Kurzemes Vārds

12:33 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lai pavilktu deķīti uz Liepājas pusi
Jānis Gailis,
valsts aģentūras "Mājokļa aģentūra" Kurzemes nodaļas vadītājs

Ļoti spilgtā atmiņā man 7.Saeimas laiks. Tur bijām vienpadsmit liepājnieki un Liepājas skartie. Un mēs visi savā ziņā bijām komanda. Piederējām pie dažādām frakcijām, bet daudzi bijām koalīcijas partneri. Un, ja koalīcijā sprieda par vienu vai otru jautājumu, mums it kā netīši gadījās to pagriezt Liepājai izdevīgā virzienā. Tikai daži piemēri. Mums izdevās panākt, ka divus gadus valsts līdzekļi tika investēti Liepājas Pedagoģijas akadēmijai, ēkas remontam. Mums izdevās panākt, ka, izdarot grozījumus Speciālo ekonomisko zonu likumā, tika iekļautas ar būvniecības jautājumiem saistītas normas, kas bija labvēlīgas Liepājas SEZ. Ļoti būtiska bija mūsu lielā pārstāvniecība, spriežot par nākamā gada budžetu. Valsts investīcijas dabūt savai pilsētai bija goda lieta.

Biju parlamentārais sekretārs Vides ministrijā, Guntis Dambergs - Kultūras ministrijā. Man izdevās atrisināt jautājumu par Papes polderiem, pierādīt, ka dambis tur jābūvē par valsts naudu. Guntis Dambergs savukārt palīdzēja risināt Liepājai svarīgus kultūras jautājumus.

Varu droši sacīt vienu - jo lielāka ir kādas pilsētas, kāda novada pārstāvniecība Saeimā, jo labāk. Lai arī cilvēki nāk no dažādām partijām, sastrādāties var. Protams, ja vien partijas nav galīgi antagonistiskās pozīcijās. Labējo un labēji centrisko partiju pārstāvjiem sadarboties savas pilsētas labā vienmēr iespējams.

Kādam jābūt deputātam liepājniekam? Labā nozīmē - dullam liepājniekam! Kaut gan neesmu daudz redzējis tādu liepājnieku, kuri nebūtu savas pilsētas patrioti. Deputātam liepājniekam vajadzētu būt arī gudram. Lai kaut ko jēdzīgu varētu Saeimā pateikt un izdarīt. Un noteikti profesionālim. Nav jābūt profesionālam politiķim, pietiek, ja cilvēks ir zinošs, pieredzes bagāts savā jomā. Un vēl viens būtisks moments - viņam jābūt kādas nopietnas partijas sarakstā. Sīkpartijām - viendienītēm nav izredžu iekļūt Saeimā. Par šādas partijas pārstāvi atdota balss būs zemē nomesta balss. Bet mēs visi taču esam ieinteresēti, lai Liepājas pārstāvju Saeimā būtu pēc iespējas vairāk. Ja viņu tur būs pietiekami daudz, tad viņi spēs aizstāvēt pilsētas un novada intereses, spēs pavilkt deķīti uz Liepājas pusi.