Kurzemes Vārds

12:18 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Mazinās izredzes uzvarēt komandu vērtējumā
Miks Kuncītis

Jelgavā aizvadīts Latvijas čempionāta 5.posms ūdens motosportā, kurā kārtējo reizi laurus plūca "Liepaja Shipyard Team" komandas braucēji, izcīnot trīs augstākā kaluma godalgas. Diemžēl vienību ieskaitē liepājnieki šoreiz palika otrajā vietā.

Lai arī Lielupes ūdeņos netālu no Jelgavas mūsējie nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu un nostartēja godam, šoreiz uzvara komandu vērtējumā gāja secen, jo līdz mačiem neizdevās novērst iepriekšējā nedēļā Alūksnē gūto dzinēja defektu Voldemāra Paroļa laivai, tādēļ RN–2000 jeb gliseru klasē nestartēja neviens Liepājas komandas pārstāvis. Šajā sacīkstē tieši komandu vērtējumā "Kalnciems Racing Team" vienībai uzvaru nodrošināja gliseros startējošais braucējs, kurš ieņēma ceturto vietu, tādējādi mūsu sīvākie konkurenti ieguva divu punktu pārsvaru arī galarezultātā, un "Liepaja Shipyard Team" ūdens motosportistiem nācās samierināties ar otro vietu.

Kā jau bija prognozēts, pirmās divas vietas jauniešu jeb JT–250 klasē izcīnīja attiecīgi Artūrs Brolītis un Mārtiņš Morozs, savukārt septītajā pozīcijā finišu sasniedza Vivita Pukule. Bez godalgas šoreiz nācās iztikt pašreizējam Polijas atklātā čempionāta līderim Gatim Gibneram, kurš ierindojās ceturtajā vietā, taču šeit jāņem vērā fakts, ka liepājnieks startēja daudz jaudīgākā klasē – T–550, nevis ierastajā T–400. Otro uzvaru šosezon S–550 klasē svinēja Mārtiņš Bergholcs, kuram gan šoreiz sīvākais konkurents uz uzvaru – Uģis Gross – čempionāta kopvērtējumā kompāniju nesastādīja. Jāatzīmē, ka tūlīt aiz goda pjedestāla šajā klasē ierindojās vēl viens liepājnieks Pēteris Pelnēns. Joprojām pārliecinoši turpina startēt arī nule kā par pasaules čempionu kļuvušais Ēriks Ķiepe–Kipge, kas, startējot daudz jaudīgākā laivu klasē, palika nepārspēts apvienotajā O–500 ieskaitē. Šajā konkurencē savu labāko sacīksti šogad aizvadīja Oļegs Kutepovs, kurš izcīnīja trešo vietu.

Vienlaikus ar šiem mačiem Zviedrijā notika kārtējais pašmāju atklātā čempionāta posms, kurā uz starta izgāja Liepājas komandu pārstāvošais jūrmalnieks Genādijs Tučkovs. Diemžēl šīs sacīkstēs viņam nebija pārāk veiksmīgas, jo pēc labi aizvadītiem atlases braucieniem, kuros Genādijs nodrošināja ceturto starta pozīciju, viņa laivu piemeklēja dzinēja defekts, kā dēļ nācās izstāties.

Nākamās sacīkstes mūsu sportistiem paredzētas 12.augustā Lielvārdē, kur notiks Latvijas čempionāta priekšpēdējais, sestais posms.

Liepājnieces apliecina savu lietderību izlasē
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Tallinā norisinājās Baltijas kausa izcīņas turnīrs basketbolā, kurā ar divām liepājniecēm – Lauru Pelši un Sabīni Niedolu – sastāvā četru valstsvienību konkurencē triumfēja Latvijas izlase.

