Kurzemes Vārds

16:12 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Meklēs līdzekļus ostas padziļināšanai

Situācijā, kad esošo kravu apgrozījums neatbilst potenciālam, bet papildu kravas nepienāk, vienīgā izeja ir meklēt jaunus virzienus kravu tranzītam caur ostām Austrumu – Rietumu virzienā, uzskata satiksmes ministrs Krišjānis Peters. Šo atziņu viņš pauda arī nesenās vizītes laikā Liepājā. Tuvākajā laikā no Latvijas paredzēts nosūtīt delegāciju uz Ķīnu, kur tiks mēģināts piesaistīt kravas no šā reģiona. Nākotnē arī jādomā par ostu infrastruktūras attīstību, uzskata ministrs. Piemēram, Liepājas ostu vajag padziļināt, jo šobrīd tā sasniegusi savas darbības griestus. Satiksmes ministrija kopā ar Liepājas SEZ pārvaldi meklēs līdzekļus projekta īstenošanai, tādējādi palīdzot Liepājas ostai turpināt savu attīstību.

Izslēgs no sarakstiem

Uzņēmumu reģistrs turpina publicēt to uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju sarakstus, kuri nav pārreģistrēti ar likumu noteiktajā laikā. Tagad tiek doti trīs mēneši, lai kreditori, ja tādi ir, varētu pieteikt savas pretenzijas. Pretējā gadījumā šādus tiesību subjektus izslēgs no reģistra. Tagad runa ir par SIA "AISS", "Lustes", "Baltic Wood Liepaja", "Automiks", "Revanšs–M", "Janus un Co", sporta klubu "Dzintarkrasts", sabiedrisko fondu "Beida", Futbola un hokeja atbalsta klubu, Iesācēju uzņēmēju klubu. Daži no tiem jau gluži vienkārši aizmirsti.

Sarucis kravu apjoms

Liepājas ostā šā gada jūlijā pārkrautas 341600 tonnas kravu, kas ir par 9,6 procentiem mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, kad ostā pārkrautas 378000 tonnu kravu, rāda Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes apkopotā informācija. Pagājušajā mēnesī pārkrautas 138900 tonnas ģenerālkravu, 138700 tonnas beramkravu. Vairāk nekā puse no tām bija labība un tās produkti – 86900 tonnas. Liepājas ostā pārkrautas arī 12200 tonnas koksnes šķeldas un 9600 tonnas celtniecības materiālu. Bez tam pārkrautas 65900 tonnas lejamkravu: no tām 53300 tonnas bija naftas produkti, bet 12700 tonnas – jēlnafta.

Iestudēti "Eņģeļu stāsti"
Daina Meistere

Liepājas Leļļu teātrī arī vasarā turpinās darbs. Klaipēdas Leļļu teātra režisore Gintare Radvilavičute iestudējusi izrādi "Eņģeļu stāsti". Tā veidota pēc viņas sarakstīta scenārija ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu, arī lelles tapušas pēc režisores ieceres. Kā pastāstīja teātra saimnieks Rihards Belte, tā ir luga par vecāku un bērnu attiecību līkločiem, jo, mazajiem augot, viņi vēlas izrauties pasaulē, taču saprot, cik svarīga ir ģimene un attiecības tajā. Iestudējums ir bagāts ar muzikāliem akcentiem, tajā dažādās lomas spēlē Dace Doroškeviča, Denisa Braša un Ingars Gudermanis. Pie skatītājiem "Eņģeļu stāsti" dosies rudenī, un zīmīgi, ka tā ir izrāde ne vairs pašiem mazākajiem, bet gan skolas vecuma zēniem un meitenēm, kuriem arī ir aktuāli tie jautājumi, par kuriem stāsta izrāde.

Kas ir Dzintara meitene?

Šā gada pavasarī, veicot koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" apskati, kādā sienā, kurā klaudzinot atklāja dobumu, nejauši tika atrastas dzintara krelles. Skaidrs, ka šīs krelles piederējušas kādai meitenei, kura noteikti meklējama mākslinieku vidū. Taču nav saglabājusies kāda liecība, lai uzzinātu, tieši kura no dāmām, kas visos šajos gados kāpušas uz festivāla "Liepājas dzintars" skatuves, ir rotas īpašniece. Atrastās krelles jau pavisam drīz varētu rast jaunu īpašnieci, kura, tās valkājot, simbolizētu Dzintara laiku. Dzintara meitenes krelles šobrīd var aplūkot Latvijas 1.rokkafejnīcā. Iespējams, jau 19.augustā festivālā "Liepājas dzintars" tiks rasta, gaismā vesta, godāta un apbrīnota jaunā Dzintara meitene.

