Kurzemes Vārds

12:54 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kad bremzes netur

Pēdējā laikā atkal biežāk nākas lasīt melnās ziņas par ceļu satiksmes negadījumiem ar cietušajiem un bojā gājušajiem. Jūlijā bijušas dienas, kad avāriju skaits Latvijā pārsniedzis 100, bet pagājušo sestdien vien dzīvību zaudēja seši cilvēki. Sirds sažņaudzas jo sāpīgāk, kad bojā iet jaunieši, kas savā dzīvē vēl ļoti daudz ko nav iespējuši.

No vienas puses, sauss ceļa segums vasarā spēkrata noturībai un bremzēšanai uz brauktuves ir labvēlīgāks nekā citos gadalaikos, kad ceļš mēdz sagādāt pārsteigumus slapjuma, kritušo lapu vai apledojuma veidā, no otras puses, vasara ir aktīvās autobraukšanas sezona, kad satiksme ir intensīvāka, bet braukšanas stils – bieži vien iemidzinoši bezbēdīgs. Tāpat nedēļas nogalēs notiek vairāk masu sarīkojumu, kad tie šoferi, kas nevar atturēties no stiprāku dzērienu lietošanas, sagrēko.

Jaukie laika apstākļi iedrošina vadītājus traukties pa šoseju, ignorējot ātruma ierobežojumus. Apliecinājumu tam var gūt, pievēršot uzmanību uzņēmuma "Latvijas valsts ceļi" divu uzstādīto automašīnu skaita un to braukšanas ātruma noteikšanas ierīču rādījumiem mūsu rajonā uz Rīgas – Liepājas šosejas. Piemēram, vienas nedēļas laikā no 26.jūnija līdz 2.jūlijam vienā punktā fiksētas 38, bet otrā 60 automašīnas, kas braukušas ar ātrumu no 151 līdz 180 kilometriem stundā, bet pie vienas no mērījumu vietām sešas automašīnas traukušās ar vēl lielāku ātrumu, un tikai 30 procenti autovadītāju ievērojuši ceļu satiksmes noteikumus!

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres rajonā taisnā ceļa posmā dzīvību vieglās automašīnas vrakā zaudēja četri jaunieši. Un, lūk, ekspertu sākotnējais neoficiālais secinājums: traģēdija notikusi atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas dēļ. Arī aizvakar kāda liepājnieka izraisītās avārijas iemesls pie mūsu pilsētas robežas, visticamāk, bija pārlieka steiga, jo negadījums notika, izdarot apdzīšanas manevru. Jo skumjāk, ka to izraisīja policists.

Pagājušajā mēnesī Latvijā reģistrēja jau miljono transportlīdzekli. Mašīnu paliek aizvien vairāk, jaunāko tehnoloģiju spēkrati ir komfortablāki un ātrāki, rekonstruējot šosejas, pa tām varēs traukties vēl veiklāk... Nekas cits neatliek, kā vien skolot, brīdināt, kratīt ar pirkstu, sodīt un klauvēt pie autovadītāju sirdsapziņas.