr piezemējoties Gatis latiņu aizskāris un mēģinājums beidzies nesekmīgi. Lodes grūšanas sektorā izgāja nesen Baltijas mačos debitējušais jaunietis Jānis Stulpa, kurš, spēkojoties ar daudz pieredzes bagātākiem sportistiem, spēja izcīnīt sudrabu – viņa raidītā 7,250 kilogramu smagā lode piezemējās pie 11,30 metru atzīmes. Bez medaļas nepalika arī Romāns Sprosts, kurš bija otrs ātrākais 400 metru barjerotajā distancē, finišu sasniedzot pēc 55,76 sekundēm.
Savukārt jauniešu konkurencē 1000 metru skrējienā pirmo vietu izcīnīja Agneta Balode – 3:11,24, bet Jūlija Gurko 300 metru barjerskrējienā ieņēma otro vietu (47,1).
Apkopojot LVS kausa izcīņas posmu rezultātus, no mūsu vieglatlētiem visaugstāko vietu ieguva Irina Štūla–Pankoka, kas ierindojās ceturtajā pozīcijā.
Tagad mūsu vieglatlētiem paredzēts neliels pārtraukums, un nākamie mači norisināsies 2.septembrī, kad turpat Aizputē notiks "Lejaskurzeme sports" atklātās meistarsacīkstes vieglatlētikā.

Triju valstu čempionu mači – Baltijas Futbola līgas ievads
Ints Grasis

Pēc "Liepājas metalurga" futbolistu līdzdalības UEFA Čempionu līgā mūsu pilsētā seko nākamais ļoti nozīmīgais futbola notikums – koncerna "Fedcom Group" finansētais "Baltijas Čempionu kauss", kas pulcēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionvienības. Tomēr vēl svarīgāks par šo trīs komandu turnīru ir tas, ka Liepājā sabrauks visu Baltijas valstu 24 augstāko divīziju klubu prezidenti, federāciju pārstāvji, lai piedalītos konferencē, kurā iecerēts dibināt Baltijas Futbola līgu un pieņemt tās nolikumu.
Kā pastāstīja FHK "Liepājas metalurgs" direktors Aleksandrs Rogoza, ideja par Baltijas līgas izveidošanu radās pirms četriem gadiem futbola mecenātam Guntim Indriksonam, bet tās attīstība ieguva virzību, lielā mērā pateicoties mūsu kluba prezidentam Sergejam Zaharjinam, kurš saveda kopā "Fedcom Group" prezidentu Alekseju Fedoričevu un Latvijas Futbola federācijas komercdirektoru Vladimiru Žuku.
A.Fedoričevs, kurš bija ieradies Liepājā vērot UEFA Čempionu līgas maču pret Kazahstānas "Aktobe", piekrita būt par sponsoru ne tikai šonedēļ plānotajam triju valstu čempionvienību turnīram, bet finansēt Baltijas līgas izveidošanu un norisi nākošajā gadā. Ja triju valstu futbola aprindu pārstāvjiem šosestdien izdosies vienoties (kaut nu tā būtu!), nākamgad notiks jau daudz nopietnāks turnīrs, kurā varētu piedalīties pa četrām spēcīgākajām komandām no katras valsts. Turklāt iespējamais Baltijas līgas gada budžets ir 3,5 miljoni ASV dolāru. Ir iecere, ka klubiem, piedaloties jaunajā turnīrā, nebūs jāizdod ne santīma, bet uzvarētājiem plānots iespaidīgs balvu fonds, kas ir papildu stimuls līdzdalībai Baltijas līgā.
Baltijas Futbola līgas čempionāts plānots visas sezonas garumā. Ir pat jau sastādīts spēļu kalendāra projekts no 7.marta līdz 3.novembrim, kad paredzēts finālmačs. Sākumā komandas izspēlēs grupas turnīrus (četras grupas pa trim komandām), bet pēc tam sāksies izslēgšanas spēles.
"Baltijas Čempionu kausa" ietvaros šo ceturtdien "Daugavas" stadionā pulksten 19 spēlēs "Liepājas metalurgs" un "TVMK", piektdien pulksten 18 – "TVMK" un "Ekranas", sestdien pulksten 13 "Ekranas" un "Liepājas metalurgs".