Kurzemes Vārds

02:51 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ceļā uz slimnīcu mirst sieviete

8.augustā ap pulksten 16 pie Rožu laukuma sievietei kļuva slikti, un viņa pakrita. Ceļā uz Centrālo slimnīcu viņa nomira.
Policija lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai noskaidrotu nezināmās sievietes vārdu, informēja Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Pazīmes: aptuveni 40 līdz 45 gadus veca, kalsnas miesasbūves, pusgari, melni, taisni mati, 158 cm gara. Vēdera lejasdaļā operācijas rēta un apendicīta rēta. Apģērbs: gaiši zilas sporta bikses, melnas ādas imitācijas vasaras iešļūcenes, pelēks džemperis. Visus, kam zināma jebkāda informācija par minēto sievieti, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 02, 112, 3404502, 3404531 vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

Aizputē izēd veikalu

9.augustā pirms pulksten astoņiem no rīta konstatēts, ka apzagts veikals "Saule" Aizputē, Jelgavas ielā 10. Ļaundari izsituši loga stiklu. No virtuves telpas nozagti pārtikas produkti. Veikala saimnieki precizē radītos materiālos zaudējumus, policija pārbauda iespējamo vaininieku.

Taranē stāvošu auto

Trešdien ap pulksten desmitiem no rīta konstatēts, ka SIA "Auto motīvs" teritorijā, Ezermalas ielā 3, pagaidām vēl nenoskaidrots vadītājs uzbraucis stāvošai automašīnai "Mersedes Benz" un no notikuma vietas aizbraucis.

Mēģina nozagt dzērienu un kreklu

9.augustā atkal pieķerti garnadži veikalos. Dažas minūtes pēc pulksten četriem pēcpusdienā apsardzes darbinieki aizturējuši 1956.gadā dzimušo Jāni, kurš no veikala "Saulīte", Dzērves ielā 15, centās iznest alkoholisko dzērienu "Bonus", nesamaksājot 1,13 latus. Īsi pirms astoņiem vakarā veikalā "100% sports", Klaipēdas ielā 62, pieķerts 1985.gadā dzimušais Vitālijs, kurš, nesamaksājot 12,99 latus, no tirdzniecības vietas bija mēģinājis iznest firmas "Nike" kreklu. Alkohola pudele nebojāta nonāca atpakaļ veikala plauktā, bet ar kreklu bija problēmas – tas bija sabojāts.

Maksā sodu par kaimiņu traucēšanu

10.augustā ap pustrijiem naktī Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Daugavas ielu. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja šīs policijas preses sekretāre Ineta Mikute, kaimiņi sūdzējušies, ka vienā no dzīvokļiem atskaņo pārmēru skaļu mūziku, kas traucē apkārtējiem naktsmieru. Kad ieradušies likumsargi, 27 gadus vecais Gints atzinis savu vainu – parakstījis sastādīto protokolu par naktsmiera traucēšanu un uz vietas samaksājis naudassodu 10 latu apmērā.

Liepājniekus apdraud čūskas

9.augustā īsi pēc pulksten vieniem dienā mūsu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Reiņu meža ielu 2. Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens, izmisušie iedzīvotāji ziņoja, ka daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā ielīdusi Latvijā indīgākā čūska – odze. Glābēji nekavējoties ieradušies minētajā vietā. Rāpulis atrasts kāpņu telpas pirmajā stāvā. Ugunsdzēsēji ar suņu ķeramo cilpu odzi notvēruši, iebāzuši maisā un palaiduši krūmos tālāk no liepājnieku mājokļiem.
Jāpiezīmē, ka tā nav pirmā reize, kad dzīvojamās vai sabiedriskās telpās ielien čūska. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pirms pāris dienām rāpulis bija ielīdis aptiekā Tosmarē. Taču līdz šim liepājniekus parasti biedēja zalkši, kas nav bīstami. Odze notverta pirmo reizi.
Liepājas domes Vides daļas vadītāja Dace Liepniece apstiprināja, ka šis ir pirmais zināmais gadījums, kad telpās mūsu pilsētā ielīdusi odze. Nav veikti pētījumi, vai šie rāpuļi pēdējos gados savairojušies, taču nav noliedzams tas, ka ezermalā, kur atrodas Reiņu meža iela, odzes mīt. Šajā vietā ir tām labvēlīgi dzīves apstākļi – krūmājs, pietiekami daudz mitruma. D.Liepniece iesaka liepājniekiem būt uzmanīgiem un vērīgāk paskatīties uz rāpuli, ja tas gadās ceļā. Ja čūskai ir dzeltenas austiņas, tad tā nav bīstama – tas ir zalktis. Savukārt, ja ausu nav, tad jābūt piesardzīgiem. Vēl odzi var atpazīt pēc krāsas – tā parasti ir melna.

Ugunsdzēsēji cīnās ar kukaiņiem

Pēdējo dienu laikā mūsu ugunsdzēsējus aizvien biežāk lūdz atbrīvot iedzīvotājus no lapsenēm un sirseņiem.
Trešdien saņemti trīs šādi izsaukumi. Kā rāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, ap pulksten 9.30 Bāriņu ielā 35a, bet īsi pirms pulksten 11 – Pļavu ielā 4 bija nepieciešama glābēju palīdzība, lai atbrīvotu liepājnieku mājokļus no lapseņu pūžņiem. Drīz pēc pulksten deviņiem vakarā Nīcas pagasta Reiņos tika savākts sirseņu pūznis ar visiem lidoņiem.
Arī 10.augustā ļaudis lūguši glābt no kukaiņiem. Īsi pirms deviņiem no rīta palīgā sauciens atskanējis gan no Bāriņu ielas, gan Lazaretes ielas. Abās vietās ļaudis atbrīvoti no sirseņiem un to mājokļiem.

Turpina degt

9.augustā ugunsdzēsēji atkal saņēmuši izsaukumus dzēst degošu zāli, gružus un pat koku saknes. Kā rāda VUGD operatīvā informācija, neilgi pēc pulksten vieniem dienā Tērvetes ielā degušas koku saknes 10 kvadrātmetru platībā. Stundu vēlāk glābēji saņēmuši izsaukumu uz Slapjo ielu, kur dega atkritumi. Ap to pašu laiku gruži deguši arī Klaipēdas ielā blakus 124.namam.

Divreiz aizdegas viena nojume

10.augustā divas reizes ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz vienu adresi – O.Kalpaka ielu 58. Ap pulksten 5.30, kad neapsaimniekotās ēkas ārdurvis un nojume aizdegās pirmo reizi, uguns nopostīja 12 kvadrātmetrus, bet drīz pēc astoņiem no rīta, kad glābēji otrreiz saņēmuši izsaukumu, izdedzis pāris kvadrātmetru.