Viena no valstsvienības trenerēm Daiga Jansone pastāstīja, ka jau pirmajā mačā ar spēcīgajām spānietēm mūsu basketbolistes nodemonstrējušas to spēli, kādu no viņām gaida: "Mums izdevās nospēlēt saskaņoti gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, tādēļ arī pozitīvs iznākums – 87:75." Diemžēl otrajā mačā gan Latvijas izlase piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret mājiniecēm – 68:78. Pēc treneres vārdiem, galvenais neveiksmes iemesls meklējams nespējā koncentrēties spēlei, jo pēc skaistās uzvaras pār Spāniju meitenes it kā nedaudz pārvērtējušas savas spējas un gribējušas Igaunijas izlasi apspēlēt ar lielu spēka rezervi. "Šī spēle basketbolistēm bija laba mācība pirms Eiropas čempionāta finālturnīra, jo tur nevarēs atļauties pavirši zaudēt punktus nevienā mačā," piebilda D.Jansone. Pēdējā cīņā Tallinā mūsējās diezgan spraigā mača galotnē ar 60:54 pieveica Lietuvas vienaudzes, tādējādi izcīnot uzvaru visā turnīrā.

Runājot par liepājnieču sniegumu šajās spēlēs, D.Jansone izteicās, ka, lai arī sastāvs tiks paziņots 28.jūlijā, abas vēju pilsētas basketbolistes jau praktiski ir nodrošinājušas vietu izlasē un var gatavoties finālturnīram, kas augusta sākumā norisināsies Somijā. Vēl jāatzīmē, ka pēc Baltijas kausa izcīņas turnīra Laura Pelše tika atzīta par komandas labāko sesto spēlētāju, jo pēc došanas laukumā viņa vienmēr attaisnoja sevi gan kā rezultatīvu uzbrukumā, gan aizsardzībā, tādēļ treneri viņai balvā par uzcītību pasniedza šī turnīra uzvarētāju kausu. Arī Sabīne Niedola treneres vērtējumā savu darbu paveica godam un izpildīja visus dotos norādījumus.

Jau rīt mūsu valstsvienība aizvadīs pēdējo treniņnometni Mežaparkā, bet otrajā augustā izlase pilnā sastāvā dosies uz Somiju.

Kauss aizceļo uz Panevēžu

Ints Grasis

Sestdien ar neizšķirtu pret Lietuvas čempioniem "Ekranas" mūsu futbolistiem nepietika, lai iegūtu Baltijas Čempionu kausu un piecus tūkstošus latu, jo Panevēžas futbolisti Igaunijas "TVMK" vārtos bija raidījuši vairāk bumbu.

Baltijas Čempionu kausa izcīņa.

"Liepājas metalurgs" (Latvija) – "Ekranas" (Lietuva) 1:1 (1:0).

"Liepājas metalurgs": Krucs (Spole, 69.), Žuravļovs, Kļava, Zirnis, Soloņicins, Miceika (Surņins, 58.), Tamošausks, Kalons, Grebis (Karlsons, 60.), Rimkēvičs, Jemeļins (Katasonovs, 84.).

Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Rimkēvičs (18.); "Ekranas" – Kavaļausks (64.).

Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Rimkēvičs (3.), Miceika (18.); "Ekranas" – Jacmins (8.), Klimāvičs (33.), Kučis (39.), Tomkēvičs (72.).

Noraidījumi: "Liepājas metalurgs" – Zirnis (24.); "Ekranas" – Lukšis (24.), Kučis (42.).

Liepājnieki spēli sāka nedaudz aktīvāk – pirmās desmit minūtes tika aizvadītas tikai viesu laukuma pusē, tad lietuvieši savācās, izlīdzināja spēles gaitu un turpinājumā ik pa brīdim pašaustīja metalurgu aizsardzību, tomēr Krucam mača pirmajā daļā nopietni iesaistīties spēlē nevajadzēja. Mūsējie pirmajā puslaikā vārtus varēja gūt ne vienu reizi vien. Tomēr tas izdevās tikai Rimkēvičam, kurš izrādījās visacīgākais pie tālā stūra pēc tam, kad Soloņicins izpildīja stūra sitienu un bumba pārlidoja pāri futbolistu burzmai. Sāncensība brīžiem pārauga arī liekos asumos, pēc roku palaišanas Zirnis sevi un lietuvieti Lukši aizsūtīja uz ģērbtuvēm, bet puslaika beigās otro dzelteno kartīti nopelnīja Kučis un viesi laukumā palika tikai deviņi. Bet pirms tam mūsējie neizmantoja divas lieliskas izdevības nostiprināt pārsvaru. 29.minūtē Kalons labi iespēlēja Grebim, kura sisto bumbu vārtsargs novirzīja uz vārtu stabu, bet vēl pēc trim minūtēm savu kārtējo iespēju šosezon vējā palaida Tamošausks, kurš netraucēts izgāja viens pret vārtsargu.

