Kurzemes Vārds

07:10 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Policista izraisītās avārijas lietu izmeklēs Rīgā

Vairāki liepājnieki redakcijā interesējušies par satiksmes negadījumu, kas notika 24.jūlijā uz Rīgas – Liepājas šosejas nepilnu kilometru no mūsu pilsētas robežas, kad Liepājas policijas darbinieks izraisīja sadursmi ar pretimbraucošu auto. Lasītāji interesējas, kas noskaidrots izmeklēšanā.
Avārijas lieta, kurā iesaistīts Liepājas policijas darbinieks, jau 27.jūlijā nosūtīta LR Iekšlietu ministrijas Valsts policijas iekšējās drošības birojam, kura kompetencē ir tālākā šīs lietas izmeklēšana, skaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.
"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 24.jūlijā ap pieciem pēcpusdienā pie enkura notika satiksmes negadījums, ko izraisīja policijas darbinieks. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Patruļdienesta darbinieks, stūrējot automašīnu "Opel Vectra", brauca no pilsētas puses. Veicot apdzīšanas manevru, vadītājs nepārliecinājās par tā drošību un izraisīja sadursmi ar pretim braucošu otru "Opel Vectra". Avārijā cieta divi cilvēki – abu spēkratu vadītāji. Policists avāriju izraisīja ārpus darba laika un viņa izelpā alkohols netika konstatēts.

Degot sadzīves tehnikai, saindējas ar dūmiem

8.augustā īsi pirms deviņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Vaiņodi. Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, kādā divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī Baznīcas ielā 2 bija aizdegusies sadzīves tehnika. Kaut arī ugunsgrēks nebija plašs – dega sadzīves tehnika 1,5 kvadrātmetru platībā un liesmas ātri tika likvidētas, ugunsnelaimē cieta 54 gadus veca sieviete. Kundze saindējās ar dūmiem. Cietusī tika nogādāta slimnīcā.

Glābj pārdzērušos jaunkundzi

9.augustā ap pulksten vieniem naktī Pašvaldības policijas darbinieki, veicot patruļu Ezerkrastā, M. Ķempes ielā ievēroja divus 18 gadus vecus jauniešus, kuri aiz rokām nesa meiteni, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Sarunā ar jauniešiem likumsargi noskaidroja, ka 1991.gadā dzimusī jauniete ir stiprā alkoholisko dzērienu ietekmē un nav spējīga patstāvīgi pārvietoties. Policijas darbinieki nekavējoties izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekus, kuri jauno dāmu nogādāja slimnīcā. Par notikušo un meitenes atrašanās vietu tika informēts jaunietes tēvs.

Uzlauž garāžu

Policija saņēmusi sūdzību no kāda liepājnieka, ka uzlauzta un apzagta viņam piederošā garāža, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 7.augustā vīrietis konstatējis, ka viņam piederošajai garāžai kooperatīvā "Sever–77" Pulvera ielā atlauztas durvis un no garāžas nozagtas četras riepas un automašīnas pacēlājs, kā arī no spēkrata, kas atradās garāžā, salona nozagta CD magnetola, CD un saulesbrilles. Cietušais aprēķina viņam radītos materiālos zaudējumus, bet policija uzsākusi kriminālprocesu.

Apskādē auto

Otrdien ap pulksten deviņiem no rīta automašīnas " Nissan Almera" īpašnieks konstatējis, ka viņa auto, kas bija novietots stāvēšanai O. Kalpaka ielā norautas divas firmas zīmes.

Neuzmanīgi šoferi izraisa avārijas

8.augustā mūsu pilsētā notikušas vairākas avārijas, ko izraisīja neuzmanīgi vadītāji.
Ap pulksten 9.30 automašīnas "Audi A6 Avant" vadītājs, stūrējot auto pa O. Kalpaka ielu, neievēroja drošu braukšanas distanci un izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo "Mithubishi Galant".
Īsi pirms vieniem dienā "VW LT" vadītājs, vadot auto pa Zemnieku ielu un uzsākot kreisā pagrieziena manevru, neieņēma attiecīgu malējo stāvokli uz brauktuves, tādējādi nedodot ceļu "Iveco Daily". Notika sadursme.
Bet īsi pirms pulksten 17 pagaidām nenoskaidrots vadītājs, vadot nenoskaidrotas markas automašīnu, Fr. Brīvzemnieka ielā pie 34 nama nepārliecinājās par atpakaļgaitas manevru, uzbrauca aizmugurē stāvošai "BMW 730" un no notikuma vietas aizbrauca.

Garnadži mīl "Saulīti"

Otrdien ap astoņiem vakarā apsardzes darbinieki pieķēra kārtējo garnadzi veikalā "Saulīte" Cukura ielā 27. Šoreiz aizturēta 1962.adā dzimusī Jadviga, kura mēģināja no veikala iznest preci, par no nesamaksājot 9,70 latus.

Pieķer auto postītājus

Pašvaldības policijas darbinieki 9.augustā ap pulksten 2.30 saņēma izsaukumu uz Jāņa ielu – zvanītājs sūdzējās, ka tur divi jaunieši bojā uz ielas novietotās vieglās automašīnas spoguli. Likumsargus, kad tie ieradās notikuma vietā, sagaidīja apskādētās automašīnas vadītājs, kurš norādīja uz iespējamo vainīgo personu. Jaunietis tika aizturēts un kopā ar auto saimnieku nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Zāle deg un deg

Turpinoties sausajam un siltajam laikam, turpinās arī zāles degšana, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija. 8.augustā īsi pirms pulksten 14 mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Pērkones kanāla krastu, kur dega zāle. Ap pusdesmitiem vakarā zāle dega Atmodas bulvārī 1, bet ap pulksten 23.30 – Tērvetes ielas galā dega zāle un zari.

Atrod izmestu medicīnisko dokumentāciju
Kristīne Pastore

Vakar vairāki liepājnieki zvanīja uz redakciju, lai informētu par to, ka Dīķu ielā 10 pagalmā pie atkritumu konteinera mētājas dažāda medicīniskā dokumentācija. Viena sieviete pat sagaidīja ierodamies redakcijas pārstāvjus.
Uz dokumentiem bija saskatāmi gan Liepājas un rajona ārstniecības iestāžu nosaukumi, gan ārstu zīmogi un paraksti, kā arī Liepājas un rajona aptieku zīmogi. Tur lielākoties bija atrodami pacientu rēķintaloni un kompensējamo medikamentu recepšu kopijas, kas datētas ar 2000.gadu. Kā noskaidroja "Kurzemes Vārds", šī dokumentācija nāk no šajā ēkā esošās Valsts obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras. Tās direktore Marina Čerņakova bija pārsteigta par notikušo. Viņa skaidroja, ka iepriekšējās dienās ir notikusi arhīva tīrīšana un nejauši atkritumu konteinerā nonākusī dokumentācija ir paredzēta iznīcināšanai, jo tai iestājies noilgums. "Tā bija jāsadedzina, taču acīm redzot tas, kam šis darbiņš bija jāpaveic, nebija uzdevumu augstumos," viņa skaidroja. "Tomēr neviens šo dokumentāciju nevar izmantot ne ļaunprātīgos nolūkos, ne arī to izmantot atkārtoti kāda labuma gūšanai, jo tā ir saistīta ar veicamajiem samaksas aprēķiniem, kas jau ir izdarīti." Viņa arī informēja, ka situācija nekavējoties ir novērsta.