Kurzemes Vārds

19:19 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepājnieki dod priekšroku personīgajam transportam

Pagājušajā nedēļā portālā liepajniekiem.lv lasītājiem jautājām - kādu transporta līdzekli visbiežāk izmantojat nokļūšanai citās Latvijas pilsētās? Lielākā daļa jeb 54 procenti portāla apmeklētāju šim nolūkam izmanto savu personīgo transportu, ar autobusu ceļā dodas 29 procenti lasītāju, 7 procenti brauc ar maršruta taksometriem, 4 procenti - ar vilcienu, tikpat ar stopiem, bet 3 procenti izmanto gaisa satiksmi.

/ Es labprāt piektdienu vakaros brauktu atpakaļ uz Liepāju ar vilcienu, bet biļetes jau divas stundas iepriekš ir izpirktas.
/ Lai nokļūtu citās Latvijas pilsētās, protams, izmantoju savu personīgo auto. Dzīvojam taču 21.gadsimtā!
/ Visjautrāk ir ar stopiem! Protams, ka tad pašam par sevi ir jāatbild, bet es domāju, ka katri stopi ir piedzīvojums.
/ Nebraucu ar savu personīgo auto, bet arī par stopošanu to nosaukt nevar - ir tāds variants kā sarunāšana ar paziņām, lai paķer pa ceļam vai, braucot visai ģimenei, sarunāšana aizvest, samaksājot par degvielu. Iznāk lētāk un ērtāk nekā sabiedriskais transports, ja brauc trīs, četri cilvēki. Šādu sarunāšanu praktizē daudzi mani paziņas, pat pēc principa šoreiz tu mani aizved, nākamreiz - es tevi.
/ Braucu ar savu transportu, man tā šķiet visērtāk. Tad pats esi sev kungs un pavēlnieks. Braucot uz nezināmu pilsētu, pirms tam iegādājos karti. Piestājam kaut kur, papētām karti un braucam tālāk.
/ Būtu labi, ja vilciens kursētu biežāk un ar garākiem sastāviem. Gandrīz katru nedēļu braukājot uz Rīgu un atpakaļ, biežāk sanāk izmantot autobusu, bet vilcienā ir lielākas ērtības - televizors, tualete un var arī kājas izlocīt.
/ Kāds sakars ar gadsimtu? Cilvēki to pārsvarā nevar atļauties benzīna cenu dēļ. Lai aizbrauktu uz Rīgu, jāšķiras no 20 latiem. Tad jau labāk ar vilcienu, kas ir ļoti labs.