Kurzemes Vārds

01:40 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Zemnieku konference aicina uz Talsiem

Ar zemkopības ministra Mārtiņa Rozes ievadrunu piektdien, 11.augustā, Kurzemes reģionālajā konferencē Talsos turpināsies četru konferenču cikls "Lauku attīstības iespējas", ko organizē Zemkopības ministrija, skaidrojot lauku attīstības iespējas tuvākā un tālākā laika posmā, kā arī Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas mērķus šodien un turpmākajos gados.
Konferences apmeklētāji saņems plašu informāciju par Eiropas Savienības un valsts atbalstu lauksaimniecības konkurētspējas un uzņēmējdarbības veicināšanai un tiešajiem atbalsta maksājumiem. Interesenti varēs arī uzzināt par pārtikas drošību, dzīvnieku veselību, augu aizsardzību, lauksaimniecisko izglītību, nodarbinātību un programmas "LEADER" pasākumiem. Tiks diskutēts arī par situāciju meža nozarē šobrīd un prognozēta tās nākotne.
Reģionālās konferences, kurās piedalās arī Zemkopības ministrijas un tās padotības iestāžu speciālisti, ir jau tradicionāls pasākumu cikls. Konferences norit darba grupās, skaidrojot zemniekiem dažādus jautājumus un iezīmējot valsts zemkopības politikas virzību.

Bijušie priekšnieki iepazīst Cīravu
Viktors Ulberts

Pagājušās nedēļas nogalē Cīravā pulcējās tie cilvēki, kas padomju laikos ieņēma vadošos amatus. Šī pulcēšanas jau ir kļuvusi par tradīciju, tai nav nekāda politiska zemteksta, ļaudis vienkārši sabrauc kopā, lai atkal tiktos un nostalģiski pakavētos atmiņās par aizgājušajiem laikiem, pastāstīja bijušais Cīravas K.Marksa kolhoza priekšsēdētājs Juris Bērziņš, kurš šogad viesus uzņēma pie sevis.
Šī bijusi jau sestā kopāsanākšana, iepriekš bijušie kolhozu un citu saimniecisko institūciju vadītāji, kurus savulaik Atmodas līderis Dainis Īvāns nodēvēja par sarkanajiem baroniem, pulcējās Rucavā, Durbē, Sieksātē, Kazdangā u.c. "Vispār interese par šo kopāsanākšanu ir palielinājusies," secina J.Bērziņš. Ja pērn sabraucis 21 viesis, tad šogad jau viņu bija 40. Starp viņiem bija tādas pazīstamas personas kā Alfrēds Čepānis, Juris Aizezers, Aivars Priedols u.c.
Ciemiņi aplūkojuši senlietu krātuvi, apskatījuši Dzērves pamatskolā veiktos renovācijas darbus, iepazinušies ar jaunajām kokapstrādes telpām Cīravas arodvidusskolā u.c., bet pēc tam pulcējušies saviesīgā vakarēšanā. "Lai arī īpaši nesalīdzinām tos laikus ar tagadējiem, jo tā bija pavisam cita sistēma, kas nu jau aizgājusi nebūtībā, ir arī daudzas labas lietas, ko atcerēties. Lielākoties jau nodarbojāmies ar saimnieciskiem jautājumiem, nevis politiku, un tad nu atminamies, kā toreiz tās lietas risinājām," piebilda J.Bērziņš.
Nākamgad bijušos kolhozu priekšniekus apņēmies uzņemt Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Klās Latvijas lielo Piena galdu

Latvijas piensaimnieku veterānu klubs "Vecais piensaimnieks" savu kopsapulci šogad noturēs pie Latvijas lielā Piena galda, kas piensaimniecības muzeja atjaunošanai tiks klāts Sieksātē 9.septembrī pulksten 12, informē kluba vadītājs Mārtiņš Sesks.
Viņš stāsta, ka sarīkojuma programma ir gara un daudzpusīga, jo bez pārrunām par muzeja atjaunošanu, Ministru prezidenta Aigara Kalvīša, zemkopības ministra Mārtiņa Rozes un citu amatpersonu uzurnām paredzēti arī krāšņi dārza svētki, bērnu atrakcijas, relaksācija pirtī, našķošanās ar lauksaimniecības produkciju un ampelēšanās. M.Sesks atklāja, ka svētku dalībniekus gaida arī dažādi pārsteigumi, jo lielā Piena galda atbalstītāju vidū ir ne tikai "Kurzemes Vārds", bet arī uzņēmumi "Elpa" un "Līvu alus".