Kurzemes Vārds

16:20 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Kapliča piederēs pilsētai

Valdība vakar vienojās Grobiņas Pilsētas domes īpašumā nodot valstij piekrītošu būvi – kapliču, kas atrodas Iļģu kapos.
Kapliča uzcelta pirms 1920.gada un līdz 1940.gada 21.jūlijam piederēja Grobiņas luterāņu draudzei, bet tā likumā noteiktā termiņā nav pieteikusies uz kapličas īpašuma tiesību atjaunošanu, tāpēc tagad īpašuma tiesības uz ēku būs Grobiņas pilsētas pašvaldībai.
Valdība arī nolēma saglabāt valsts īpašumā un nodot Finanšu ministrijas valdījumā nekustamo īpašumu "Nīkrāces koppienotava", ko veido zemes gabals 2,67 hektāru platībā un būve, kas atrodas Kuldīgas rajona Nīkrāces pagastā. Interesanti, ka saskaņā ar Latvijas Valsts vēstures arhīva izziņu nekustamais īpašums līdz 1940.gadam piederējis Embūtes Piensaimnieku sabiedrībai. Pieprasījumi īpašuma tiesību atjaunošanai uz ēku un zemi nav saņemti, līdz ar to viss nekustamais īpašums ir valstij piekrītošs.

Sacentīsies mazie un ņiprie kazdandznieki

Līdz pulksten 11 sestdien ir iespējams reģistrēties bērnu sporta svētkiem "Mazie ņiprie – 2006", pastāstīja Kazdangas pagasta sporta organizatore Gita Ozola.
Šādas bērnu sporta spēles Kazdangā kļuvušas par tradīciju un notiek ceturto gadu. Kā iesildīšanās paredzēts 500 metru skrējiens gan lieliem, gan maziem. Pēc tam sacensības dažādās vecuma grupās norisināsies Kazdangas profesionālās vidusskolas sporta laukumā, lietus gadījumā – sporta zālē.
Ko darīt būšot arī pavisam maziem ķipariem līdz trīs gadu vecumam – 20 metru skrējiens. Tāllēkšanā no vietas un ķegļu bumbošanā sacentīsies 4 – 5 gadu un 6 – 7 gadu veci bērni. Lielākiem sportotājiem paredzētas jau nopietnākas disciplīnas – 60 metru skrējiens, florbols, basketbola soda metieni u.c.
Uzvarētāju apbalvošana notiks ap pulksten 13, tūlīt pēc uzvarētāju godināšanas jaunie sportisti varēs izklaidēties disenītē.

Sāk darbu jauna tūrisma speciāliste

Pēc izsludinātā konkursa Sakas novada pašvaldībai veiksmīgi izdevies atrast jaunu Pāvilostas Tūrisma informācijas biroja vadītāju. Mairita Baltaiskalna jau ķērusies pie pienākumu pildīšanas.
Kā pastāstīja Sakas Novada domes sekretāre Aija Ozoliņa, Mairita ir jauna pāvilostniece, kas izvēlēta amatam no diviem pretendentiem. Viņa beigusi Pāvilostas vidusskolu, tad mācījusies Liepājā, bet tagad gatavojas studēt tūrisma specialitātes zinības Liepājas Pedagoģijas akadēmijā. A.Ozoliņa pastāstīja, ka jaunā biroja vadītāja jau ķērusies klāt aktuālajiem darbiem un savas pārvaldāmās saimniecības apzināšanai, jo tā kā pašlaik tūrisma sezona rit visā karstumā, vaļoties nav laika. Par to, kā M.Baltaiskalnai veiksies, gan varēs redzēt tikai pēc laika, taču deputāti izteica cerību, ka nenāksies kā iepriekš pēc pāris mēnešiem meklēt jaunu speciālisti. Atgādināsim, ka iepriekšējā biroja vadītāja Pāvilostā nenostrādāja pat gadu.

Uzposīs skatuvi un remontēs tualetes

Nīcas Pagasta padome paziņojusi, ka gatavojas veikt iepirkumu par skatuves aizkaru iegādi un tualešu remontu Nīcas Kultūras namā.
Paziņojumos teikts, ka jauniem aizkariem pašvaldība paredzējusi 6 tūkstošus latus, bet remontdarbi nepārsniegs 10 tūkstošus latu lielus tēriņus. Kā zināms, šīs ir tikai paredzamās līgumcenas, un pretendentiem līdz 16.augustam jāpiedāvā sava cena. Pēc tam, kad būs izraudzīti pakalpojumu sniedzēji, būs zināmas arī precīzas summas, ko pašvaldība tērēs Nīcas Kultūras nama izskaistināšanai.
Nīcas Kultūras nama vadītāja Agija Kaunese pastāstīja, ka šie remontdarbi būs lielākie, kas šogad paredzēti viņas vadītajā iestādē. Tualešu remonts un arī jauni skatuves aizkari jau vairākus gadus bijušas aktuālas problēmas, kam tagad piesaistīts finansējums un tiks rasts risinājums.

