Kurzemes Vārds

09:35 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Būvmateriālu lielveikala būvniecība finiša taisnē

Sarmīte Pelcmane

Jau vairāku mēnešu garumā liepājniekiem ir iespēja vērot, kā Brīvības ielā 166 straujā tempā top būvmateriālu lielveikals "K–rauta", šobrīd celtniecības darbi ievirzījušies nobeiguma fāzē – jaunuzbūvētajā celtnē notiek apdares darbi un apkārtējās teritorijas labiekārtošana.

Kaut arī lielveikalu bija paredzēts atklāt vasarā, dažādu apstākļu dēļ termiņš ir nedaudz pagarināts, solot, ka veikals tiks nodots ekspluatācijā septembrī. Šo brīdi, jādomā, ar interesi gaida klienti, bet ar bažām konkurenti – no vietējo būvmateriālu tirgotāju aprindām. Neoficiālās sarunās pat dzirdēts, ka viens otrs vietējo būvmateriālu tirgotāju pārstāvis intensīvi meklē iespēju savus veikalus pārdot, jo netic, ka mazajiem tirgotājiem vairs būs kāda perspektīva izdzīvošanai pēc lieltirgotāju ekspansijas.

Tikmēr akciju sabiedrības "Rautakesko" komunikāciju speciāliste Ieva Zlaugotne informē, ka akciju sabiedrības "Rautakesko" veikali "K–rauta" šogad sāks darbu četrās Latvijas pilsētās – Liepājā, Jelgavā, Tukumā un Daugavpilī.

Uzņēmuma tālejošos plānus neslēpj "Rautakesko" valdes priekšsēdētājs Guntis Sokolovskis: "Veikala atvēršana Liepājā ir stratēģisks firmas "Rautakesko" lēmums. No vadošajiem tirgus spēlētājiem mēs esam pēdējie, kas uzsāk darbību reģionos, taču konkurence mūs nebaida. Mūsu stratēģija pierādīja sevi pagājušajā gadā, kad, vienlaikus atverot divus jaunus lielveikalus "K–rauta", kļuvām par nozares līderi Rīgā. Šogad plānojam kļūt par līderi visā Latvijā. Pašlaik būvmateriālu tirgus Liepājas rajonā ir ļoti labvēlīgs, tas strauji aug, pieprasījums pēc dažādiem materiāliem nemitīgi palielinās."

Liepājā topošā lielveikala "K–rauta" apbūvējamās teritorijas platība ir 21 527 kvadrātmetri, paša veikala kopējā tirdzniecības platība būs 8974 kvadrātmetri. Liepājā uzņēmums gluži tāpat kā Rīgā apkalpos gan privātos, gan profesionālos klientus.

Solīts, ka jaunais lielveikals "K–rauta" radīs Liepājā aptuveni 80 jaunu darbavietu. Jau kopš aprīļa liepājniekiem bija iespēja pieteikties uz dažādiem, arī vadošiem amatiem uzņēmumā.

"Četru jauno "K–rauta" veikalu iekārtošanā "Rautakesko" investēs 5,2 miljonus latu. Jaunie "K–Rauta" lielveikali ir daļa no "Kesko" grupas attīstības plāna Baltijas valstīs, Skandināvijā un Krievijā. "Kesko" attīstības un investīciju plāna izpilde Latvijā ir finansiāli ļoti svarīga. Uzņēmuma interesēs ir jaunos veikalus uzcelt pēc iespējas ātrāk, lai iegūtu labas pozīcijas strauji augošos tirgos," uzsver SIA "Kesko Real Estate Latvija" valdes priekšsēdētājs Mika Rainema.

"Rautakesko" ir lielākās Somijas tirdzniecības un loģistikas kompānijas "Kesko" meitasuzņēmuma "Rautakesko" pārstāvis Latvijā. Uzņēmums Latvijā darbojas kopš 1996.gada.