Kurzemes Vārds

19:41 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atpūtas parka būvniecību sola sākt tuvākajā laikā

Iespējams, sūdzēs tiesā Uldi Gravu par izteikumiem presē
Viktors Ulberts

Grandiozā atpūtas parka projekta attīstītāja SIA "Baltic Sea Park Development" izvērtēšanai un apstiprināšanai Liepājas pašvaldībā ir iesniegusi kompleksa tehnisko projektu, "Kurzemes Vārdam" apliecināja "BSPD" rīkotājdirektors Pauls Puķe. Vienlaikus uzņēmums apsver iespēju vērsties tiesā pret Liepājas domes deputātu Uldi Gravu, kurš publiski apgalvojis, ka atpūtas kompleksa būvniecība ir kārtējā afēra.

Mājokļus vispirms būvēt nedrīkst

Liepājas pašvaldības Būvvaldē "Kurzemes Vārds" saņēma apstiprinājumu, ka atpūtas kompleksa "Baltijas jūras parks" tehniskais projekts ir saņemts un patlaban atrodas izskatīšanas stadijā. Ja Būvvaldes speciālistiem radīsies kādi iebildumi, projekts tiks atdots atpakaļ precizēšanai. Iebildumi varētu rasties, jo tehniskā projekta autori ir gan vietējie arhitekti, gan ārzemju sadarbības partneri, tāpēc jāpārbauda, vai viss atbilst Latvijas likumdošanā paredzētajiem būvnormatīviem.
Ja projekts tiks apstiprināts, SIA "BSPD" varēs ķerties klāt būvdarbiem, saskaņā ar līgumiem, kas iepriekš noslēgti ar Liepājas pašvaldību. Tie paredz, ka uzņēmumam vispirms jāuzbūvē galvenā atpūtas kompleksa ēka, nevis brīvdienu mājokļi vai arī jābūvē viss vienlaikus. Bet nekādā ziņā "BSPD" nedrīkst sākt vispirms būvēt namiņus, jo pašvaldība jau iepriekš paudusi bažas, ka pēc tam atpūtas kompleksu var arī nemaz neuzbūvēt, un ekskluzīvais piejūras zemesgabals pie Liepājas dienvidrietumu robežas pārvērtīsies par parastu biezo privātmāju ciematiņu.

Sāktas sarunas ar banku

P.Puķe informē, ka tehniskā projekta izstrādes gaitā neesot mainījusies ieceres koncepcija - atpūtas kompleksā iecerēts būvēt gan ūdens atrakciju parku, gan brīvdienu mājokļus, kurus pārdos ārvalstu un pašmāju klientiem, gan veikalus, kā arī kafejnīcas un citas atpūtas un izklaides vietas.
Tuvākajās dienās uzņēmums bankā iesniegs arī biznesa plānu un ar kredītiestādi turpinās sarunas, lai klienti, kuri izteikuši vēlmi iegādāties atpūtas parka brīvdienu mājokļus, varētu gūt atvieglojumus finansējuma saņemšanai. Uzņēmums arī lūgs pašvaldībai pagarināt zemes nomas līgumu projekta realizācijai.
Arī iepriekš termiņi, kad jāsāk atpūtas kompleksa būvniecība, vairākkārt pārcelti, jo kavējās brīvdienu mājokļu pārdošanas kampaņa un nebija pilnībā pabeigts Baltijas jūras parka tehniskais projekts. Pagājušā gada nogalē projekta realizētāji solīja būvniecību sākt šā gada pirmajā pusē.
Kā ziņots, multifunkcionālais atpūtas komplekss - Baltijas jūras parks - būs pirmais šāds atpūtas centrs Baltijā. Tajā paredzēts investēt aptuveni 35 miljonus latu. Iecerēts uzcelt aptuveni 400 atpūtas mājas un apartamentus, ierīkot tropu ūdens parku, viesnīcas, tenisa laukumus un citas būves aktīvai atpūtai, kā arī restorānus, kafejnīcas un veikalus. Projekta gaitā Liepājā tiks radītas 1500 jaunas darba vietas.
Prognozēts, ka atpūtas kompleksa apmeklētāji būs tūristi no Skandināvijas valstīm, Vācijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, kā arī Latvijas iedzīvotāji ar vidējiem ienākumiem.

Grauj projekta realizētāju prestižu

P.Puķe vēl informēja, ka viņa vadītais uzņēmums patlaban konsultējas ar juristiem par iespēju vērsties ar prasību tiesā pret Liepājas domes deputātu Uldi Gravu, kurš intervijā laikrakstam "Kurzemes Vārds" apgalvoja, ka "pie Dienvidu fortiem nekāda ūdensparka nekad nebūs". Tāpat viņš prognozēja, ka "viss beigsies ar lielu skandālu" un "cilvēku nauda būs vēja".
"Šādi izteikumi grauj prestižu uzņēmumam, kas ieguldījis nopietnu darbu un vērā ņemamas investīcijas, lai projekts tiktu īstenots. Lai mētātos ar šādiem apgalvojumiem, vajag minēt arī pierādījumus," sašutumu pauda P.Puķe. Viņš prognozēja, ka tehniskais projekts pašvaldībā varētu tikt akceptēts augusta beigās vai septembra sākumā, un sola, ka tad uzņēmums tūlīt ķersies pie celtniecības darbiem