Kurzemes Vārds

00:53 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tik iztrūkstošais – paldies

Korumpēti policisti, pērkami tiesneši, nolaidīgi ārsti, neprofesionāli ugunsdzēsēji, neizglītoti skolotāji, alkatīgi politiķi, neiejūtīgi ierēdņi, ja gribat, - stulbi žurnālisti utt. Cik mūsu ir daudz! Šādus vispārinājumus, attiecinot dažu indivīdu nodarījumus uz veselas profesijas cunfti, rada kārtējais skandāls, nelāga personīgā pieredze. Bet daudz vairāk taču mums apkārt ir tādu, kas nav pelnījuši, lai viņiem pierakstītu šīs nievas.

Šķebinošas izjūtas pārņem ikreiz, kad kāds kolēģis metis ēnu uz tavu un daudzu citu cilvēku godprātīgu darbu. Brīžos, kad kāds nepelnīti ir iemests tajā pašā katlā, kur atrodami daži, piedodiet, sūdabrāļi, viņš mēdz sevi mierināt ar domu, ka nepateicība ir pasaules alga. Pieredzējušākie pateiks, ka tāda ir dzīve un ar to jātiek galā katram pašam.

Negatīvais noskaņojums, ko varbūt perina dinamiskais un stresa pilnais dzīves algoritms, nebūt ne vienkāršie sadzīves apstākļi, nereti ņem virsroku pār pozitīvismu - vienkāršu un labvēlīgu attieksmi pret cilvēkiem sev līdzās. Ikdienā, savu domu pārņemti, mēs aizmirstam par to, ka dažkārt cits citam dzīvi varam atvieglot ar vienkāršu smaidu un sirsnīgu paldies. Ārsts, kas, iespējams, kādreiz ir arī kļūdījies, ikdienā dara svētīgu darbu, policists, atklājot noziegumus un atbrīvojot mūs no tikšanās ar sabiedrības melnāko daļu, tāpat. Vienkāršs sētnieks, rudenī cīnoties ar lapām, ziemā - ar sniega kupenām, arī. Paldies vietā bieži atskan klusējošais - tāds darbs.

Tāpēc "paldies" deficīta laikmetā ļoti nepieciešami tādi sarīkojumi kā Gada un Goda liepājnieku (un citu pašvaldību cilvēku) sumināšana, jo šī ir viena no tām reizēm, kad krietniem ļaudīm var pateikt visus tos iztrūkstošos "paldies", kas gada laikā nav izskanējuši.

Bet cik ir tādu, kas līdz oficiālas godināšanas pirmajai rindai netiek savas vienkāršības un ne tik ievērojama amata dēļ? Mūsu paldies šiem cilvēkiem ir vajadzīgs. Viņu ir daudz un viņi to ir pelnījuši.

Ints Grasis