Pabeigts jaunais kiangu aploks

Pēc kiangu aploka paplašināšanas tajā mītošajiem dzīvniekiem nu būs iespēja dzīvot 30 hektāru lielā platībā, pastāstīja Rīgas Zooloģiskā dārza filiāles "Cīruļi" pārvaldnieks Arnis Bergmanis.
Kopumā jaunais žogs aploka paplašināšanai uzbūvēts 2,7 kilometru garumā, nupat pabeigti pēdējie 750 metri. A.Bergmanis norādīja, ka žoga celtniecībā izmantoti izturīgi celtniecības materiāli, kas balstās uz betona stabiem, tāpēc žogam paredzēts ilglaicīgs mūžs un tas bez būtiskiem remontdarbiem varētu stāvēt pat 20 gadu.
Patlaban bez kiangu ganāmpulka aplokā mitinās arī Ungārijas stepju govis, mājas jaks un staltbriedis. Šogad "Cīruļi" ir atzīti par ģimenei draudzīgāko atpūtas vietu Kurzemē – to katru gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, un tas ir viens no tūristu iecienītākajiem apskates objektiem Liepājas rajonā.

Mudina izpirkt lauku zemes
Viktors Ulberts

Valsts zemes dienests aicina iedzīvotājus laikus – līdz šā gada 31.augustam – iesniegt pieprasījumus lietošanā nodotās lauku zemes izpirkšanai, jo patlaban reģistrēti tikai 27 procenti no iespējamiem pieprasījumiem.
Lauku apvidos lietošanā nodotas 113 200 zemes vienības. Pieprasījumi par zemes izpirkšanu saņemti par 30 481 vienību.
Iesniedzot pieprasījumu zemes izpirkšanai, lietotājam neradīsies saistības zemi iegūt savā īpašumā, bet viņam būs tiesības to izpirkt par kadastrālo vērtību un ierakstīt zemesgrāmatā iegūtās īpašumtiesības. Pieprasījuma iesniegšana nodrošinās zemes lietošanas tiesību saglabāšanu pēc šā gada 31.augusta.
Ja zemes lietotājs līdz augusta beigām neiesniegs izpirkuma pieprasījumu, pēc 1.septembra tiks zaudētas zemes lietošanas tiesības un iegūtas nomas pirmtiesības. Tas nozīmē, ka zemi varēs apsaimniekot, nomājot to no attiecīgās pašvaldības un maksājot nomas maksu 0,5 procentu apjomā no zemes kadastrālās vērtības.
Zemes izpirkšana jāpieprasa lauku apvidus zemes pastāvīgajiem lietotājiem – fiziskajām un juridiskajām personām, kurām zemes reformas laikā zemi pastāvīgā lietošanā ar attiecīgu lēmumu piešķīrusi pašvaldība vai zemes komisija.
Zemes izpirkšanai var pieteikties, izpildot pieprasījuma veidlapu, ko VZD reģionālajā nodaļā var nogādāt gan personīgi, gan pa pastu. VZD pārbaudīs zemes lietotāja tiesības iegūt to īpašumā un divu nedēļu laikā paziņos savu lēmumu. Ja VZD konstatēs, ka personai ir tiesības zemi izpirkt, iesniegtais pieprasījums tiks iekļauts lauku zemes izpirkšanas reģistrā.
Iegūstot tiesības zemi izpirkt, gadījumā, ja zeme nav uzmērīta, līdz 2008.gada septembrim tas ir jāizdara un VZD jāiesniedz zemes robežu plāns. Zemes izpirkšana jāveic līdz 2009.gada 31.decembrim. Iespējams arī līdz 2008.gada 1.septembrim veikt priekšapmaksu, iesniedzot VZD attiecīgu apliecinājumu. Šajā gadījumā zemes uzmērīšana jāveic līdz 2009.gada 31.decembrim.
Ja zeme jau uzmērīta, zemes izpirkšana jāveic līdz 2009.gada 31.decembrim. Zemes izpirkšanas pieprasījuma iesniegšana un izskatīšana VZD tiek veikta bez maksas.