Kurzemes Vārds

05:46 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Informēs par krūts vēzi

Lai veicinātu sabiedrības informētību par krūts vēzi, ceturtdien, 10.augustā, pulksten 15 domes lielajā zālē liepājnieces tiek aicinātas uz Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" un Saeimas krūts vēža profilakses un ārstēšanas atbalsta grupas rīkoto informatīvo pasākumu "Liepāja pret krūts vēzi". Pasākuma laikā tiks sniegta informācija par profilaksi, ārstēšanas iespējām, kā arī tiks organizēta diskusija, lai uzzinātu, kā situāciju onkoloģijā vērtē tie liepājnieki, kuri saskārušies ar šīm slimībām. "Dzīvības koks" ir paredzējis izplatīt arī anketas, kurās klātesošie varēs izteikt savu novērtējumu informācijas pietiekamībai un kvalitātei par onkoloģiju, tajā skaitā par krūts vēzi. Iegūtā un apkopotā informācija tiks izmantota kampaņas veidošanai pret krūts vēzi, kas notiks oktobrī Pasaules krūts vēža mēneša laikā.

Jauniešu dienas Aglonā

No 12. līdz 15.augustam Aglonā notiek III Katoļu jauniešu dienas, informē Svētā Jāzepa draudzes diakons Jānis Meļņikovs. To gaitā jaunieši apliecinās kristīgo vērtību nozīmi mūsdienās, apzinās savu vietu baznīcā, dalīsies ticības pieredzē. 12.augustā paredzētas diecēžu jauniešu prezentācijas, svētā mise, mūzikls "Veronika grib dzīvot", dienas noslēgums būs Aglonas bazilikā. Svētdiena sāksies ar svēto misi, uz lielās skatuves pie katoļu ģimnāzijas notiks bīskapu katehēzes, bet pēcpusdienā jauniešu koru sadziedāšanās, liecības par Baznīcas vēsturi, gandarīšanas dievkalpojums. Jauniešu dienas saplūdīs ar Svētā Meinarda Lielajiem svētkiem. Pirmdienas rīta svētajā misē celebrēs Liepājas bīskaps Vilhelms Lapelis, bet vakarā notiks Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas lielie svētki. Šajos svētkos aicināts piedalīties ikviens Liepājas jaunietis. Pieteikties var Svētā Jāzepa katedrālē, Rakstvežu ielā 13.

Aiziesim!
Par Indiju mākslā un dabā

Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā, kā informēja direktora vietniece Aina Krauče, šodien pulksten 15 mākslinieks Aldis Kļaviņš stāstīs un rādīs slaidus par pieredzēto un apjausto trīs mēnešus ilgajā laikā, kuru viņš pagājušajā gadā pavadīja Indijā. Tas devis arī daudz iespaidu radošās darbības izpausmēm, jo uzreiz pēc ceļojuma varējām priecāties par Indijas mirkļiem mākslinieka gleznās. Arī Centrālās zinātniskās bibliotēkas skatlogos vairāk nekā mēnesi bija skatāmas gleznas par tēmu "Indijas pieskārieni" un nu izstādes noslēgumā būs arī redzētā papildinošs stāstījums.

Akadēmijā liels konkurss uz budžeta vietām

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā beigusies reflektantu uzņemšana. Šogad iesniegti 1306 pieteikumi, pilna laika studijām - 826 un nepilna laika studijām - 480. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad konkurss uz budžeta vietām ir lielāks. Tā, piemēram, ja pagājušā gadā studiju programmā "Tūrisma vadība" konkurss uz vienu budžeta vietu bija 10 pretendentu, tad šogad uz vienu budžeta vietu - 30,6. Arī pārējās studiju programmās konkurss uz budžeta vietām ir palielinājies: "Sabiedriskās attiecības" - 10,2, "Iestādes un uzņēmuma vadība" - 9,83, "Psiholoģijas skolotājs" - 8, "Kultūras darba vadība" - 8, "Datordizains" - 6,33. Pieprasītākās studiju programmas neklātienē ir "Iestādes un uzņēmuma vadība", "Sabiedrisko attiecību speciālists", "Tūrisma vadība", "Pirmsskolas izglītības skolotājs", "Sociālai darbinieks". No 4. līdz 9. septembrim turpināsies dokumentu pieņemšana uz brīvajām vietām pilna laika un nepilna laika studijās.

