Kurzemes Vārds

02:47 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 26.jūlijā

1926.

Naktī policija Jāņa un Bāriņu ielas stūrī atrod pie nama pieliktu sarkanu karogu ar uzrakstu "Nost ar sociālistiem – streiklaužiem, lai dzīvo komunisti". Politiskā apsardze uzsākusi izmeklēšanu.

Likumu par maizes cepšanu un maiznieku darba laika ievērošanu policija kontrolē tikpat nopietni kā pretalkohola likuma ievērošanu. Pagājušajā naktī veiktas pārbaudes vairākās maiznīcās, konstatēti pārkāpumi, sastādīti protokoli. Vairāki likumu pārkāpj ne pirmo reizi, tādēļ viņiem draud maiznīcas slēgšana.

Ne viens vien tirgotājs notverts, tirgojoties ar nepareiziem mēriem vai svariem. Atklājas, ka vairumā gadījumu viltojumi iegūti no pazīstamā "speciālista" Gurska.

1936.

Liepājas rajona zvejnieku kooperatīvs ar valdības atbalstu ķēries pie naftas tvertņu ierīkošanas zvejnieku ostā pie bākas. Šim nolūkam no kara resora bez maksas saņemti divi lieli tanki jeb tvertnes. Tvertnes tilpums ir 100 tonnu. Velkonis tās no kara ostas nogādā līdz zvejnieku ostai, bet peldošais celtnis "Titāns" izceļ krastā. Tvertnes ieraks attiecīgā dziļumā un iebetonēs.

Sākot ar vakardienu, Vecliepājas pludmalē Jūrmalas ielas galā ir iespējams noīrēt mazas kanoe laiviņas un vizināties pa jūru.

1946.

Kaut arī "Tosmare" ir lielākais kolektīvs Liepājā, tam pašreiz nav sava kluba. Tas ļoti apgrūtina "masu politisko un kulturālo darbu. "Tosmares" partijas pirmorganizācija un arodbiedrība noorganizējušas regulārus lekciju un referātu vakarus katru otrdienu. Tie notiek klubā Uzvaras laukumā. Nolasīti jau vairāki referāti par jaunās piecgades plānu, tāpat arī par starptautisko stāvokli".