Kurzemes Vārds

23:11 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Pārspīlētās rūpes
Viktors Ulberts

Ļoti daudzās ģimenēs apčubina kādu no dzīvnieku pasaules pārstāvjiem. Kādu jauku sunīti vai kaķīti reizēm iesaka pieņemt arī psihologi, jo nesavtīgā mīlestība un padevība, ko šīs radības sniedz saviem saimniekiem, ir viens no labākajiem stresa noņemšanas veidiem. Pat pēc visgrūtākās darba dienas sirds atmaigst, ja tādā brīdī klēpī ierāpjas murrājošs kustonītis un tvīkst no katra saimnieka glāsta.
Taču šīm rūpēm ir arī sava ēnas puse. Nereti bērniņi, kas tik jūsmīgi priecājās par mazo kaķīti, vairs negrib to redzēt, kad dzīvnieciņš izaug liels. Cilvēki, kuri bezmaz ar tēvišķu instinktu aizstāvēja savus četrkājainos draugus, pārceļoties uz citu dzīvesvietu, pamet tos iepriekšējā mitekļa apkārtnē. Šī bezatbildība pilsētu daudzdzīvokļu rajonos jau pieņēmusi sērgas apjomu. Daudzi cilvēki gadu desmitu laikā jau uzskata par normālu situāciju, ka līdzās mājās bariem vien klejo kaķi, kas tur guļ, ēd, kaujas un vairojas. Un viņi cenšas rūpēties par tiem, kā vien var: baro tos, gādā, lai aukstā laikā tie varētu sildīties pagrabos u.tml. Tāpēc nežēlastībā ir kritis ne viens vien mājas vecākais, kurš namu pārvaldei pasūtījis pakešu logus, lai ar tiem nosegtu pagrabstāva lodziņus. Lai gan primārā vajadzība pēc tiem ir tāda, lai siltinātu pagrabu, skaidrs, ka tādējādi ir liegta iespēja tur iekļūt kaķiem.
Dažs teiktu, ka šiem dzīvniekmīļiem būtu jāceļ pieminekļi un jādala ordeņi. Bet tas būtu tas pats, kas apbalvot zoodārza apmeklētāju, ka viņš behemotam rīklē iesviedis konfekti.
Pirmkārt, ir jārēķinās, ka ap kaķu pulcēšanās vietām valda netīrība – mētājas ēdienu atliekas, netīri trauciņi un jūtama neciešama kaķu urīna smaka. Vairums šo kaķu ir slimi, ar izkritušu spalvu, pūžņojošām acīm un ēdēm uz kažoka. Īsts infekcijas perēklis, kurš normālā valstī ar steigu tiktu likvidēts. Diemžēl cilvēki jau pieraduši, ka šādi perēkļi ir gandrīz zem katras daudzdzīvokļu mājas logiem.
Ja cilvēks patiesi grib rūpēties par pamestajām radībām, lai viņš tās ņem savās mājās un veic pilnu, arī medicīnisko, aprūpi vai arī nogādā dzīvnieku patversmē. Tas ir viegli izdarāms ar mazajiem kaķēniem, un tad tie nevairosies. Citādi kaķīšu apčubināšana tādas pārspīlētas rūpes vien ir, kuru dēļ nerēķinās ar citu viedokļiem. Jo ne visiem patīk, ka, atverot pagraba durvis, nāsīs iesitas tāds kaķu urīna smārds, ka nelabi paliek. Tāpat nav brīnums, ka naktīs, īpaši šajā laikā, kad jāpamostas no stindzinošajiem kaķu mīlas auriem, pārņem vēlēšanās iejusties kaķu izķērēju lomā.