Kurzemes Vārds

15:31 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļa Liepājas sportā

Per aspera ad astra
Andris Sudmalis

Lai arī Liepājas stadions "Daugava" ir celts jau pasen, ievērojamie rekonstrukcijas darbi, kas tajā ir veikti pēdējo gadu laikā, to padara par vienu no mūsdienīgākajām arēnām Latvijā. Precīzāk sakot – varētu padarīt, ja tas būtu tikai futbola stadions, tomēr ir viens ļoti nozīmīgs BET.

Liepāja pēc Eiropas mērogiem ir maza pilsēta. Pat ļoti maza, tomēr pie mums regulāri norisinās Eiropas līmeņa spēles futbolā, brauc slaveni klubi un spēlētāji. Ja salīdzinām ar 1995.gadu, kad Liepājas debija UEFA kausa izcīņā notika Rīgā, jo pašu stadions neatbilda starptautisko spēļu prasībām, tad ir sperts ļoti plats solis uz priekšu. Ir uzbūvēta austrumu tribīne, pamatīgi atjaunota rietumu puses tribīne, to apsedzot ar jumtu, uzstādīts tablo, kā arī savests kārtībā apgaismojums, kura joprojām nav pašreizējiem Latvijas futbola čempionāta līderiem – ventspilniekiem.

Futbola ziņā viss izskatās skaisti un solās būt vēl labāk, savukārt darvas piliens ir "Daugavas" stadiona skrejceļš. Saprotams, ka "Liepājas metalurgam" par to nav jāuztraucas, jo vieglatlētika neatrodas pilsētas lielākā sporta kluba pārziņā, un tomēr skrejceļš, par kuru ir jākaunas gan ikdienā, gan teju katras atbraukušās komandas priekšā, taču atrodas stadionā un rada kopējo iespaidu par šo sporta būvi.

2004.gada pavasarī mūsu laikraksts jau rakstīja par nebūšanām Liepāja sporta bāzēs, un toreiz mani kolēģi bija optimisti, cerot, ka 2006.gadā Liepājas vieglatlēti jau varēs trenēties un aizvadīt sacensības augsta līmeņa stadionā. Ir pagājuši vairāk nekā divi gadi, bet situācija nav mainījusies. Nav gan noticis ļaunākais – vieglatlētika kā sporta veids nav iznīcis, tomēr pamata optimismam nav kļuvis vairāk – Liepājas atklātais čempionāts vieglatlētikā šogad norisināsies Aizputē.

"Daugavas" stadiona skrejceļa problēma nav aizmirsta, tā atjaunošana ir viena no Liepājas prioritātēm. Precīzāk sakot – otrā prioritāte aiz multifunkcionālās halles, kuras būvniecība, visticamāk, tiks uzsākta šī gada oktobrī. Savukārt skrejceļa atjaunošanas projekts, kura kopējās izmaksas tiek lēstas ap 500 000 latu, šogad tiks vēlreiz aktualizēts, bet vieglatlētiem atkal atliek gaidīt nākamā gada pilsētas un valsts budžeta apstiprināšanu.

Uz šāda fona teju fantastiski liekas tas, ka Poļina Jeļizarova jau šīs nedēļas sākumā uzsāks līdzdalību pasaules junioru čempionātā, kurā pamatoti tiek uzskatīta par vienu no galvenajām favorītēm uz uzvaru 3000 metru kavēkļu skrējienā. Zinot, kādos apstākļos viņai jātrenējas dzimtajā stadionā, sportistes konkurentēm nekas cits neatliktu, kā tikai paraustīt plecus un teikt – per aspera ad astra – caur ērkšķiem uz zvaigznēm.