Kurzemes Vārds

02:58 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājniekiem piektā un sestā vieta pasaulē
Miks Kuncītis

No pasaules čempionāta ūdens motosportā S–550 laivu klasē, kas pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Berlīnē, atgriezušies divi "Liepaja Shipyard Team" braucēji – Mārtiņš Bergholcs, kurš izcīnīja piekto vietu, un Pēteris Pelnēns, kas savās pirmajās šāda mēroga sacīkstēs ierindojās sestajā pozīcijā.
Atgādināsim, ka nedēļu pirms šīm sacīkstēm Polijā, Vislas upē, norisinājās Eiropas čempionāts šajā klasē, un tajā startēja gan M.Bergholcs, gan P.Pelnēns, ieņemot attiecīgi ceturto un desmito vietu 15 laivu konkurencē.
Uz pasaules čempionātu Berlīnē bija ieradušies 19 spēkos līdzvērtīgi sportisti, ko apliecināja arī pirmie braucieni, kad virkne sportistu iebrauca vienas sekundes robežās. No mūsējiem, sīvi spēkojoties ar konkurentiem, stabili brauca M.Bergholcs, kas pirmajos trijos braucienos izcīnīja vietu tūlīt aiz pirmā trijnieka, bet P.Pelnēns ierindojās attiecīgi 11., 10. un 7.pozīcijā, saglabājot labas izredzes cīnīties par vietu pirmajā sešiniekā. Izšķirošajā piegājienā savas ātrumīpašības demonstrēja P.Pelnēns, kurš aizcīnījās līdz piektajai pozīcijai. Tā kā viņam priekšā ceturtajā vietā atradās viņa komandas biedrs M.Bergholcs, kuram šis brauciens neko īpaši vairs neizšķīra un kurš jau bija samierinājies ar piekto vietu pasaules čempionātā, Pēteris tika palaists garām bez cīņas, un pēdējā braucienā izcīnītā ceturtā vieta kopvērtējumā viņam garantēja sesto pozīciju, kas, pēc paša sportista teiktā, pagaidām esot viņa lielākais panākums, jo konkurence tiešām bijusi spēcīga. Gandarīts par paveikto ir arī M.Bergholcs, kurš jau vairākus gadus pēc kārtas pasaules čempionātos ir izcīnījis ceturtās un piektās vietas. Vēl Mārtiņš pastāstīja, ka viņam labāk patīkot braukt sliktākos laika apstākļos, un tādi esot bijuši Vācijā, tādēļ arī rezultāti esot pozitīvi.
Nākamie mači paredzēti jau šīs nedēļas nogalē, kad Lielvārdē notiks priekšpēdējais Latvijas atklātā čempionāta posms.

Metalurgi pošas uz Zviedriju
Andris Sudmalis

"Liepājas metalurga" hokejisti pagājušās nedēļas nogalē neaizvadīja plānoto pārbaudes maču ar Aļmetjevskas vienību "Neftjaņņik" no Krievijas, tomēr turpina gatavoties jaunajai sezonai, kuras aprises pamazām veidojas.
Liepājnieku menedžeris Mihails Vasiļonoks pastāstīja, ka visticamāk metalurgiem nākamās pārbaudes spēles notiks tikai Zviedrijā, kurp mūsējie dosies 20.augustā. Pašlaik ir sarunāts aizvadīt vismaz trīs pārbaudes spēles, bet iespējams, ka to skaits vēl palielināsies.
Tostarp Latvijas Hokeja federācija ir uzsākusi darbu pie reglamenta sagatavošanas 2006./2007.gada Latvijas atklātajam čempionātam, kas sāksies jau septembrī.
Šogad pašmāju hokeja čempionātam ir nedaudz paplašinājusies ģeogrāfija, jo dalībnieki pārstāvēs jau trīs valstis. No Latvijas startēs "Rīga 2000", "Liepājas metalurgs", "Latgale" (Daugavpils), "ASK/Ogre", kā arī "Rīga 20" un "Rīga 18" vienības. Jau tradicionāls Latvijas meistarsacīkšu dalībnieks būs Elektrēnu "Energija" no Lietuvas, bet debitēs Igaunijas klubs "Stars" no Tallinas. Regulārajā turnīrā katra no astoņām komandām aizvadīs sešus riņķus.
Savukārt Latvijas čempionātā šosezon nevarēsim vērot savulaik Sanda Ozoliņa stutēto Rīgas "Vilki/OP" komandu, kura gan nav likvidēta, bet šogad turpinās spēlēt Rīgas atklātajā čempionātā.
Visu astoņu klubu pārstāvji jau pašlaik ir vienojušies par vairākiem svarīgiem jautājumiem, kas tiks iekļauti sacensību reglamentā. Piemēram, par to, ka maksimālais spēlētāju skaits, ko drīkst pieteikt Latvijas čempionātam ir 30 hokejisti, ka sastāvā nav ierobežojumu leģionāriem, savukārt uz laukuma citu valstu pilsoņi drīkst būt ne vairāk kā 8 (ne vairāk kā pieci ES dalībvalstu pilsoņi un ne vairāk kā trīs citu valstu pilsoņi).

