Kurzemes Vārds

02:36 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Kino

Kinoteātrī "Balle" var noskatīties piedzīvojumu filmu "Supermens atgriežas", šausmu filmu "Migla" un animācijas filmu "Vāģi".

Mūzika

Šodien pulksten 18.30 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" – pasaules mūzikas festivāls "Atvērtā pilsēta".
Rīt norisināsies mūzikas festivāls bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem "Viena mūzika visiem". No pulksten 16 līdz 17 būs koncerti Rožu laukumā, Jūrmalas parka bērnu laukumā, krastmalas "RIMI" veikalā, kā arī pie "Fazer" pulksteņa. Pulksten 18 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" sāksies galā koncerts.
Mūzikas klubā "Fontaine Palace" šodien sarīkojumā "Pedat to the Metal" uzstāsies divas Rīgas grupas – "Infected" un "Fimoz". Rīt rokenrolu un blūzu visas nakts garumā piedāvās Ainars Pūpols ar savu grupu "Pī Blues" un Kasperu Vinteru no Dānijas. Svētdien – kino vakars. Uz lielā ekrāna varēs vērot grupas "Pink Floyd" labāko veikumu.
Mūzikas kluba "Pablo" mazajā zālē šovakar mūziku liks Uldis Meļķis, bet rīt – Gints Krasovskis. Šodien Latvijas 1.rokkafejnīcā klausītājus priecēs apvienība "Johny un Kalns", bet rīt – Tomass Kleins.
Klubā "Big 7" šodien ar jaunu šovprogrammu uzstāsies Eolanda Suvorova, bet rīt notiks ballīte "Tania Birthday Party".

Izstādes

Latviešu biedrības nama izstāžu zālē izvietota Iras Cīrules tekstiliju personālizstāde "Dabas ritmos".
Liepājas muzeja lielajā zālē skatāma izraēliešu mūsdienu mākslinieka Boaza Tala fotoizstāde, seno pulksteņu izstāde "Laiks rādīs" un izstāde "Liepājā dzimušās Krievijas zemūdeņu flotes simtgade".
Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" atklāta festivālam "Liepājas dzintars – 30" veltīta izstāde ""Liepājas dzintars" – mīlētais, aizliegtais, lolotais". Joprojām apskatāma Jāņa Lādīša fotolietu kolekcija.
Laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" skatāma Rīgas jauno mākslinieku izstāde "U25 Latvijas jaunā māksla".
Mākslas galerijā "Klints" apskatāma arī tekstilmākslas asociācijas darbu izstāde "Mazās formas".
Mākslas galerijā "Māja" var novērtēt tekstilmākslinieces Ievas Krūmiņas personālizstādi "Zemes mala" un Ineses Lieckalniņas personālizstādi "Dzīvai akmens". Pastāvīgā ekspozīcija joprojām ir "Spīķeru graudi".
Akciju sabiedrības "UPB" izstāžu galerijā skatāma Jāņa Mitkēvica personālizstāde "Jaunā realitāte".