Pirms lietuvieši (domāts "Ekranas") otrajā puslaikā izlīdzināja rezultātu, vēl viena lieliska izdevība gūt vārtus bija mūsējiem – līdz Surņina centrējumam neaizsniedzās Tamošausks, Grebis un Rimkēvičs. Bet tad notika tas, kam bija jānotiek, 63.minūtē Tamošausks savā soda laukumā centās nopelnīt pendeli, ar rokām gar zemi noraujot "Ekranas" uzbrucēju, bet viesi fair play atjaunoja no spēles, minūti vēlāk pretuzbrukumā gūstot vārtus.

Turpmākajā mača gaitā mājinieki it kā centās apdraudēt pretinieku vārtus, bet likās, ka mūsējie līdz šim uzbrukumus ir veidojuši dažādās komandās. Spēle beidzās ar novēlotu metalurgu ofensīvu.

Pēc spēles "Liepājas metalurga" treneris bija tik ļoti sarūgtināts, ka bija gandrīz vai ar varu jāvelk uz preses konferenci. Droši vien vēl drūmāks bija kluba prezidents Sergejs Zaharjins, bet pavisam citā noskaņojumā "Daugavas" stadionu atstāja "Ventspils" galvenais treneris Romāns Grigarčuks, kas klusi vēroja laukumā notiekošo. Tieši ar ventiņiem, kas jau kaklā sajutuši Latvijas čempionāta zelta medaļu tīkamo smagumu, "Liepājas metalurgs" aizvadīs nākamo virslīgas spēli. Tas notiks svētdien izbraukumā pulksten 14.

Komentāri

"Ekranas" galvenais treneris Virginijs Ļubšis:

– Mūsu puiši izturēja un kausu ieguva pelnīti, ņemot vērā to, ka lielu daļu mača spēlējām deviņu vīru sastāvā un bija jāiziet laukumā dienas vidū pēc vakara mača iepriekšējā dienā. Spēle bija parupja, iespējams, tādēļ, ka liepājnieku rindās spēlē seši lietuvieši un viņi ļoti gribēja sevi pierādīt.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:

– Tik saspringtu spēli gaidīju. Tādās spēlēs daudz izsaka pieredze un meistarība. 1.puslaikā nespējām gūt vārtus no izdevīgām pozīcijām un neieguvām nepieciešamo pārsvaru. Domāju, ka Zirņa noraidījums zināmā mērā salauza spēli. Daži mūsu spēlētāji nospēlēja zemā līmenī. Uzskatu, ka turnīrā bija jāuzvar mums.

 

 

Baltijas Futbola līga iesēj intrigas sēklu

Ints Grasis

Konferencē Liepājā, uz kuru bija pulcējušies firmas "Fedcom Media" pārstāvis Aleksejs Ivanovs, triju Baltijas valstu futbola federāciju un komandu vadītāji, panākta principiāla vienošanās par Baltijas Futbola līgas izveidošanu un pirmā Baltijas čempionāta rīkošanu jau nākamgad.

Daudzsološi plāni

Viesnīcā "Amrita" sarunu galda vienā pusē bija Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, Igaunijas Futbola federācijas viceprezidents Aivars Pohlaks, Lietuvas Futbola federācijas prezidents Litaurs Varanāvičs, kā arī galvenā finansētāja, uzņēmuma "Fedcom Media" pārstāvis Aleksejs Ivanovs, bet otrā – astoņu Lietuvas, septiņu Igaunijas un sešu Latvijas augstāko līgu komandu (nebija "Ditton" un "Dižvanagu" pārstāvju) prezidenti un vadītāji.

