Kurzemes Vārds

12:36 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Divi uzvarētāji vienā turnīrā
Andris Sudmalis

Kuldīdznieks Viesturs Tomass, kurš pēdējo pusotru gadu dzīvo un strādā Liepājā, ir izcīnījis uzvaru 100 lauciņu dambretes sacensībās Polijā, Žurominas pilsētā.
Polijas vidienes pilsētiņā bija sapulcējušies 80 sportisti no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas un Moldovas. Sacensībās piedalījās arī vairāki starptautiskie meistari, kā arī bijušie pasaules čempioni.
Spēcīgajā konkurencē V.Tomasam izdevās izvirzīties sacensību priekšgalā jau pēc pirmajām no kopumā 9 sacensību kārtām. Bet noslēgumā Viestura rezultāts bija identisks ar Baltkrievijas dambretista Vitālija Vorošilo iespēto. Tā kā abiem sportistiem arī papildu rādītāji bija vienādi, par turnīra uzvarētājiem kļuva divi spēlētāji – kas gadās ļoti reti.
Viesturs Tomass izsaka pateicību uzņēmumam "Vega 1" par atbalstu dalībai sacensībās Polijā.

Jātniekiem atkal godalgas
Miks Kuncītis

Liepājas rajona jātnieki startējuši "Kurzemes sēklas" kausa izcīņā jāšanas sportā, kas norisinājās divās vietās – Talsos un Tārgales pagasta "Demora" staļļos netālu no Ventspils. Šajos mačos bez godalgām nepalika arī mūspuses sportisti.
Pirmajā sacensību dienā jātnieki sacentās Talsos, kur, pēc trenera Daiņa Līvmaņa teiktā, veicamie maršruti esot bijuši zem katras kritikas ne tikai tāpēc, ka ilglaicīgā svelme vietām laukumu padarījusi līdzīgu klonam, bet arī tāpēc, ka šķēršļi bijuši normāla līmeņa sacensībām neatbilstoši. Lai nu kā, bet apstākļi visiem bija vienādi un parasti uzvar stiprākais. No mūsējiem pirmajā dienā vislabāk veicās Sindijai Svipstai ar zirgu Lafero, kas pirmajā maršrutā izcīnīja augsto otro vietu 19 dalībnieku konkurencē. Trešajā maršrutā sudrabs tika Lāsmai Petrēvicai ar Kortesu, viņai ar otru zirgu Nadīne šajā maršrutā arī piektā vieta, bet Dzintra Blūma ar Donu un Gvendolīnu izcīnīja attiecīgi trešo un ceturto vietu. Savukārt Ligita Jurecka ar Golfu ieņēma piekto vietu.
Nākošajā sacensību dienā Tārgales pagasta "Demora" staļļos uzvaru pirmajā maršrutā izcīnīja Elīna Kandēvica ar Vivu, otro vietu ieņēma Andris Mežinskis ar Feju, bet ceturtajā un piektajā vietā ierindojās L.Jurecka un G.Skorde. Arī otrajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 115 centimetriem nepārspēta palika mūspuses jātniece Lāsma Petrēvica ar jau pieminēto zirgu Kortess, bet tūlīt aiz viņas ierindojās Dzintra Blūma.
Nākamās sacensības mūsu jātniekiem paredzētas tepat Kurzemē, kad 19.augustā Grobiņā "Māliņos" norisināsies Liepājas jauniešu un junioru čempionāts jāšanas sportā, kas reizē būs arī ieskaites sacensības Latvijas Republikas čempionātā. Savukārt dienu vēlāk jāšanas sporta cienītāji jau tiek aicināti uz Priekules pagasta "Jūles muižu", kur notiks nu jau gadskārtējā Priekules balvas izcīņa jāšanas sportā.