Novadā

Šodien pulksten 18 ar fotoslaidu demonstrējumiem "Dzimtā pilsēta aizputnieku skatījumā" mākslinieku rezidenču centrā "Serde", Atmodas ielā 9, sāksies Aizputes pilsētas svētki. Domes pagalmā savukārt atklās Pāvilostas floristu darbu izstādi. Pulksten 20 Aizputes Kultūras namā notiks neatkarīgā teātra "Kabata" iestudētās N.Koļadas lugas "Vista" izrāde divos cēlienos.
Rīt pulksten 9 Aizputes pilsētas svētki turpināsies ar Daiļamatniecības tirdziņu laukumā pie Kultūras nama. Tāpat visas dienas garumā no pulksten 10.30 SIA "Lejaskurzemes sports" stadionā un ap to. Paredzētas piepūšamās atrakcijas bērniem, tautas skrējiens visām paaudzēm, volejbola sacīkstes, strītbola mači un zolītes turnīrs, veiklības braucieni ar velosipēdu un triāla šovs kluba "Karters" izpildījumā. Pulksten 16 Aizputes Novadpētniecības muzejā atklās Bauskas fotostudijas fotogrāfa Arņa Indrika izstādi. Pulksten 18 domes pagalmā Snēpeles dramatiskais kolektīvs izrādīs Hugo Krūmiņa lugu "Sāncenši jeb Precību drudzis". Pulksten 20 turpat notiks jautrs koncerts kopā ar Alsungas etnogrāfisko ansambli "Suitu sievas" un vidējās paaudzes deju kolektīviem no Aizputes, Vērgales, Saldus un Kuldīgas. Pulksten 22 klubā "Kurzeme" sāksies balle kopā ar grupu "Apvedceļš". Ieejas maksa – 2,5 lati. Bet pulksten 23 Misiņkalna estrādē paredzēta bezmaksas diskotēka kopā ar Saldus dīdžejiem un L.Valdmanes deju grupu meitenēm.
Rīt pulksten 9.40 ar Jūras spēku orķestra ieskandinātu gājienu no Priekules Pilsētas domes līdz luterāņu baznīcai sāksies Ikara svētki un Nacionālo bruņoto spēku dienas Priekulē. Pirms svētku atklāšanas pulksten 10 paredzēta arī NBS Gaisa spēku helikoptera ierašanās un izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi virs pilsētas. Vēlāk gājiens turpināsies līdz Zviedru vārtiem, kur pulksten 10.30 paredzēta Jūras spēku orķestra defilē programma. No pulksten 11 Zviedru vārtos darbu sāks bērnu atrakciju pilsētiņa, daiļamata meistaru tirdziņš un būs seno relikviju ekspozīcija, bet pils pagalmā varēs skatīt Priekules Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi. No lidlauka būs iespējami jau tradicionālie panorāmas lidojumi virs pilsētas, savukārt Priekules vidusskolas stadionā sāksies kaujas tehnikas un ekipējuma demonstrējumi, helihoptera apskate, militārā stafete jauniešiem, koncerti un armijas lauku virtuve. Pulksten 12 turpat paredzēts Jūras spēku orķestra koncerts. Pulksten 13 stadionu pieskandinās Rucavas danču kapelas priekšnesumi. Pulksten 15 sāksies Ikara sporta svētki individuālajos sporta veidos, bet pēc stundas varēs redzēt sporta zirgu paraugdemonstrējumus un vizināties pajūgos. Pulksten 17 vidusskolas mazajā stadionā sāksies vakara izklaides programma. Vispirms uzstāsies Māris Šveiduks, tad pulksten 17.45 sāksies Liepājas ceļojošā leļļu teātra "Maska" izrāde visai ģimenei, bet pulksten 18.30 būs Rucavas danču kapelas priekšnesumi. Pulksten 19.30 gaidāma barona Korfa teatralizēta uzruna no pils tornīša, bet pulksten 20 notiks deju ansambļa "Vaduguns" un vokālā ansambļa "Gaismiņas" koncerts. Pulksten 21.30 nakts balli līdz rīta gaismai spēlēs grupa "X". Ieejas maksa – 1 lats. Rīkotāji piebilst, ka nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā programmā iespējamas nelielas izmaiņas.
Rīt pulksten 16 pie Apriķu pamatskolas sāksies Lažas pagasta 8.svētki. Būs piepūšamās atrakcijas bērniem, leļļu teātra izrāde "Kā zaķis par zaķi brauca", rotaļas un disenīte. Pulksten 19 sāksies sakoptāko sētu un uzņēmumu apbalvošana, kurai sekos grupas "Sestā jūdze" koncerts. Pulksten 22 paredzēta zaļumballe, ko bez "Sestās jūdzes" kuplinās Otaņķu līnijdejotāju grupa "Prērija". Pulksten 23 iecerēts salūts un mielošanās ar cūkas cepeti.
Rīt pulksten 22 Grobiņas pilskalnā – diskotēka jauniešiem kopā ar DJ Laimix un DJ Fenky. Ieejas maksa līdz pulksten 23 – 1 lats, vēlāk – 1,5 lati.
Rīt pulksten 11 Kazdangas Profesionālās vidusskolas stadionā un sporta zālē – bērnu sporta svētki "Mazie ņiprie – 2006". Programmā 500 metru skrējiens, tāllēkšana, ķegļi, basketbola soda metieni, florbols un citas disciplīnas. Ap pulksten 13 – uzvarētāju godināšana un disenīte.
Rīt pulksten 10 Gaviezes pagastā – sporta svētki. Komandas varēs pieteikties basketbola, futbola, tautas bumbas mačiem, būs ūdens kannu nešanas sacensības, hanteļu cilāšana, dārts un citas disciplīnas. Pulksten 19 paredzēta studentu tikšanās ar pašvaldības deputātiem un vadītājiem, bet pulksten 22 Gaviezes Kultūras namā sāksies balle ar grupu "Kurzeme". Ieejas maksa – 1,5 lati, sportistiem – 1 lats.
Svētdien, 13.augustā, pulksten 13 Aizputes domes pagalmā bērni aicināti uz Liepājas Leļļu teātra izrādi "Mājas rūķītis Kliņķītis un viņa piedzīvojumi". Pulksten 15 pie Aizputes Kultūras nama notiks Laidu dramatiskā kolektīva iestudētās A.Upīša lugas "Privātīpašums" izrāde, bet pulksten 16 turpat sāksies koncerts "Dziesmu aplis" Piedalīsies senioru vokālie ansambļi no Liepājas, Grobiņas, Durbes, Kuldīgas un Aizputes. Pēc koncerta senioriem paredzēta balle.
Otrdien, 15.augustā, pulksten 18 Zentas Mauriņas piemiņas istabās Grobiņā notiks Zentu diena "Sastapšanās".
Galerijā "Mētras māja" Aizputē joprojām skatāma Elīnas Eleres personālizstāde "Īkšķis".

