Kurzemes Vārds

02:11 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Pēdējā pietura Latvijā" būs Darmštatē
Pēteris Jaunzems

Liepājas Tautas fotostudijas dalībnieku sagatavotā fotogrāfiju kolekcija "Pēdējā pietura Latvijā" stāsta par to laiku un tām neparastajām izjūtām, kādas mums bija, kad iestājāmies Eiropas Savienībā. Tagad ļoti savdabīgā fotokolekcija tiek vesta uz Darmštati, kur no 31. jūlija līdz 6.augustam būs izstādīta vienā no reprezentablākajām pilsētas vietām – Baltajā tornī.
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Tautas fotostudijas vadītājs Varis Sants, ekspozīcijā ir iekļauti 14 fotomākslinieku 28 darbi. No katra fotogrāfa izraudzītas divas fotogrāfijas, kuras vairāk raksturo darbu autorus un viņu izteiksmes veidu. Kolekcija ir neparasta ar to, ka ataino laiku, mūsu izjūtas un attieksmi pret notikumiem dienās pirms iestāšanās Eiropas Savienībā. Taču jāņem vērā, ka tie nav dokumentāli realitātes fiksējumi, bet gan mākslinieku redzējums. "Ar laiku tas aizmirsīsies vai arī pazaudēs savu spilgtumu, bet attēli saglabās visu pilnīgi tā, kā tas toreiz mūsu izjūtās bija. Lūk, tieši tāpēc tie mums arī liekas vērtīgi," sacīja studijas vadītājs.
Ar kolekciju uz Darmštates pilsētu Vācijā ar autobusu dodas arī četri fotostudijas dalībnieki ar Vari Santu priekšgalā. Mūsu fotomāksliniekus Vācijas pilsētā uzņem Darmštates fotogrāfijas galerijas biedri.

Tēvzemieši piedāvā kandidātus Kurzemei

Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK mājaslapā publicēti to deputātu kandidātu saraksti, kuri izvirzīti 9.Saeimas vēlēšanām. Kurzemes vēlēšanu apgabalam šī partija piedāvā 17 kandidātus. Sarakstu atklāj Dundagas pagasta padomes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns. Otrais starta numurs dots liepājniekam un Saeimas deputātam, komponistam Imantam Kalniņam. Tālāk seko Saeimas deputāti Anna Seile un Māris Grīnblats. 5.vietā iekļuvis Balvu domes deputāts Jānis Trupovnieks, tam seko Talsu ģimnāzijas direktore Inguna Raituma, Liepājas Kristīgās sākumskolas direktore Inga Kulmane, Jūrmalas domes izpilddirektora vietnieks Juris Griķis, Popes pagasta bērnudārza pedagoģe Lāsma Millere, Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks Modris Ekšteins, Kuldīgas ģimnāzijas pedagoģe Irma Gertnere, Tārgales pagasta juriste Krista Veita, tēlnieks Ģirts Burvis, ģimenes ārsts liepājnieks Vilnis Mauliņš, Satiksmes ministrijas darbinieks Gatis Konrads un Grobiņas domes priekšsēdētāja vietnieks Ilgonis Jēčis. Kurzemes saraksta beigās ir Saeimas deputāts Jānis Straume.

Konkursa pēdējā kārta

Šonedēļ sākusies Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja rīkotā konkursa "Cik labi tu pazīsti Liepāju?" pēdējā kārta. Katru darba dienu Liepājas pašvaldības mājaslapā tiek uzdoti trīs jautājumi par Liepājas rajonu. Veiksmīgākajiem konkursa dalībniekiem ir iespēja laimēt ielūgumu uz festivālu "Liepājas dzintars" vai lidojumu maršrutā Liepāja – Rīga. Konkursa dalībniekiem, kas ir piedalījušies arī iepriekšējās šī konkursa kārtās visa mēneša garumā, ir iespēja cīnīties par mēneša balvu – ceļojumu divām personām ar mikroautobusu pa Liepājas rajonu gida pavadībā. Balvu saņems dalībnieks, kurš mēneša laikā būs sakrājis vislielāko punktu skaitu.
Arī šīs nedēļas nogalē paredzētas bezmaksas ekskursijas gidu pavadībā Liepājas rajona robežās. Pagājušās nedēļas tēma bija "Liepājas kūrorts un Karosta laikmetu ainās", bet šonedēļ būs iespēja doties velobraucienā no Liepājas uz Nīcu, jo tēma ir "Aktīvais tūrisms Liepājas rajonā". Ar saviem velosipēdiem jāierodas 29.jūlijā pulksten 10 Jūrmalas parkā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Brauciena maršruts ir apmēram 28 kilometri. Atpūtas kompleksā "Klajumi" būs dažādas izpriecas brīvā dabā, bet ap pulksten 17 paredzēta došanās atpakaļ uz Liepāju.