Sanāksmē galvenais ziņotājs bija Aivars Pohlaks, kurš paveicis lielu darbu Baltijas Futbola līgas idejas teorētiskā realizēšanā, proti, nolikuma izstrādāšanā. Viņš runāja par jauna līmeņa futbola turnīru – kvalitatīvu produktu, kas varētu celt gan futbola popularitāti sportistu, sponsoru un skatītāju vidū, gan paaugstināt Baltijas futbola līmeni. Turklāt, rīkojot Baltijas līgas spēles, ne no kā nav jāatsakās – netiek izjaukti ne nacionālie čempionāti, ne piedalīšanās UEFA turnīru apritē. "Ja mēs gribam pacelt Baltijas futbola līmeni, šādas sacensības ir nepieciešamas. Tā ir vienīgā iespēja, kā attīstīt mūsu futbolu," šādu viedokli pauda arī Jānis Mežeckis.

Jau agrāk nerealizētā ideja par līdzīgām sacensībām jaunu elpu ieguva pie pusdienu galda šoziem, kad kopīgām domām apmainījās Lietuvas un Latvijas futbola sabiedrības pārstāvji, arī FHK "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins. Īsā laikā izdevās šai iecerei piesaistīt starptautiskās kompānijas "Fedcom Group" prezidentu Alekseju Fedoričevu, kas pārvalda arī 74 procentus Maskavas kluba "Dinamo" akciju, un projekts ieguva pavisam reālas aprises. Pats Fedoričevs veselības problēmu dēļ pagājušās nedēļas nogalē uz Liepāju neatbrauca, taču bija atsūtījis sveicienus un laba ceļavēja vēlējumus jaundibināmajai Baltijas Futbola līgai.

Plānots, ka četras labākās triju valstu komandas tiks sadalītas četrās apakšgrupās, pie tam visās spēlēs dažādu valstu pārstāvji. Trīs grupas veidos nacionālajos čempionātos iepriekšējā gadā pirmo, otro un ceturto vietu izcīnījušās vienības, bet ceturto grupu – trešo vietu ieguvēji. Pēc divu apļu turnīra grupās pa divām no katras iekļūs ceturtdaļfinālā. Baltijas līgas spēles ilgs visas sezonas garumā.

Iespaidīgas naudas summas

Baltijas līgas kopējo mārketinga politiku īstenos "Fedcom Media" kopīgi ar trim futbola federācijām. Plānotais sacensību viena gada budžets ir no 1,8 miljoniem eiro minimālajā variantā līdz 3,6 miljoniem eiro optimistiskajā. Sponsoru piesaiste jau ir sākusies, un šajā jomā aktīvi līdzdarbojas "Fedcom Group", kura jau iekrājusi zināmu pieredzi līdzīgu projektu realizēšanā Krievijā.

Optimistiskajā variantā Baltijas līgas dalībnieku komandas saņems gluži vai neticamus finanšu līdzekļus. Pēc projekta iznāk, ka katra no Baltijas valstu komandām, kas šogad savas valsts čempionātā ieņems kādu no pirmajām četrām vietām, būtībā automātiski nākošgad būs sev nodrošinājuši 100 tūkstošus eiro tikai par piedalīšanos Baltijas līgas turnīrā vien. Par katru grupas turnīrā izcīnīto punktu klāt nāks vēl pa pieciem tūkstošiem eiro, bet par izkļūšanu no grupas un par katru nākamo pārvarēto kārtu līdz finālam – vēl aptuveni 30 tūkstošus eiro. Piedevām 17 tūkstošus eiro mierinājuma dotāciju būtu jāsaņem arī tām nacionālo čempionātu komandām, kas Baltijas līgā neiekļūst…

Neticami skaitļi klubu vadītājos, protams, raisīja dažādus jautājumus par finanšu avotiem, garantijām utt. Kā sacīja Aleksejs Ivanovs, "Fedcom" ir gatavs finansēt Baltijas līgas izveidošanu, taču, protams, vēlas arī nopelnīt, un to iespējams paveikt, reklamējot sponsorus un saņemot naudu par televīzijas translācijām (13 spēles plānots rādīt arī tiešraidē). Vēl "Fedcom media" pārstāvis sacīja, ka katram noslēgtajam līgumam ar sponsoru ir bankas garantijas neatkarīgi no tā, kā izvērtīsies turpmākā sadarbība un attiecības.