L.Valinska kausi tiek kaimiņiem
Andris Sudmalis

Liepājā ir beigušies divi "Leona Valinska kausa" izcīņas turnīri futbolā U–10 un U–13 vecuma grupās, kuros par uzvarētājiem kļuva Lietuvas un Igaunijas pārstāvji.
Jaunākajā vecuma grupā liepājnieki bija pārstāvēti ar trim vienībām – "Liepājas metalurgs", "Liepājas metalurgs 2" un gadu jaunāko – "Liepājas metalurgs 97". Apakšgrupās izcīnot 2.vietas, visas trīs mūsu vienības turpināja cīņu par uzvaru turnīrā. Vislabāk veicās "Liepājas metalurgs 97" vienībai, kas aizkļuva līdz pusfinālam, kurā ar 2:3 piekāpās "Klaipēdai", bet cīņā par 3.vietu ar 2:0 pārspēja Daugavpils IP BJSS. Šīs vienības spēlētājs Jānis Krautmanis tika atzīts par turnīra labāko uzbrucēju.
Savukārt abām pārējām metalurgu komandām turnīrs beidzās jau ceturtdaļfinālā – "Liepājas metalurgs" ar 0:2 zaudēja Daugavpils IP BJSS, bet "Liepājas metalurgs 2" ar 2:3 piekāpās saviem 1997.gadā dzimušajiem kluba biedriem.
Turnīrā, kurā sacentās U–13 vecuma grupas futbolisti, liepājnieki savā apakšgrupā četrās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu, kvalificējoties cīņai par 1. – 6.vietu, kur cīnījās neizšķirti 3:3 ar Rīgas FS, un piedzīvoja divus minimālus zaudējumus – 0:1 pret Daugavpils IP BJSS un 1:2 pret Tallinas "Velldoris", kas noslēgumā metalurgiem deva 5.vietu.
Abās vecuma grupās sacensību galvenās balvas aizceļoja uz kaimiņvalstīm. U–10 grupā par uzvarētājiem kļuva FM "Klaipeda" zēni, savukārt trīs gadus vecāko futbolistu turnīrā 1.vietu izcīnīja Tallinas "Velldoris.

1.līgas spēles atkal "Olimpijas" stadionā
Andris Sudmalis

Latvijas futbola čempionāta 1.līgā "Liepājas metalurga" dublieri izbraukumā ar 0:2 piekāpās "Ditton 2" vienībai, pret kuru sezonas atklāšanas mačā Liepājā tikai spēles galotnē izlaida uzvaru, cīnoties neizšķirti 1:1.
Komandas galvenais treneris Viktors Lukins sūkstījās, ka pēc Artura Rimkēviča pārcelšanās uz metalurgu spēcīgāko vienību, liepājniekiem ir krities vārtu gūšanas momentu realizācijas procents. Mačā pret "Ditton" radās vismaz piecas epizodes, kurās obligāti bija jāgūst vārtus, pie tam dažās situācijās atlicis tikai izdarīt precīzu raidījumu no dažiem metriem, tomēr metalurgu jaunās maiņas rindās trūkst spēlētāju, kuri varētu to izdarīt.
Tostarp ir notikušas izmaiņas saistībā ar 1.līgas spēļu norises vietu Liepājā. Turpmāk mači notiks "Olimpijas" stadionā, un pirmais no tiem paredzēts jau sestdien, 12 augustā, pulksten 16 pret "Valmieru".