Kurzemes Vārds

18:36 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Jūlijā izglābti 32 cilvēki

Jūlijā Baltijas jūras Latvijas meklēšanas un glābšanas atbildības rajonā vairākas cilvēku glābšanas operācijas notika vienlaikus, informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību virsniece Vita Ļebedeva. Palīdzība nelaimē nonākušajiem jūrā visbiežāk bija nepieciešama Liepājas, Rīgas un Ventspils piekrastē.
Mēneša laikā Jūras spēku Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrā reģistrēti vairāki desmiti trauksmes signālu, izglābtas 32 dzīvības.
Glābšanas darbos piedalījās Jūras spēku krasta apsardzes kuģi "Kristaps", "Ausma", "Klints", "Astra", kā arī glābšanas laivas un Gaisa spēku meklēšanas un glābšanas helikopteri. Karstākajās dienās Jūras spēku glābēji meklēja pazudušus peldētājus, evakuēja cilvēkus no jahtām, sniedza kuģiem tehnisku palīdzību.

Čūskulēnam neļauj kļūt par aptiekāru

Otrdien ap pulksten 11 mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Viršu ielu 1a. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens, pēc palīdzības sauca Tosmares aptiekas darbinieki, jo telpās bija ielīdusi čūska. Glābēji pārmeklēja telpas un tur atrada prāvu zalkti. Kaut arī rāpulis dusmojās un šņāca, glābēji to notvēra, aizveda un palaida mežā.
Jāpiezīmē, ka šis nebūt nav pirmais gadījums, kad liepājniekus izbiedē ēkā ielīdusi čūska. Rāpuļi pamanījušies iekļūt gan mājokļos, gan iestādēs. Pirms vairākiem gadiem ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Liepu ielu, kur Krievijas konsulāta sarga mājiņā bija ielīdis zalktis. Glābējiem nācās izskalot būves pamatus, lai rāpuli aizbiedētu. Savukārt kādā no Klaipēdas ielas namiem zalktis pa vīnstīgām bija ierāpies balkonā. Taču stresainākais bija gadījums, kad reiz zalkti atrada vienā no daudzdzīvokļu mājas augšējiem stāviem. Toreiz gan čūska pati nebija ielīdusi dzīvoklī - kāds vīrietis to bija pārnesis mājās, bet rāpulis devies savās gaitās, izmantojot ventilācijas šahtu.

Bērnu rotaļas ar uguni maksā dārgi
Ita Cērmane

Pirmdien neilgi pirms desmitiem vakarā mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Tosmari. Baltijas ielā bija aizdegusies viena no neapdzīvotajām piecstāvu blokmājām - 7.nams. Dūmi vāliem vien vēlās ārā pa logu ailām.
Valsts ungunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija vēsta, ka pagrabā dega atkritumi aptuveni 10 kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaimes iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni.
"Kurzemes Vārds" notikuma vietā noskaidroja, ka šoreiz pie vainas bijuši bērni, kuri pamestajā mājā līduši rotaļāties. Jāpiezīmē, ka rotaļas maksā dārgi - no nodokļu maksātāju naudas tiek tērētas prāvas summas, glābējiem steidzot uz šādiem izsaukumiem. Zinot to, cik maksā viens litrs degvielas, viegli var aprēķināt, cik izmaksā ugunsdzēsēju brauciens, ja jāmēro aptuveni 20 kilometru apkārt Karostas kanālam, un smagā automašīna ar vairākām tonnām ūdens cisternā ēd aptuveni 30 litrus degvielas uz 100 kilometriem.
Tāpat ievērojamas summas no ugunsdzēsēju jau tā ierobežotā budžeta tiek tērētas, steidzot uz viltus izsaukumiem un dzēst gružus urnās. Kā pirmdienas vakarā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja viens no glābējiem, pirmdien ap pusdeviņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz 14.novembra bulvāri. Kad viņi ieradās minētajā vietā, atklājās, ka pie Melnās upītes gružu kastē deg atkritumi. Būtu pieticis no ūdenskrātuves pasmelt pudeli ūdens, lai liesmas nodzēstu.
Kopumā pirmdien glābēji saņēma ievērojamu skaitu izsaukumu dzēst degošus gružus un zāli. Gruži dega ap pusčetriem pēcpusdienā Kr. Valdemāra ielas 17.nama pagalmā, ap pulksten 17.30 - Laboratorijas ielā, blakus kooperatīvam "Bāka", dega zāle un atkritumi. Zāle bija aizdegusies ap 14.30 Nīcas pagastā, īsi pēc deviņiem vakarā - pie Pērkones kanāla, īsi pirms pulksten 23 - Zemnieku ielā 32. Visos gadījumos ugunsnelaimes iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni.