Mūsu kluba prezidents Sergejs Zaharjins ierosināja komitejā, kas uzņemsies Baltijas līgas virsvadību, iekļaut ne tikai pa pārstāvim no katras valsts futbola federācijas, bet arī pa katras valsts klubu vienam izvirzītam pārstāvim. Līdz septembra beigām komitejām (tādas pavisam ir sešas) jāiesniedz savi priekšlikumi nolikuma grozījumiem, bet Baltijas Futbola līgas visai dokumentu paketei būtu jābūt gatavai jau līdz 1.novembrim.

Uzvara smagos laika apstākļos
Miks Kuncītis

Aizvadītās nedēļas nogalē Lielvārdē norisinājās priekšpēdējais, sestais Latvijas atklātā čempionāta posms ūdens motosportā, kurā otro uzvaru komandu vērtējumā izcīnīja "Liepaja Shipyard Team" braucēji.

Sacīkstes Lielvārdē izvērtās ļoti smagas, jo stiprā vēja dēļ notika vairākas avārijas, pēc kurām mediķu palīdzība bija nepieciešama diviem sportistiem. Vienam no viņiem stacionārā tika konstatēts smadzeņu satricinājums. Jāatzīmē, ka slikto laika apstākļu dēļ šajos mačos nestartēja JT–250 jeb jauniešu klases braucēji, bet pārējo klašu braucējiem notika tikai divi braucieni.

Pēc mūsu komandas braucēja Mārtiņa Bergholca teiktā, šis posms esot izvērties par īstu vīru pārbaudījumu, jo vēja sašūpinātajos Daugavas ūdeņos viļņi bijuši pamatīgi. Par spīti brāzmainajam pūtējam sacīkstes tomēr netika atceltas.

Tā kā JT–250 klases braucēji, arī liepājnieki Mārtiņš Morozs un Artūrs Brolītis, šoreiz palika upes krastā, "Liepaja Shipyard Team" braucējiem uzdevums izcīnīt uzvaru komandu kopvērtējumā krietni vien sarežģījās, jo uz starta izgāja tikai pieci mūspuses sportisti. Spraigākās cīņas šoreiz notika S–550 laivu klasē, kur startēja Mārtiņš Bergholcs un Pēteris Pelnēns. Pirmajam no viņiem šīs sacīkstes bija īpaši svarīgas, jo uzvaras gadījumā viņš jau posmu pirms čempionāta beigām nodrošinātu Latvijas čempionu titulu. Lai arī pirmajā braucienā Mārtiņam kāju priekšā uzvarai pielika komandas "Nord Ost" braucējs Raimonds Špacs, otrajā un beidzamajā piegājienā labāks bija nu jau šā gada valsts čempions M.Bergholcs. Svarīgus punktus "Liepaja Shipyard Team" deva arī Pēteris Pelnēns, kurš ierindojās tūlīt aiz pirmā trijnieka. Divu Liepājas komandas pārstāvju spēkošanos varēja noraudzīties apvienotājā O–500 klasē, kur veiksmīgāks tomēr izrādījās šā gada pasaules čempions O–350 laivu klasē Ēriks Ķiepe–Kipge, bet vēl viens mūsu braucējs ūdens motosporta vecmeistars Oļegs Kutepovs sacīkšu laikā vairākkārt apdraudēja sava komandas biedra līderpozīcijas. Savukārt T–500 laivu klasē bronza tika Gatim Gibneram.

Apkopojot kopvērtējuma rezultātus, "Liepaja Shipyard Team" ar 68 punktiem izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot komandas "Nord Ost" un "Kalnciems Racing Team". Pirms pēdējā posma, kas pēc divām nedēļām notiks Jūrmalā, "Liepaja Shipyard Team" no "Kalnciems Racing Team" šķir četri punkti.

