Kurzemes Vārds

01:14 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Modelēs uz ekrāna un piegriezīs ar jaunām iekārtām

Daina Meistere

48.arodvidusskolā tuvojas nobeigumam projekts "Šūšanas mācību kompleksa telpu un aprīkojuma modernizācija". Projekta kopēja summa ir 131,470 latu, no kuriem pieci procenti ir pašvaldības līdzfinansējums.

Darbnīcas jau modernizētas, un tajās pašlaik, kamēr arodvidusskolas audzēkņi vēl bauda brīvdienas, amata iemaņas apgūst bezdarbnieku pārkvalifikācijas kursu dalībnieki. Un dara to ar pavisam jaunām un modernām iekārtām un datoriem.

- Projekta noslēgums būs 30.septembrī, bet jau ar 1.septembri skolēni sāks izmantot jauno kompleksu, - sacīja Šūšanas nodaļas vadītāja Ligita Reimane. Pavisam savu vietu ieņēmusi 21 jauna šujmašīna. Ir arī jaunas piegriešanas iekārtas, kas ļauj apgūt piegriezēja iemaņas. L.Reimane ar lepnumu piebilda, ka šāda veida iekārtas, kas tagad būs topošo šuvēju, drēbnieku, šuvēju palīgu un šūto izstrādājumu izgatavotāju rīcībā, ir tieši tādas, kādas izmantoto lielākajā daļā mūsu pilsētā esošo šūšanas uzņēmumu. Tas nozīmē, ka darba devēji saņems jau gatavus kadrus, kam nebūs no jauna jāierāda, kā strādāt mūsdienu apstākļos.

- Tas ļaus jaunajiem speciālistiem ātrāk iekļauties darba tirgū, - uzsvēra nodaļas vadītāja, piebilstot, ja darba netrūks arī arodvidusskolas pedagogiem. Nāksies pilnveidot mācību programmas, jo konstruēšanas datorprogramma ļaus šī priekšmeta apgūšanai vairs neizmantot tikai zīmuli, lineālu un cirkuli. Tāpat skolēniem varētu būt interesanti, izmantojot interneta pieslēgumu, ienirt modes pasaules līkločos, lai iegūtu derīgas ierosmes savam patstāvīgajam darbam.

Jauniekārtotajās telpās pati vide ir daudz pievilcīgāka - mācību komplekss ir gaišs, un tajā ir patīkami uzturēties.

- Tāpēc mēs gaidām tos jaunos cilvēkus, kuri vēlas apgūt šuvēja, drēbnieka un šuvēja palīga specialitāti. Lielāku sadarbību domājam veidot ar iespējamajiem darba devējiem, - sacīja L.Reimane.