Kurzemes Vārds

01:57 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lācenītes labi jūtas arī Ķekavā

Viktors Ulberts

Rīgas zoodārza filiālē "Cīruļi" negaidīti dzimušās trīs lācenītes Laima, Dēkla un Māra, kurām vienbrīd pat draudēja iemidzināšana, lieliski iejutušās Ķekavas pagasta "Meža vairogu" saimniecībā, sarunā ar "Kurzemes Vārdu" apliecināja "Cīruļu" pārvaldnieks Arnis Bergmanis.

Jau rakstīts, ka lācenītes nāca pasaulē pagājušā gada janvārī, kas zoodārza darbiniekiem bijis liels pārsteigums, jo lācenei Tīnai tika dotas pretapaugļošanās tabletes, taču tās acīmredzot nav līdzējušas. Pēc tam pāris mēnešus valdīja liels satraukums, jo lācenes auga un tām bija nepieciešams atsevišķs miteklis, kura Kalvenē nebija. Iepriekš aizrunātais saimnieks arī no tām atteicās, tāpēc pastāvēja nopietni draudi, ka lācenītes būs jāiemidzina. Tad uz aicinājumu glābt lācenītes atsaucās uzņēmējs Mārtiņš Priede, kurš Ķekavas pagasta saimniecībā "Meža vairogi" uzbūvēja lācenēm jaunu voljēru 900 kvadrātmetru platībā, uz kurieni tās pārveda šā gada jūnijā.

"Kad mēs tur ciemojāmies, redzējām, ka lācēnes ir ļoti labā fiziskā un psiholoģiskā stāvokli. Viņas jaunajā mājvietā jūtas labi," ir pārliecināts A.Bergmanis. Visticamāk, tas ir tādēļ, ka vienkopus ir lāču bariņš, kas kopā audzis jau no mazotnes. Tāpēc arī nav jāpiedzīvo tāds stress, kāds var būt, ja no saimes nodala vienu dzīvnieku. Viņš arī norādīja, ka M.Priede ir ļoti labs skolnieks, proti, ar nopietnu interesi uzklausa zoodārza speciālistu norādījumu un ieteikumus lāceņu turēšanā.

Pats M.Priede paudis, ka nevienu brīdi nenožēlo savu izvēli, uzņemoties tik sarežģītu un darbietilpīgu projektu. Viņš stāsta, ka katrai lācenītei esot savi niķīši, piemēram, Laima iecienījusi atrakt žogam pamatus. Pati dzīvnieku uzturēšana arī nav lēta – dienā izmaksā sešus līdz septiņus latus ar visiem kārumiem.

"Meža vairogos" ir izveidota neliela dabas taka un tur bez lācenītēm mitinās arī mežacūkas, lapsas un stirna.