Florbolistiem pirmais nopietnais turnīrs
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās gadskārtējais florbola turnīrs "Rīga Open", kurā piedalījās arī divas mūspuses komandas – FK "Kurši", kas no cīņas par medaļām izstājās astotdaļfinālā, un "LPA", kas spēja aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam.

Liepāju pārstāvošā sieviešu komanda "LPA" turnīru apakšgrupā uzsāka ar uzvaru, pieveicot igauņu vienību "Tamsalu EBE" ar 4:1, bet nākamajās divās spēlēs liepājnieces cieta sagrāves pret pērnā gada Latvijas čempionēm "Rubene/Rants" florbolistēm – 0:6 un ar 0:5 piekāpās Latvijas U–19 izlases meitenēm, tādējādi apakšgrupā ieņemot trešo vietu. Tā kā turnīra nolikums paredz, ka visas komandas neatkarīgi no priekšsacīkšu rezultātiem turpina cīņu izslēgšanas mačos, astotdaļfinālā liepājniecēm pretī stājās vēl viena Igaunijas komanda "Sydamaa". Lai arī "LPA" florbolistes praktiski visa mača gaitā atradās vadībā, pamatlaiks tomēr beidzās neizšķirti 2:2, un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā, kur pārliecinoši labākas bija mūsējās. Īpaši jāizceļ liepājnieču vārtsardze Velta Žvinkle, kas atvairīja visas pretinieču mestās bumbiņas. Diemžēl ceturtdaļfinālā mūsu florbolistes cieta neveiksmi pret komandas "Pīlādži/Flote" meitenēm, kas, pēc "LPA" trenera Aiva Tālberga teiktā, uzvaru izcīnīja, pateicoties labākai vārtu gūšanas momentu realizācijai, turpretī liepājnieces savas izdevības neesot pratušas izmantot. Jāpiemin, ka "LPA" komandas rindās šajā turnīrā rezultatīvākā bija Aija Kuncīte, kas pretinieču vārtsardzes pamanījās pārspēt četras reizes.

Apakšgrupu cīņās viegli neklājās arī mūsu vīru komandai, kas pirmajā spēlē ar minimālu rezultātu pieveica somu komandu "LaKa" – 2:1, ar 1:8 cieta sagrāvi pret "Latvijas Avīzes" florbolistiem, bet grupu turnīra pēdējā cīņā mūsējie pieveica vēl vienu somu vienību "HaHy" – 3:1.Savukārt pirmajā izslēgšanas cīņā liepājniekiem atkal pretī stājās somu florbolisti – "SBS Kings". Mača pirmajā pusē vadībā izvirzījās mūsu pretinieki, taču turpinājumā liepājniekiem izdevās panākt neizšķirtu – 3:3. Tomēr neilgi pēc tam atkal vadības grožus pārņēma somi, spēles beigu daļā "Kuršu" florbolistiem nekas cits neatlika, kā atspēlēties. Šāda rīcība atraisīja rokas mūsu pretiniekiem, kas, spēlējot uz pretuzbrukumiem, pārsvaru palielināja vēl vairāk un gala rezultātā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 7:3.

Pēc šī turnīra abas komandas turpina gatavoties jaunajai pašmāju čempionāta sezonai, kas sāksies septembrī. Atgādināsim, iepriekšējā čempionātā vietu sieviešu virslīgā zaudēja "LPA" florbolistes, tādēļ viņām šosezon par atgriešanos elitē būs jācīnās līgu zemāk, bet vīru vienība FK "Kurši", tāpat kā pērn, startēs divās līgās – pirmajā un otrajā, kur cīnīsies arī FK "Liepāja".

Vēl jāatzīmē, ka Latvijas U–19 izlases galvenais treneris Ainārs Zelčs nosaucis tos 19 florbolistus, kas no 8. līdz 10.septembrim piedalīsies triju valstu pārbaudes turnīrā Somijā. Sastāvā iekļauti arī divi Liepājas klubu spēlētāji – Sandis Vilsons ("Kurši") un Kārlis Dārznieks ("Liepāja").