Kurzemes Vārds

21:40 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Realitāte: skola maksā naudu
Sarmīte Krūma,
māmiņa

Katra gatavošanās jaunam mācību gadam prasa no skolasbērna ģimenes zināmu sasprindzinājumu. Protams, ja skolēns jau laikus, iepriekšējo mācību gadu beidzot, ir saņēmis no pedagogiem lapiņu, kurā uzrakstīts, kas būs jāsagādā jaunajam darba cēlienam.

Problēma: visi skolai nepieciešamie piederumi paliek aizvien dārgāki. Mācību grāmatas vecākiem pašiem tikpat kā nav jāpērk, atceros, ka vajadzēja tikai maniem vidusskolēniem pa kādai iegādāties, bet meita, kura iet pamatskolā, ar tām tiek nodrošināta. Bet darba burtnīcas gan vajadzīgas bezmaz visos priekšmetos. Ir jau labi – strādājot ar tām, bērns labāk apgūst mācību vielu, taču tās nenodosi nākamajam skolēnam, tā ka visu laiku ir jāpērk jaunas.

Rakstāmpiederumus šobrīd nopirkt nav nekādu grūtību, var atrast lētākas burtnīcas, zīmuļus, penāļus. Bet, ja ir meitene (lai gan ar zēniem bija tāpat), viņai gribas ko tādu krāšņāku, spožāku, jaunu. Biju domājusi, ka šogad nepirkšu jaunu skolas somu, bet bērns saka, ka gribētu nomainīt iepriekšējo, jo visām draudzenēm būs jaunas. Tāpat vajag pirkt jaunu apģērbu, apavus. Ar tiem visgrūtāk. It kā piedāvājums būtu, bet, kad jāsāk to visu iegādāties, tad gan kvalitāte slikta, gan fasons nav moderns. Brīžiem pat veikalos "Second hand" var dabūt kvalitatīvāku preci nekā lielajos veikalos.

Mūsdienas ir tehnoloģiju laikmets, ar to tad nu jāsamierinās arī vecākiem. Ilgi mūsu ģimene pretojās, bet tomēr iegādājās mobilo tālruni mazajai. It kā jau mums labāk, var piezvanīt un līdz ar to uzzināt, kur bērns atrodas. Bet domāju, ka tas nemaz nav tik droši. Mazie skolēni bieži tos pazaudē, vai vēl sliktāk – viņiem tos atņem kāds lielāks bērns.

Pie visām citām raizēm šobrīd ģimenes ir vēl vienas izšķiršanās priekšā. Skolā, sevišķi jau vecākajās klasēs, prasa, lai dažādi pētījumi un projektu darbi būtu iesniegti, pārrakstīti ar datoru. Arī informācijas pieejamību ir plašāka, ja ir iespēja darboties ar kompjūteru. Zinu, ka skolās ir datorklases, tāpat var strādāt bibliotēkā, bet labāk tomēr, ja šī ierīce ir pašiem mājās. Tad nu vecāki atrod dažādas iespējas datoru iegādāties. Jo apzinās, ka šodien teiciens "Skola maksā naudu" ir dzīves realitāte, un, ja reiz vēlas savam bērnam kvalitatīvu izglītību un izaugsmi, ar to jārēķinās. Bet domāju, ka lielākus līdzekļus vajadzētu atvēlēt arī izglītības iestādēm, lai tās varētu gan grāmatas un citus mācību līdzekļus iepirkt, gan telpas pienācīgi sapost.