Sākas sabiedriskā apspriešana

Sabiedriskajai apspriešanai nodota Karostas ziemeļu daļas teritorijas attīstības plāna pirmā kārta. Projekts ietver teritoriju starp Atmodas bulvāri, Viestura ielas pāra numuru pusi, Lībiešu ielu līdz Artilērijas ielai, Artilērijas ielas pāra numuru pusi līdz Instruktoru ielai, Instruktoru ielas pāra numuru pusi līdz Atmodas bulvārim. Detālplānojumu izstrādājusi SIA "AKA birojs", ar materiāliem var iepazīties domes ēkā, SIA "Karosta" telpās, kā arī internetā lapā www.liepaja.lv sadaļā "Būvniecība". Detālplāna sabiedriskā apspriešana noritēs līdz 4.augustam, sabiedriskās apspriešanas sapulce paredzēta 29.jūlijā Karostas Informācijas un kultūras centrā.

"Viena mūzika visiem" skanēs arī Liepājā

Liepājas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem audzēkņi sākuši nopietni gatavoties lielajam sadziedāšanās pasākumam – trešajam starptautiskajam festivālam "Viena mūzika visiem". Tas no 10. līdz 16.augustam norisināsies Liepājā un Rīgā. To organizē rīdzinieku biedrība "Saule", kas sniedz līdzīgus pakalpojumus kā Liepājas dienas centrs. Festivāla dalībnieki būs cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem – mūziķi no Norvēģijas, Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas. Mūzika, apgalvo festivāla organizatori, cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem kalpo kā alternatīvs sazināšanās veids. Festivāla ieceri atbalstījusi arī Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga, kura ir šā pasākuma patronese. Sadziedāšanās sāksies 11.augustā Liepājā. Šajā dienā no pulksten 16 līdz 17 notiks koncerti Rožu laukumā, Jūrmalas parka bērnu laukumā, lielveikalā "Ostmala" un Tirgoņu ielā pie firmas "Fazer" pulksteņa. 12.augustā pulksten 18 koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" notiks Liepājas galā koncerts, kurā uzstāsies visi atbraukušie mūziķi, un tas beigsies ar kopīgi dziedātu himnu. Rīgā festivāls turpināsies no 14.augusta, pasākumi paredzēti Latvijas Universitātes aulā, "Lido" atpūtas centrā. Pirmais starptautiskais festivāls "Viena mūzika visiem" notika 2000.gadā Rīgā, otrais – 2002.gadā Norvēģijā.

Kas vēl nav pārdots

AS "Latvijas dzelzceļš" enerģiski cenšas tikt vaļā no liekā īpašuma. Tikko bija publicēts sludinājums par nekustamā īpašuma kārtējo izsoli, arī viena Liepājas objekta pārdošanu. Tā ir stacijas 64.sliežu pievedceļa daļa ar divām pārmijām un 65.sliežu ceļš par kopīgo sākumcenu 27 000 latu. Pieteikumus pieņem līdz 28.augustam. Analoģiski piedāvājumi ir arī vairākās citās uzņēmuma stacijās.

Aicina pasteigties

"Privatizācija beidzas 31.augustā" – lapiņas ar šādu informāciju atrodamas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju pastkastītēs, kaut gan lielāko daļu ļaužu šis temats vairs neinteresē. Taču SIA "Sandlers", informācijas autors, rūpējas par tiem, kas sava mājokļa privatizāciju atstājuši uz pašām pēdējām dienām. Iepazīstoties ar teksta saturu, rodas iespaids, ka darīšana ir ar labdarības organizāciju – piedāvā aizdevumus, jebkurus darījumus ar nekustamo īpašumu, palīdz nokārtot visus dokumentus un segt īres parādus, kā arī ātri saņemt kredītu bankā un tā tālāk. Jūlijā visu piedāvā ar atlaidēm, taču mēneša laikā vēl var nopelnīt.

Dragreisistam aizliegts izbraukt no Latvijas

Par Vaiņodes lidlaukā dragreisa laikā notikušo traģēdiju, kad viens no dalībniekiem notrieca skatītāju un tas no gūtajām traumām negadījuma vietā mira, uzsākts kriminālprocess. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, pēc notikuma uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību, bet nu kriminālprocess pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas – par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai izraisīta nāve. Vainīgajam – 1979.gadā dzimušajam automašīnas "Mitsubishi Galant" vadītājam – kā drošības līdzeklis piemērota uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts.