Kurzemes Vārds

18:27 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9.augustā

1926.

\ Ostas ziemeļaustrumu pusē kopš okupācijas laika stāvēja dīkā vāciešu uzceltais lielais ogļu celtnis. Ar to ogļu izkraušanu no tvaikoņa var veikt trīs reizes ātrāk, nekā tās izņemot maisos. Beidzot ostas valde celtni salabojusi, un tas atsāk darbu.
\ Pagājusi pirmā Annas tirgus diena. Vakarā, saskaitot biļetes, noskaidrojas, ka to apmeklējuši 20009 cilvēki. Neraugoties uz lielu apmeklētāju pieplūdumu, kārtība un drošība bijusi atbilstoši labā līmenī. Tikai nedaudzi starpgadījumi. Dažs tiek saukts pie atbildības par "limonādes" pārmērīgu lietošanu. No karuseļa nejauši izkrīt 6 gadus veca meitenīte. Viņu nekavējoties nogādā pie ārsta. Kādam tirgotājam nozagts 80 latu vērts reklāmas saulessargs. Bet visumā tirgotāji ar pirmās dienas ieņēmumiem ir apmierināti.
\ Liepājas - Glūdas dzelzceļa būvdarbu vadītājs inženieris Leimanis informē, ka zemes darbi pabeigti jau 18 kilometru garā posmā, sākot no Glūdas. Pinumu likšana gan mazliet kavējoties, bet līdz sliežu pienākšanai arī šis darbs būs paveikts. Kustība uz jaunās līnijas, sākumā, protams, tikai materiālu pārvadāšana, tiks uzsākta jau šoziem. Stacijas pagaidām cels Dobelē, Bikstos un Saldū. Tur jau uzsākta pievedceļu būve. Jaunā dzelzceļa būvdarbos strādā ap 2000 strādnieku.
\ Kopš pavasara ļoti vājā strimalu zveja pēdējā nedēļā sakarā ar zivju nārsta laiku nedaudz uzlabojusies. Ja nārsta vietā izdodas iemest tīklu, loms ir prāvs. Tā kādam zvejniekam izdevies izvilkt 200 kālu lielu lomu.
\ Zāļu ielā Nr.1 Pūra koloniālpreču veikalā tiek veikta sanitārā pārbaude, kurā atrod ar tārpiem "pildītu" marmelādi. Veikalnieku sauc pie atbildības.

1936.

\ Liepājas ostas valde atļāvusi Latvijas filmu operatoram E.Kraucam automašīnā uzbraukt uz Liepājas moliem un filmēt tos vētrā. E.Kraucs uzņem filmā ne vien molus, bet arī mūsu skaisto jūrmalu, kāda tā izskatās vētrā, un skatus no Liepājas un apkārtnes. Uzņēmumus demonstrēs Latvijas kinohronikā.
\ Zvejnieku ostā pie bākas zvejniekam Stumbrim un Novadam turpat krastmalā pie laivām nozagtas žāvēties izliktās enkuru virves ar enkuriem. Savukārt zvejniekam Embutniekam pazuduši rokas ratiņi. Domājams, ka nozagtie enkuri aizvesti ar Embutnieka ratiņiem. Uzsākta izmeklēšana.
\ Jauno darba cēlienu uzsācis Liepājas pilsētas drāmas un operas teātris. Līdzšinējā teātra mākslinieciskā vadītāja vietā J.Lejiņa vietā stājies V.Silenieks, galvenais režisors - E.Valters. Paredzēts, ka šajā sezonā teātris katru nedēļu izbrauks uz Liepājas apkārtnes pilsētām un lauku centriem, kur sniegs gan drāmas, gan operas izrādes. Drāma sezonu atklās 28.augustā ar Līgotņu Jēkaba lugu 5 cēlienos "Bierantos", bet opera darbu uzsāks 1.septembrī.
\ Uzsākta telšu celšana tradicionālajam Annas tirgum. Šogad tirgus laukumu nodalīs no apkārtējām ielām ar mietiem un stiepli. Ar savu transportu jau ieradies ceļojošais cirks - zvērnīca "Blondino." No Rīgas un Jelgavas iebraukuši daudz sīktirgotāju, cerot uz labāko tirgošanās vietu ieņemšanu. Vietas norāda Pilsētas valdes darbinieki.

1946.

\ Tuvākajā laikā pilsētas tirdzniecības uzņēmums atvērs 6 jaunus komercveikalus. Jau nākamās nedēļas beigās maizes komercveikals tiks atvērts Bernātu un Vidusceļa ielas stūrī, tad vēl manufaktūras preču veikals Tirgoņu ielā 9. Zivju ielā atvērs veikalu "Mātei un bērnam" ar nosaukumam atbilstošu preču klāstu.
\ Ziemeļu priekšpilsētas apstādījumos starp Riņķu un Ventspils ielu ganās govis un aitas. Naktī tur piesien arī zirgus. Lopi zāli nograuzuši līdz saknēm, aplauzuši jaunos kociņus un krūmus. Bet Vecliepājā ganībām izmanto nenolīdzināto drupu laukumos sadīgušo zāli pašā pilsētas centrā. Govis ganās pie pasta, pie Lielās ielas. Tas viss, neraugoties uz to, ka izpildkomiteja oficiāli ir ierādījusi ganību vietas.