Iesakām

Čigānu dziesmas un kazaku dejas

Ja esat noilgojušies dzirdēt ko jaunu un oriģinālu, šovakar droši varat doties uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!", kur pulksten 18.30 sāksies pasaules mūzikas festivāls "Open City" jeb "Atvērtā pilsēta". Pirmo reizi Latvijā uzstāsies Aizbaikāla kazaku teātris – folkloras kolektīvs, kas viesturnejās apceļojis puspasauli, ar savu meistarību un dabiskumu pārsteidzis izvēlīgo Eiropas publiku, savaldzinājis klausītājus Ķīnas pilsētās, radījis sensāciju festivālā "Zīda ceļš" Sīrijā, kā arī uzstājies ar daudziem koncertiem Itālijā un Tuvajos Austrumos. Dziedātāji, dejotāji, muzikanti, tikko izgājuši uz skatuves, tūdaļ ievelk svētku virpulī publiku, kurai grūti nosēdēt uz vietas. Kazaku dziesmas – kareivīgas, sadzīviskas, humora pilnas – kora izpildījumā precīzi atveido tālā Aizbaikāla dzīves gaisotni. Orķestrī bez tradicionālajiem krievu tautas instrumentiem – bajāna, dombras, balalaikas – uzveduma muzikālo skanējumu papildina vijoles, stabules, svilpītes, kokles, ragi un arī tik eksotiski mūzikas instrumenti kā kugikli un kaļuķi. Aizbaikāliešu muzikālajā darbībā organiski apvienotas kazaku dejas un pagāniskās rotaļas, nebēdnīga kadriļa un kareivīgas ainiņas modernisma stilā. Bet, protams, pamatā ir Aizbaikāla kazaku folkloras tradīcijas, kas tiek rūpīgi un prasmīgi saglabātas.
Sarīkojumā piedalīsies arī Leonsija Erdenko, kuru pelnīti sauc par krievu čigānu dziesmas karalieni. Viņa kopš bērnības uzstājusies sava tēva – izcila vijolnieka Nikolaja Erdenko kolektīvā "Džang". Neatdarināms tembrs, dziļa izjūta savienojumā ar balss spēku un iedzimtu aktiermeistarību ierindo viņu pasaulē labāko čigānu dziedātāju vidū. Viņas vokālo talantu augstu novērtēja Emirs Kusturica, viņas balss dzirdama kompānijas "World Music Network" izdotajā diskā "The Russian Gypsy Soul", kurā iekļauti pasaulē labākie romu tautas vokālisti. Leonsija ir piedalījusies dažādu valstu lielākajos mūzikas festivālos. Viņas dziedātās dziesmas dzirdamas pazīstamajā seriālā "Nabaga Nastja". Liepājas un Rīgas koncertu programmā iekļautas krievu čigānu tradicionālās dziesmas, gan pilsētas, gan taboru, negaidītos, spilgtos aranžējumos, kā arī romances un joku dziesmas.
Apmeklētāju vērtējumam tiks nodotas arī "Nāru dziesmas", kas ir jauns, pilnībā oriģināls projekts, ko izveidojusi krievu etno dziedātāja, kuru uz skatuves sauc par NetĻenka un grupa "Etnika". Viņas pilnais vārds ir Jeļena Beļajeva, dzimusi sibīriete. Pateicoties vecmāmiņai, tautas dziedniecei pa dzimtas līniju, viņa jau bērnībā iepazinās ar krievu autentisko mūziku. Ieguva horeogrāfes un režisores izglītību, studēja dažādu Krievijas novadu dziedāšanas manieres. Radīja grupu "Etnika", uzstājās ar programmām dažādos starptautiskos festivālos. Dziedātājas maģiskā nāras balss ir neatkārtojama kā pašas dabas skaņas. Savienojumā ar mūsdienu elektroniskajiem ritmiem un krievu muzikālā mantojuma drosmīgu instrumentālu apdaru izmantošanu viņas dziedājums atstāj vēl noslēpumaināku un spēcīgāku iespaidu.
Šodien no pulksten 15 līdz 17 Jūrmalas parkā un estrādē notiks bezmaksas koncerts un apmācība austrumu dejās.

Gribu zināt…
Harijs Poprockis sezonas atklāšanā dosies pīļu medībās
Kas, tavuprāt, bija vispirms – pīle vai ola?
– Noteikti, ka pīle. Jo, lai radītu olu, vajadzīga gan pīļu mamma, gan pīļtēviņš.
Cik pīļu jau esi dabūjis savos nagos?
– Konkrētu skaitli nosaukt nevarēšu. Taču, lai tās visas saskaitītu, ar desmit mednieku roku un kāju pirkstiem nepietiek.
Vai savā automašīnā ņem stopotājus?
– Sen jau vairs ne. Es, stūrējot automašīnu, mēdzu tik skaļi dziedāt, ka neviens stopotājs to nespēj izturēt.
Vai ir aizdomas, ka kāds noklausās tavas telefonsarunas?
– Nē. Jo pa telefonu runāju tik daudz un bieži, ka nevienam nebūtu pacietības to visu noklausīties, kur nu vēl izanalizēt.
Ja atrastu 100 latu, kā tos iztērētu?
– Droši vien nopirktu labas filmas par dabu un medībām.
Kādā TV šovā labprāt piedalītos?
– Man televīzijas šovi īpašu interesi neizraisa. Taču, ja būtu kāds piedāvājums, es to nopietni apdomātu.