Nedod ceļu

Otrdien ap pusdeviņiem no rīta satiksmes negadījums notika Pasta un Radio ielas krustojumā. To izraisīja neuzmanīgs šoferis. Automašīnas "VW Sharan" vadītājs, izbraucot no Radio ielas, neņēma vērā divu ceļa zīmju - "Stop!" un "Galvenais ceļš" - prasības, kā dēļ izraisīja sadursmi ar pa Pasta ielu braucošo "Opel" mikroautobusu. Cilvēki necieta, un negadījuma vietā tika parakstīts saskaņotais paziņojums.
Savukārt 7.augustā neilgi pēc sešiem vakarā automašīnas "Ford Sierra" vadītāja, stūrējot spēkratu pa Kuršu ielu, netālu no krustojuma ar Jūrmalas ielu veica pārkārtošanās manevru un nepalaida garām tajā pašā virzienā braucošu "Ford Orion", izraisot ar to sadursmi.
Cilvēki nevienā no negadūjumiem necieta - bojāti tikai spēkrati.

Bedrē sabojā auto

Policija saņēmusi sūdzību, ka 6.augustā ap pulksten vieniem naktī automašīnas "Mazda 6" vadītājs, braucot pa 14.novembra bulvāri, iebraucot bedrē, sabojājis spēkratu, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Spēkratam sabojātas divu riteņu riepas.

Reibumā un bez tiesībām vada auto

7.augustā īsi pirms diviem naktī aizturēts kārtējais dzērājšoferis. Kad Ceļu policijas darbinieki Aizputes pagastā uz autoceļa Aizpute - Apriķi - Gudenieki apstādināja automašīnu "Opel Omega Caravan", atklājās, ka tās vadītājs - 1974.gadā dzimušais Jānis 0 spēkratam pie stūres sēdies bez vadītāja apliecības, kā arī, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Alkometrs viņa izelpā uzrādīja 1,49 promiles.

Taranē nekustīgus objektus

7.augustā mūspusē notikuši vairāki negadījumi, kad šoferīši iebraukuši nekustīgos objektos. Ap pulksten 15.30 automašīnas "Toyota Land Cruiser" vadītājs, stūrējot spēkratu atpakaļgaitā no lielveikala "Rimi" stāvlaukuma, nepārliecinājās par manevra drošību un uzbrauca ceļa zīmei. Kūrmājas prospekta 5.nama pagalmā ap pieciem pēcpusdienā pagaidām nenoskaidrots vadītājs uzbraucis stāvošai "Ford Sierra" un no notikuma vietas aizbraucis. Īsi pirms trijiem pēcpusdienā 26 gadus veca "Mazda 121" vadītāja, braucot pa Fr. Brīvzemnieka ielu un veicot pagriezienu uz Graudu ielu, uzbrauca stāvošai "VW Passat Variant".

Auto un stirna nesadala šoseju

Pirmdien ap pulksten 17.30 Sakas pagastā notika kārtējais satiksmes negadījums, ko izraisīja meža dzīvnieks. 1978.gadā dzimušais automašīnas "Opel Astra" vadītājs stūrēja spēkratu pa autoceļu no Ventspils uz Grobiņu, kad 40.kilometrā nespēja izvairīties no pēkšņi uz ceļa braucamās daļas izskrējušas stirnas. Cietušo nav - arī dzīvnieks pēc sadursmes ieskrēja mežā.

Glābj vārnu un savāc lapsenes

Līdztekus tiešajiem pienākumiem - cīņai ar liesmām - mūsu ugunsdzēsēji veic arī glābēju funkcijas.
7.augustā ap pulksten 13.30 glābēji saņēma izsaukumu uz Sakņu ielu 14, kur bija vajadzīga palīdzība nelaimē nonākušam putnam. Kā pastāstīja valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva, SIA "Algoritms" ēkas ventilācijas šahtā bija iesprūdusi vārna. Glābēji demontēja šahtas resti un atbrīvoja putnu
Savukārt ap pulksten 20.30 glābēju palīdzība bija nepieciešama Celmu ielā 1, kur no lapsenēm bija jāatbrīvo iedzīvotāji. Ugunsdzēsēji savāca pūzni ar visiem kukaiņiem.

Aslodze atskurbtuvē

Ja vēl pirms pāris nedēļām, kad mūsu pilsētā notika vairāki masu pasākumi, atskurbtuvē ik dienu nonāca vairāki desmiti grādīgās dziras pievārēto, tad nupat atskurbtuvē iestājies klusais periods. Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, 7.augustā Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās dulluma izgulēšanai tika nogādāti tikai divi vīrieši. Arī iepriekšējās dienās vidēji diennaktī te paviesojušies pāris klienti - galvenokārt kungi.