Izsludinās konkursu

Nākamnedēļ paredzēts izsludināt Liepājas Olimpiskā centra būvniecības konkursu, informēja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Lākutis. Konkursā pretendentiem būs jāpiesakās 52 dienu laikā, kā to paredz likums, pēc tam Liepājas Olimpiskā centra komisija izvērtēs iesniegtos pieteikumus un lems par uzvarētāju, ar kuru 11 dienu laikā būs jānoslēdz līgums. Kā teica E.Lākutis, Liepājas Olimpiskā centra pamatakmens, visticamāk, tiks ielikts oktobrī. Kā jau rakstīts, SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" pamatkapitāls palielināts līdz 2906700 latiem. 60 daļas Olimpiskajā centrā pieder Liepājas pilsētai, bet 40 – Latvijas Olimpiskajai komitejai. Objekta būvniecības izmaksas paredzēts galvenokārt finansēt par valsts galvotajiem kredītlīdzekļiem.

Lielākas algas auklītēm, māsiņām un tehniskajiem darbiniekiem

Domes sēdē deputāti lems par budžeta grozījumiem un budžeta "cerību sarakstā" iekļauto vajadzību apmierināšanu. Budžetā ar uzviju iegūtie 1,3 miljoni latu tiks novirzīti ne tikai maznodrošināto iedzīvotāju sociālajam atbalstam, bet arī algu palielināšanai bērnudārzu auklītēm, izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem un medicīnas māsām. No 1.septembra
algas paredzēts palielināt pilsētas skolu un bērnudārzu pedagogiem. No 1.jūlija algas paaugstinās arī izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem – sargiem, sētniekiem, apkopējām, virtuves strādniekiem un citiem. Alga palielināsies vidēji par 15 latiem. Turklāt daļa tehnisko darbinieku, arī bērnudārzu auklītes, saņems piemaksu līdz 15 procentiem par specifiskiem darba apstākļiem. No 1.septembra par 50 latiem palielinās arī izglītības iestāžu pedagogu darba algas, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi.

Ar jaunu nosaukumu

Baltijas Krievu institūta vairs nav. Vakar tika saņemta ziņa, ka nupat pieņemts attiecīgs Ministru kabineta lēmums un tagad mācību iestāde saucas – Starptautiskā Baltijas akadēmija. Tas skars arī Liepājas filiāli. Vajadzēs mainīt izkārtni, zīmogus, firmas veidlapas. Par gaidāmajām pārmaiņām jau kādu laiku runāja. Rīt gaida filiālē ierodamies akadēmijas pārstāvjus, lai kopā novērtētu visas sekas, ko radīs augstskolas jaunais statuss.

Jauniešu dienas Aglonā

No 12. līdz 15.augustam Aglonā notiek III Katoļu jauniešu dienas, informē Svētā Jāzepa draudzes diakons Jānis Meļņikovs. To gaitā jaunieši apliecinās kristīgo vērtību nozīmi mūsdienās, apzinās savu vietu baznīcā, dalīsies ticības pieredzē. 12.augustā paredzētas diecēžu jauniešu prezentācijas, svētā mise, mūzikls "Veronika grib dzīvot", dienas noslēgums būs Aglonas bazilikā. Svētdiena sāksies ar svēto misi, uz lielās skatuves pie katoļu ģimnāzijas notiks bīskapu katehēzes, bet pēcpusdienā jauniešu koru sadziedāšanās, liecības par Baznīcas vēsturi, gandarīšanas dievkalpojums. Jauniešu dienas saplūdīs ar Svētā Meinarda Lielajiem svētkiem. Pirmdienas rīta svētajā misē celebrēs Liepājas bīskaps Vilhelms Lapelis, bet vakarā notiks Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas lielie svētki. Šajos svētkos aicināts piedalīties ikviens Liepājas jaunietis. Pieteikties var Svētā Jāzepa katedrālē, Rakstvežu ielā 13.