Aicina izgatavot Liepāju raksturojošus suvenīrus

Ar šo nedēļu Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs rīko konkursu "Liepājas suvenīri -2006", kura mērķis ir aktivizēt jaunu, tūristiem interesantu Liepājas suvenīru izgatavošanu un tirgošanu tūristiem. Tajā aicināti piedalīties visi amatnieki un mākslinieki, kas konkursa suvenīru var izgatavot arī tirdzniecībai. Dalībniekiem jāiesniedz suvenīra eksemplāru un informāciju par darba nosaukumu, Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, līdz 18.augusta pulksten 18, norādot arī savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Iesniegto darbu vērtēšana notiks 19.augustā, tos no pulksten 12 līdz 19 izstādot Jūrmalas parkā pie Liepu un Peldu ielas krustojuma. Darbus vērtēs gan komisija, gan arī visi skatītāji. Labākā suvenīra izgatavotājs saņems balvā 100 latu, bet veicināšanas balvas ieguvējs - 60 latu, savukārt skatītāju balvas ieguvējs saņems 40 latu.
Plašāku informāciju par konkursu iespējams iegūt Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā vai pa tālruni 3480808, kā arī Liepājas mājaslapā www.liepaja.lv.

Liepājā skanēs "Viena mūzika visiem"

Liepājas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra jauniešiem ar garīgās attīstības audzēkņi visu vasaru mācījās dziedāt, lai piedalītos trešajā starptautiskajā festivālā "Viena mūzika visiem". Tas no 10. līdz 16.augustam norisināsies gan Liepājā, gan Rīgā. Festivāla dalībnieki ir cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem - mūziķi no Norvēģijas, Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, cilvēki, kuriem mūzika ir kā alternatīvs sazināšanās veids. Festivāla ieceri atbalstījusi arī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura ir šā pasākuma patronese. Piektdien, 11.augustā, no pulksten 16 līdz 17 notiks koncerti Rožu laukumā, Jūrmalas parka bērnu laukumā, tirdzniecības centrā "Ostmala" un Tirgoņu ielā pie "Fazer" pulksteņa. 12.augustā pulksten 18 koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" paredzēts Liepājas galā koncerts. Rīgā festivāls turpināsies no 14.augusta, pasākumi paredzēti Latvijas Universitātes aulā, "Lido" atpūtas centrā. Pirmais starptautiskais festivāls "Viena mūzika visiem" notika 2000.gadā Rīgā, otrais - 2002.gadā Norvēģijā. Festivālu organizē rīdzinieku biedrība "Saule", kas gādā par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sola labāk informēt

Ja ir gaidāmas kādas tarifu izmaiņas dzīvojamā fonda komunālajā apkalpošanā, iedzīvotājus par to laikus informē namu pārvalžu maksājumu paziņojumos. Tagad "Vecliepāja" paziņojusi par to, ka šādu rēķinu otrā pusē atradīsies iedzīvotājiem nepieciešamā papildu informācija. Piemēram, konkrētās mājas iemītnieki varēs iepazīties ar iekrāto līdzekļu bilanci - ienākošo naudu un izdevumiem. Namu pārvalde šādu pakalpojumu piedāvā arī dzīvokļu īpašnieku biedrībām un denacionalizētām mājām. Acīmredzot šim piemēram sekos arī "Jaunliepāja".

Tosmariešiem ir viela pārdomām

Ideja par Tosmares dzīvojamā masīva nodošanu namu pārvaldes "Karosta" pārziņā no teorētiskā aspekta pāriet praktiskajā. Pilsētas domes attiecīgs lēmums gaidāms jau rīt. Par to, ka vairs nav palicis nekādu alternatīvu, liecina visiem rajona iedzīvotājiem izsūtītās skaidrojošās vēstules. Šajā ziņā it kā ne par ko nebūtu jābažījas, jo norēķinu kase atradīsies iepriekšējā vietā, avāriju dienests būs pieejams jebkurā diennakts stundā, kantoris sociālo pabalstu kārtošanai atradīsies tuvāk dzīvojamam masīvam nekā agrāk, īres maksas paaugstināšana nav plānota, siltummezglu ierīkošana turpināsies. Pilsētas domē uzskata, ka šā mikrorajona nodošana citai namu pārvaldei nāks tikai par labu nomaļās vietas iedzīvotājiem.

Brīdinājumi par parādiem

Pēdējie namu pārvalžu brīdinājumi par nepieciešamību segt īres maksas un komunālo pakalpojumu parādus parasti tiek publicēti "Latvijas Vēstnesī", kad tradicionālie atgādinājumi vairs nepalīdz. "Vecliepāja" piedāvā Dainim Dreimanim no Kungu ielas 53 mēnešu laikā segt parādu 1195 latu apmērā. Pretējā gadījumā sekos tiesas darbi. Bez brīdinājuma "Jaunliepāja" iesniegusi tiesā prasību pret Viesturu Krauzi un Andri Jansonu. Dažreiz nepatikšanas draud arī parādā palikušajām firmām. Piemēram, SIA "Jūras korallis" 1002 latus palicis parādā "Jaunliepājai".

