Kurzemes Vārds

00:18 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Būvnieki iemēģina rekonstruēto ielu

Anda Pūce

Vakar Grobiņā tika svinīgi atklāta rekonstruētā Lielā iela, precīzāk sakot, pēdējais no tās atjaunotajiem posmiem. "Lai gan reāli darbi jau labu laiku kā paveikti, tagad esam beidzot pabeiguši arī visu projektu "Satiksmes drošības un ielas infrastruktūras rekonstrukcijas pasākumi Lielā ielā Grobiņas pilsētā"," pastāstīja Grobiņas domes Attīstības nodaļas vadītāja Evija Kopštāle.

Svinīgi pārgriežot lenti pār atjaunoto Lielās ielas posmu, darbu veicēju – uzņēmuma "Aizputes ceļinieks" vadītājs Egils Muižulis atzina, ka apbrīno pašvaldību par drosmi un uzņēmību īstenot šāda apjoma projektu, kā arī izteica cerību, ka ar laiku tikpat labiekārtotas kā Lielā, kļūs arī Celtnieku un Saules iela. Bet Grobiņas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis atcerējās 1998.gadu, kad pašvaldībai bija jāizšķiras par naudas ieguldījumu ielas sakārtošanā. Kopumā darbs ildzis astoņu gadu garumā, un neesot bijis vieglu brīžu, taču par paveikto var lepoties gan dome, gan pilsētnieki. Projekta noslēgumā būvuzņēmēju, pašvaldības un citu institūciju pārstāvjiem bija iespēja izmēģināt atjaunoto ielas posmu, izbraucot uz tās izveidoto šķēršļu trasi velokartā.

Pabeigtais projekts, kura kopējās izmaksas ir gandrīz 379,5 tūkstoši latu, tika uzsākts jau 2004.gada oktobrī, kad pilsēta izsludināja konkursu par Lielās ielas rekonstrukcijas darbu veikšanas tiesību ieguvi. 3.decembrī projekta pieteikumu iesniedza Centrālajā finanšu un līguma aģentūrā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma saņemšanai. "Un tad sākās gaidīšana, jo līgumu par projekta ieviešanu parakstījām tikai pagājušā gada 15.septembrī, lai gan godīgi jāatzīst, ka darbus sākām jau augustā," atceras E.Kopštāle.

J.Neimanis norāda, ka pašvaldībai viss izdevies, pateicoties labai sadarbībai gan ar projektētājiem, gan uzņēmējiem, gan iesaistītajām institūcijām. Tagad Lielo ielu 760 metru garumā klāj ne tikai jauns asfalta segums, bet izbūvēts arī ūdensvads, kanalizācijas tīkli, lietus ūdens drenāža, akciju sabiedrība "Latvijas gāze" izbūvējusi arī gāzes vadu, pilnībā rekonstruēts Z.Mauriņas un Lielās ielas krustojums, kurā tagad satiksmes drošībai uzstādīts arī viens no sfēriskajiem spoguļiem, pilnībā ir arī rekonstruēti trotuāri abās ielas pusēs. "Pašvaldības daļa projektā bija aptuveni 201 tūkstotis latu lieli kredītlīdzekļi, pārējo finansēja ERAF un valsts budžets," stāsta Grobiņas domes priekšsēdētājs.