Kurzemes Vārds

06:21 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Meklēs labākos plānošanas reģionu vadītājus
Anda Pūce

Šonedēļ notikušajā Administratīvi teritoriālās reformas padomes sēdē tika pārrunāts jautājums par Reģionālās attīstības likuma grozījumu izpildi. Paredzēts, ka līdz 1.oktobrim būs skaidra plānošanas reģionu iekšējā struktūra un vadītāju kandidatūras.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis klātesošos informēja par Saeimas pieņemto Reģionālās attīstības likuma grozījumu īstenošanu. Atgādināsim, ka grozījumi paredz juridiskā statusa piešķiršanu plānošanas reģioniem, tādā veidā iezīmējot plānošanas reģionu vietu publiskās pārvaldes sistēmā, kā arī radot nepieciešamos priekšnoteikumus to lomas nostiprināšanai Eiropas Savienības struktūrfondu apguvē nākamajā programmēšanas periodā.

Pieņemtie likuma grozījumi stājušies spēkā 1.augustā un Vidzemes, Kurzemes un Latgales plānošanas reģionu attīstības padomju sēdēs jau ir pieņemti lēmumi par to reģistrēšanu Valsts ieņēmumu dienestā. Drīzumā notiks arī Rīgas un Zemgales plānošanas reģionu attīstības padomju sēdes, kurās tiks izskatīts šis jautājums. Tāpat līdz 1.oktobrim plānošanas reģionos notiks iekšējās diskusijas par to nolikumiem un struktūrām, kā arī priekšsēdētāju kandidatūrām.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāres vietnieks Arvīds Pīlēģis savukārt ATR padomi informēja par sagatavoto pagastu apvienošanās projektu sagatavošanas metodiku, kas nosaka projekta sagatavošanas metodiskās vadības un uzraudzības kārtību. Pēc iepazīšanās ar sagatavoto materiālu padome to apstiprināja.

Fredis kļūs par krusttēvu strausa papam

Interesantu pavērsienu šonedēļ piedzīvojusi eksotisko putnu fermas "Viļņi" saimniece Ajita Līva. 26.augustā viņa gaida ciemos pazīstamo jokdari Fredi, kas piekritis kļūt par krusttēvu vienam no viņam strausiem, kuram vārds arī ir Fredis.

Tie, kas ciemojušies Grobiņas pagasta "Viļņos", zina, ka saimniece saviem strausiem devusi atraktīvus vārdus. Tāpēc pa aploku skraida gan Fredis, gan Ufo, gan Binladens. "Pie manis viesojās televīzijas raidījuma "Province" veidotāji, un es viņiem joka pēc izteicos, ka neiebilstu, ja par strausa Freda krusttēvu kļūtu jokdaris Fredis. Viņi to uztvēra nopietni un tūlīt sazvanīja Fredi, un viņš piekrita šim piedāvājumam," stāsta A.Līva. Kristību programma gan vēl nav izdomāta, taču, pazīstot topošo krusttēvu, tā varētu būt ļoti atraktīva. Vēl atraktīvāku varētu padarīt arī strausu Fredi, kas pašlaik ir visnegantākais putns, kurš apmeklētājus sagaida šņākdams, jo sargā savu Fredieni un viņas izdētās olas.

26.augusts izvēlēts, jo šās dienas vakarā grupa "Labvēlīgais" tips", kuras solists ir Fredis, uzstāsies Grobiņas pilsdrupās.

Celtniecība rit pilnā sparā

Šobrīd Embūtes pagasta teritorijā celtniecības un pārbūves darbi rit pilnā sparā trijos objektos, un tie visi saistīti ar tūrisma attīstību pagastā, pastāstīja Embūtes Pagasta padomes priekšsēdētājs Oļegs Jurjevs.

Celtniecības darbi pašlaik norit Dēseles dzirnavās, kur paredzēts izbūvēt atpūtas kompleksu ar viesnīcu, dīķiem, laivām un peldvietām. Šogad gan vēl šis objekts netaps gatavs, jo būvdarbi nepieciešami diezgan apjomīgi. Taču tur norit dīķu rakšanas darbi, kā arī iespaidīgajai dzirnavu ēkai tiks uzlikts jauns jumts.

Pie jauna jumta ar dakstiņu segumu jau ticis topošais Tūrisma informācijas centrs, kuru paredzēts atklāt rudenī. Tad Embūtes viesiem būs ērtāk pieejama informācija par pagastu, kā arī izmantojama konferenču zāle.

Vēl pilnā sparā rit atpūtas bāzes celtniecība, ko veic Aizputes uzņēmējs Agris Siliņš. O.Jurjevs norādīja, ka šajos darbos piedalās arī daudzi embūtnieki, tādējādi jau tagad sākta bezdarba problēmas risināšana.