Kurzemes Vārds

01:03 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No Pilsētas domes sēdes

Deputāti asi diskutē par attīstības jautājumiem
Kristīne Pastore

Ar deputātu jautriem sveicieniem: "Tu labi izskaties, redzams, ka no atvaļinājuma" vakar sākās Liepājas domes sēde. Tajā izskatīja 57 jautājumus un 8 papildjautājumus. Atšķirībā no citām sēdēm vairākos no tiem izvērsās diezgan asas diskusijas.
Sēde iesākās ar svinīgu mirkli, kurā vispirms deputāti sveica ūdens motosportistu Ēriku Ķiepi–Kipgi sakarā ar iegūto pasaules čempiona titulu. Tradicionāli kā šā mēneša gaviļnieki dzimšanas dienā ziedus saņēma deputāti Silva Golde un Tālivaldis Vēsmiņš. Pēc tam trīs stundu garumā ar piecu minūšu pārtraukumu pēc pirmās darba stundas turpināja izskatīt daudzos jautājumus.
Par vienu no nozīmīgākajiem noteikti var uzskatīt jautājumu par budžeta grozījumiem. Tas nepieciešams sakarā ar prognozēto budžeta ieņēmumu daļas veiksmīgu pārpildi. Tādējādi iespējams piešķirt naudu tā saucamajā "cerību sarakstā" iekļautajām vajadzībām, kuras nebija ietvertas šā gada budžetā. Prognoze paredz budžeta palielinājumu par 1,3 miljoniem latu, kas lielākoties nāk no iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšanas. Lielākā summa piešķirta Sociālajam dienestam – 616,7 tūkstoši latu, no kuriem 550 tūkstošus paredzēts iztērēt sociālajiem pabalstiem. Otra lielākā summa piešķirta izglītības vajadzībām. Liela daļa naudas tiks tērēta pedagogu, tehnisko darbinieku un izglītības iestāžu mediķu algu paaugstināšanai. Izglītības jomā paredzēts pietiekami lielas summas veltīt arī tam, lai nodrošinātu bērniem iespēju apmeklēt bērnudārzus. Plānos arī veikt pirmsskolas izglītības iestāžu pārbūvi un renovāciju.
Asas diskusijas raisījās jautājumā par zemes gabala Liedaga ielā 5 daļas iznomāšanu uzņēmumam "DG Termināls", kas tur iecerējis veidot slēgtos tenisa laukumus. Lai gan šo laukumu jautājums pilsētā ir aktuāls, deputāti diskutēja par to, kas tādā gadījumā notiks ar 2.vidusskolas sporta laukumu, kas atrodas uz šā zemes gabala, un kur skolēni izpildīs noteiktās sportiskās normas. Visasāk pret līdz galam neizstrādāto jautājumu iebilda deputāts Uldis Pīlēns. Tādējādi to atlika. U.Pīlēns arī ierosināja atlikt jautājumu – un to arī panāca – par zemes gabala daļas, kas atrodas blakus zemes gabalam Jūras ielā 14, iznomāšanu SIA "Māja – investīciju grupa" autostāvvietas ierīkošanai uz 5 gadiem. Viņaprāt, vispirms šis projekts ir jāsaskaņo ar pilsētas transporta shēmu.
Savukārt deputāte Aija Barča, atturoties no balsojuma, šādā veidā noslēpumaini, ar piebildi kategoriski, izteica savu attieksmi jautājumā par zemes gabala Mālu ielā 2 iznomāšanu uz 12 gadiem Evijai Farbotko savrupmājas būvniecībai. Vēlāk gan viņa atteicās komentēt savu attieksmi līdz brīdim, kad būšot par šo jautājumu savākusi pietiekami daudz informācijas.
Pārējos jautājumos deputātiem īpašu domstarpību nebija.