Kurzemes Vārds

06:04 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pagasta svētkus svinēs divas dienas

Viktors Ulberts

Vērgales Pagasta padome nopietni gatavojas Pagasta svētkiem, kuri pirmoreiz ilgs divas dienas – 25. un 26. augustā. Svētku uzmanības centrā būs trīs vietējie pašdarbības mākslinieciskie kolektīvi, kuriem šogad aprit apaļas jubilejas, pastāstīja Vērgales Kultūras nama direktore Velga Freimane.

Tautas deju kolektīvam "Vērgalīte" aprit 20 gadu jubileja, tikpat ilgu pastāvēšanu svinēs Vērgales dramatiskais kolektīvs. V.Freimane norāda, ka, lai arī teātri Vērgalē spēlē jau kādus 90 gadus, dramatiskā kolektīva gadu skaits tiek rēķināts no brīža, kad to sāka vadīt Ināra Kalnarāja. Savukārt senioru ansamblim "Vakarvējš" aprit pieci gadi. Tieši ar viņu uzstāšanos 25.augustā pulksten 13 sāksies Pagasta svētki. Viņi ir ciemos uzaicinājuši savus draugus – 14 dziedošos kolektīvus gan no Liepājas, gan citiem rajoniem. Lielā sadziedāšanās notiks skolas sporta laukumā.

26.augusta rīts svētku dalībniekiem sāksies ar makšķerēšanas sacensībām, pēc tam līdz pulksten 13 viņi varēs piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Savukārt pulksten 14 Kultūras namā dramatiskais kolektīvs uzstāsies ar izrādi, kas veidota pēc Annas Sakses "Pasakas par ziediem" motīviem. Pie viņiem ciemos brauks arī dramatiskie kolektīvi no pilsētām un pagastiem, kurus vada I.Kalnarāja – no Priekules, Dunalkas, kā arī Liepājas Tautas teātris.

Pulksten 16 interesenti varēs doties ekskursijā pa Vērgali. Maršruts pagaidām netiek atklāts, lai ekskursijas dalībniekos saglabātu intrigu.

Pulksten 19 sāksies lielais sadancošanās koncerts, kurā bez vietējiem dejotājiem piedalīsies deju kolektīvi no Aizputes, Grobiņas un Liepājas "Kvēle". "Es aicinu atsaukties visus tos cilvēkus, kuri kaut vienu sezonu ir dejojuši "Vērgalītes" kolektīvā. Tie būs neaizmirstami atkalredzēšanās prieki," apgalvo V.Freimane. Interesanti, ka arī Pagasta padomes sekretāre Anita Sprudzāne "Vērgalītē" dejo kopš tā izveidošanas brīža.

Vēl paredzēts apbalvot sakoptāko sētu īpašniekus, iedzīvotāji varēs vērtēt fotogrāfijas ar māju norādēm un balsot par sev tīkamāko. Bet svētku noslēgumā muzicēs vietējā grupa "Tandems", kā arī varēs vērot svētku uguņošanu.