Sāk Līvas laukuma rekonstrukciju
Daiga Borska

Lai sakārtotu transporta plūsmu Līvas laukumā, no vakardienas sākti rekonstrukcijas darbi, informē Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Rekonstrukciju pēc VAS "Ceļu inženieris" izstrādātā tehniskā projekta veiks SIA "Aizputes ceļinieks". Darbs jāpabeidz līdz septembra beigām.
Līvas laukumā pēc rekonstrukcijas būs apļveida krustojums, izveidotas autostāvvietas, ietves un citi elementi. Plānotās izmaksas šobrīd ir 80 000 latu.
Līdz ar rekonstrukcijas darbu uzsākšanu ceļā uz un no Līvas laukuma daļēji ir noteikti satiksmes ierobežojumi. Tāpēc autovadītāji un citi satiksmes dalībnieki ir aicināti rūpīgi sekot ceļazīmēm un citām norādēm. Līvas laukuma rekonstrukcija notiek, īstenojot pilsētas asfaltbetona seguma ielu renovācijas un rekonstrukcijas programmu 2006.-2008.gadam. Jau esam informējuši, ka saistībā ar ielu renovācijas programmu šogad pavisam paredzēts rekonstruēt vairāk nekā 20 objektu, arī vairākās vietās pilsētā uzstādot jaunus luksoforus. Šogad ielu rekonstrukcijas un renovācijas mērķiem paredzēts izlietot piesaistītos kredītlīdzekļus 3,9 miljonu latu apmērā.
/ Kad Līvas laukuma rekonstrukcija būs pabeigta, autobraucējiem un gājējiem vajadzēs rēķināties ar jaunu situāciju. Tad satiksme notiks pa apļveida krustojumu.

Izbūvēs jaunu ūdensapgādes cauruļvadu

SIA "Liepājas ūdens" turpina realizēt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu "Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 2. kārta", kura kopējās izmaksas ir 25,3 miljoni eiro, no kuriem 85 procentus jeb 21,5 miljonus eiro finansēs Eiropas Savienība un 3,8 miljonus eiro, kas ir 15 procenti no kopējām izmaksām, segs SIA "Liepājas ūdens". Augusta sākumā projekta ietvaros SIA "Liepājas ūdens" un akciju sabiedrība "Per Aarsleff" noslēdza būvdarbu līgumu.
Kā informēja uzņēmuma Projekta realizācijas grupas vadītāja S.Dejus, saskaņā ar to tiks veikta jauna ūdensapgādes cauruļvada izbūve pāri Liepājas ezeram paralēli esošajai zemtekai, jauna ūdensapgādes cauruļvada izbūve pāri Ālandes upes ielejai, ūdensapgādes cauruļvada - Aisteres maģistrālā un pilsētas dzeramā ūdensvada - zemteku rekonstrukcija Cietokšņu kanālā un ūdensapgādes cauruļvada zemteku rekonstrukcija Tirdzniecības kanālā. Ālandes upes senlejā Medzes pagastā, ūdensapgādes cauruļvada zemteku atjaunos apmēram 600 metru garumā, savukārt zemtekas atjaunošanas darbi Liepājas ezerā paredzēti gan ezera krastā, gan apmēram 800 metru garumā zem ūdens. Līguma kopējās izmaksas 4 481 758 eiro. Darbus paredzēts veikt divu gadu laikā.

Dāvanu karte preses izdevumu abonēšanai

Liepājas un Liepājas rajona pasta nodaļās tāpat kā visur Latvijā ir iesviests jaunums - dāvanu karte preses izdevumu abonēšanai. Ja līdz šim, vēloties kādu radinieku vai draugu svētku reizē iepriecināt ar viņa mīļoto preses izdevumu, mums nācās to uz viņa vārda abonēt, tādējādi riskējot, vai tikai viņš pats jau nebūs to izdarījis, tad līdz ar dāvanu kartes ieviešanu šīs iespējas ir paplašinājušās - tagad gaviļnieks var pats izvēlēties sev tīkamāko preses izdevumu. Sīkāku informāciju par šo iespēju var uzzināt, ieskatoties "Latvijas pasta" mājaslapā www.pasts.lv.

Projekts atlikts uz laiku

Britu apsveikumu produkcijas ražotnes būvniecība Karostā atlikta tikai uz laiku, aģentūrai LETA apstiprinājis koncerna "International Greetings" valdes loceklis Deivids Makarturs.
Viņš uzsvēris, ka nepastāv nekādi draudi, ka "International Greetings" varētu atteikties no saviem investīciju plāniem Liepājā. Kā jau vēstīts, Liepājas domei nosūtītajā vēstulē uzņēmums norādījis, ka vēlas uz 12 - 18 mēnešiem atlikt projekta realizāciju saistībā ar "International Greetings" plāniem atvērt ražotni Ķīnā. Līdz 2010.gadam kompānija "International Greetings" bija plānojusi investēt Liepājā līdz 20 miljoniem latu.