Pārmaiņas Liepājas amatieru futbolā
Andris Sudmalis

Vēl pavisam nesen rakstījām par organizāciju, kas Liepājā vada amatieru futbolu, un tās vadītāju – Rūdolfu Jurjānu. Toreiz runājām gan par Liepājas futbola federāciju, kuras dienas ir skaitītas, gan par paša vadītāja nākotnes plāniem, kas bija neskaidri, svārstoties starp vēlmēm turpināt organizēt amatieru sacensības mūsu pilsētā un atmest visam ar roku. Tagad situācija ir izveidojusies tāda, ka R.Jurjāns ir nolicis savas amatieru futbola dzīves vadītāja pilnvaras.
Izrādījās, ka juceklis organizācijā, kas kārtoja ar amatieru futbolu saistītos jautājumus Liepājā, bija lielāks nekā no malas varēja šķist. Šībrīža situācija ir tāda, ka faktiski jau kopš 2006.gada sākuma Liepājas futbola federācija oficiāli neeksistē. 2004.gada aprīlī valstī tika uzsākta biedrību un nodibinājumu reforma, kas beidzās 2006.gada 2.janvārī. Līdz šim datumam Liepājas futbola federācija bija Uzņēmumu reģistrā jāpārreģistrē, bet tas netika izdarīts, un Latvijas Uzņēmumu reģistra datos atrodama informācija, ka šīs sabiedriskās organizācijas darbība uzskatāma par izbeigtu ar 2006.gada 3.janvāri.
Ņemot vērā to, ka futbols pie mums ir ļoti populārs un interese par dažāda veida turnīriem samērā liela, saprotama ir arī nepieciešamība pēc organizācijas, kas nodarbotos ar amatieru futbolu. Lai atjaunotu oficiālu organizāciju, kas rūpētos par amatieru futbolu mūsu pilsētā, tiek aktīvi strādāts, un jau tuvākajā laikā plānots dibināt jaunu veidojumu – "Liepājas futbols". Pie šīs organizācijas stūres stāv četri labi zināmi ar futbolu saistīti cilvēki, no kuriem daži savulaik ir darbojušies arī Liepājas futbola federācijā – Aivars Sveilis, Jānis Zuntners, Igors Šuļženko, kā arī Ainārs Linards.
Iepriekšējo vadītāju arī pašlaik neviens, vismaz publiski, nevēlas pelt, sakot, ka galvenās problēmas radušās tādēļ, ka nav izdevies sastrādāties, arī tādēļ, ka netika izdarīts viss nepieciešamais, lai mūsu pilsētas futbola dzīvi vadošā organizācija, kuras pirmsākumi meklējami jau pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, saglabātu oficiālu statusu. Tostarp neoficiālās sarunās kā viens no Liepājas amatieru futbola vadītāju maiņas patiesajiem iemesliem tiek minētas finansiālas nesaskaņas.
Plānots, ka jaunās sabiedriskās organizācijas vadītājs būs Jānis Zuntners, kuram aktīvi palīdzēs Ainārs Linards, savukārt Aivars Sveilis un Igors Šuļženko pildīs padomdevēju funkcijas.
Jaunajai organizācijai darbības lauks lielākoties būs tāds pats, kā Liepājas futbola federācijai – rīkot pilsētas futbola, telpu futbola un pludmales futbola čempionātus. Padomā ir arī svaigākas idejas, tomēr par tām vēl ir pāragri runāt – primārais ir sākt divas sacensības, kuras, pēc J.Zuntnera vārdiem, ir krietni aizkavējušās – pirmo Liepājas pludmales čempionātu un pilsētas čempionātu.
R.Jurjāns nenoliedza, ka pašlaik tiek strādāts pie jaunas organizācijas izveides, kurā darbojas cilvēki, kas vēlas vadīt amatieru futbolu Liepājā. Tomēr pēc viņa sacītā izriet, ka vēl ir pāragri par šo jautājumu runāt, jo notiek sarunas un nekas konkrēts pagaidām nav zināms.
Svarīgi, ka nosacītā varas pārdale ir noritējusi mierīgi, bez skandāliem un strīdiem, kas ļauj ar cerību lūkoties uz futbola lauciņa sakārtošanu mūsu pilsētā.

Vēl viens lietuviešu leģionārs?
Ints Grasis

Iespējams, šodien, kad "Baltijas Čempionu kausa" turnīrā savā starpā tiksies "Liepājas metalurgs" un Igaunijas "TVMK", laukumā mūsu komandas sastāvā izies vēl viens lietuviešu futbolists.
Vakar uz atrādīšanos no komandas "Kaunas" atbraukušais futbolists piedalījās metalurgu treniņā. Ja viņa sniegums trenerus apmierinās, Latvijas virslīgas pašu lietuviskāko komandu papildinās vēl viens leģionārs no mūsu dienvidu kaimiņzemes.
"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka viņa vadītā komanda triju valstu čempionvienību miniturnīram gatavojas, kā ierasts. Komandas uzdevums, protams, ir turnīrā uzvarēt. "Mēs vienmēr dodamies laukumā, lai uzvarētu," sacīja treneris.
Tikmēr apstiprinājušās mūsu dakteru bažas, ka Astrauskam, kurš nevarēja piedalīties spēlē Kijevā, ir meniska trauma. Viņam veikta operācija. Savainojumu arī turpina dziedēt Ivanovs, bet Petrenko trenējas pēc individuāla grafika.