Kurzemes Vārds

15:46 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nopietns sods – vismaz tūkstoš latu
Igors Jeršovs,
VAK Nīcas nodaļas "Piekraste" vadītājs

Iedzīvotāju satraukums par jūrā ieplūstošajiem kanalizācijas ūdeņiem Karostā aktualizējis jautājumu par faktiski neierobežotu iespēju Latvijā postīt vidi un palikt nesodītam. Ikviens ir spiests atzīt, ka naudassods par šādiem un līdzīgiem nodarījumiem ir tik neliels, ka rada precedentus visatļautībai. Daži simti latu uzņēmumam vai turīgam zemes īpašniekam nav nekas liels. Un arī par sabiedrības nosodījumu vainīgajam tikai nospļauties – samaksā un paliek amatos, turpina saimniekot un darīt, ko vēlas. Līdzīga situācija ir daudzās jomās, piemēram, ar nelegālo darba spēku, tāpat citām lietām, tāpēc, manuprāt, nav cita risinājuma kā naudassodu būtiska palielināšana.

Sodam par kaitējumu videi ir jābūt, sākot no tūkstoš latiem, pat vairākiem tūkstošiem – tā, lai sajūt arī naudīgāks gružotājs, lai viņam vismaz mazliet nosāp, kad jāmaksā. Tāpat jādomā par citām sekām – būtiskiem uzlabojumiem vides sakārtošanā, nevis tikai par nodarītā labošanu, tāpat, piemēram, apgrūtinājumu vainīgajam zemes īpašniekam lielāka nodokļa veidā vai citiem darbības ierobežojumiem. Arī ar dzērājšoferiem taču nekas īpaši nemainījās, kamēr nesāka sēdināt cietumā un atņemt autovadītāja apliecību.

Taču vispirms jāmainās valsts attieksmei, jo tikai tā iespējams lauzt arī sabiedrības attieksmi. Pašreiz situācija tikai veicina to, ka apkārtnes piegružošana notiek pilnā sparā – var pat neiet mežā, bet paskatīties uz mūsu ceļmalām. Ja jau kanalizācijas iepludināšana jūrā nav nekas īpašs, ko tur runāt par nomestu pudeli. Diemžēl!