Kurzemes Vārds

01:12 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Floristes sasmēlušās jaunas idejas
Anda Pūce

Sestdien ar izstādi un radošu nodarbību Liepājas rajona Pieaugušo interešu centra zālē īstenotāji un dalībnieki noslēgs radošā kluba "Efeja" projektu "Mirklis ziedu virpulī", stāsta projekta autore Biruta Ignatova.
Īsumā pastāstot par projekta laikā paveikto, B.Ignatova norāda uz to pašu pēdējo nodarbību Bulduru dārzkopības tehnikuma pasniedzējas Inetas Ozoliņas vadībā, kurā 30 floristes vēl tikai mācīsies veidot līmētos pušķus, apgūstot jaunu tehnoloģiju. Taču jau pirms sestdienas ikviena atceras veiksmīgo izbraukumu maijā uz Bulduriem, kur tika iepazīti floristu diplomdarbi, tāpat ciemošanos Babītes rododendru dārzā un amatnieku tirdziņa apmeklējumu Brīvdabas muzejā Rīgā. Tāpat arī nupat floristes pabijušas Kauņas rajona Vilkos Lietuvā, kur piedalījušās seminārā. "To vadīja šveicietis Peterss Hess, kas ir nenoliedzama autoritāte starptautiskajā floristu sabiedrībā," pastāstīja B.Ignatova. Pasniedzējs mācījis izmantot un jaunā gaismā ieraudzīt vienkāršus un ikdienā pierastus materiālus. Svaigas idejas Liepājas rajona pārstāves varēja pasmelties arī no starptautiska radošā plenēra dalībnieku izstādes, kas bija apskatāma turpat.
Galvenais projekta ieguvums trīsdesmit tā dalībniecēm no Grobiņas pilsētas un pagasta, Durbes novada, Nīcas, Vērgales un Virgas pagastiem, ir jaunas idejas un iespaidi, citu pieredzes apgūšana, kas bez piedalīšanās projektā dažām florsitēm nemaz nebūtu iespējama. "Semināri ir maksas, arī transports dārgs, tāpēc ne katra spēs aizbraukt, bet radošam cilvēkam ir svarīgi gūt jaunas emocijas, redzēt ko dara citi, satikt domubiedrus, pavērtēt darbus, lai censtos aizvien izveidot kaut ko interesantu," saka "Efejas" vadītāja.
Viņa norāda, ka daudzas projekta dalībnieces nesen par saviem līdzekļiem bija devušās uz Ventspili, kur norisinājās 6.Starptautiskais Baltijas ziedu paklāju festivāls "Krāsainās pasakas". Ar savu paklāju "Uz laimīgo zemi" festivālā piedalījās arī "Efejas" komanda. "Krāsoto plīvurpuķu gulbi, kas no tumsas dodas uz gaišiem ziediem veidoto tāli, izgatavojām jau mājās, tad lavierējām, lai paklāju piepildītu turpat uz vietas un jāteic, ka šis darbs patiesi tehniski ir viens no sarežģītākajiem," atstāsta B.Ignatova. Viņa pateicas Grobiņas domei un uzņēmumam "Grobiņas ziedi", kas atbalstījušas floristu piedalīšanos festivālā. "Žūrijas atzinību neguvām, bet skatītāju simpātijās tikām pie gandrīz diviem spainīšiem jūras akmentiņu, kas nozīmē, ka daudziem mūsu gulbis patika," smejas Biruta.
Jautāta, vai rajona floristēm nav laiks rīkot savus ziedu festivālus, "Efejas" vadītāja gan norāda, ka aktivitāšu, kur parādīt savu radošo prasmi, meitenēm pietiekot gan pašu pašvaldībās, gan Liepājā, tāpēc par savu sarīkojumu domāts neesot.
Nīceniece Indra Roze pastāstīja, ka bijis ļoti interesanti apgūt jauno tehniku, jo, lai gan pētot līmētos pušķus, floristes aptuveni nojautušas, kā tādi top, pirmo reizi visu redzējušas un izmēģinājušas pašas. Indra priecājas par visu jauno, ko apguvusi, taču norāda, ka šādiem pušķiem ir ļoti īss mūžs un tādēļ diez vai bieži nāksies jaunapgūto tehniku izmantot. Noderīgi arī bijis tas, ka pasniedzēja pēc darba izanalizējusi floristu veikumu un ieteikusi, kā tos varētu uzlabot. I.Roze kopumā ir gandarīta par piedalīšanos projektā.

Atklās jauniešu centru

Jaunā mācību gada pirmajā nedēļā, kad skolēni būs tikko uzsākuši mācības, 7.septembrī pulksten 14 tiks svinīgi atklāts Cīravas pagasta jauniešu centrs "Draugi".
Cīravas Pagasta padomē informē, ka uz sarīkojumu ieradīsies arī Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks, taču galvenais, ka ielūgti visi, kurus interesē jauniešu centra piedāvātās iespējas. Centrā norit pēdējie remontdarbi, Cīravas jaunieši paši krāsos sienas un grīdas. Lielākā daļa no aprīkojuma jau nopirkta, un jāgaida, kad varēs uzsākt mēbeļu saskrūvēšanu, izvietošanu un telpu iekārtošanu. Iegādāts arī sporta inventārs un spēles, bet tuvākajā laikā Cīravas Pagasta padome pieņems darbā jauniešu centra apsaimniekotāju un jauniešu darba koordinatoru, kuriem, rokrokā strādājot, būs arī jāgādā par labu dzīvi "Draugos".

Aitu bendes atrast neizdodas

Sākta administratīvā lietvedība par 2.augustā Durbes novada "Kūmās" notikušo incidentu, kurā divi klaiņojoši vilku sugas suņi nokoda piecas aitas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.
Viņa sacīja, ka pārbaudītas mājas, kurās tuvākā un tālākā apkārtnē ir suņi. Pašlaik nav fiksēti dzīvnieku (suņu) turēšanas nosacījumu pārkāpumi, kas ļautu saukt kādu īpašnieku pie atbildības, kā arī neesot konstatēti klaiņojoši suņi, starp kuriem varētu būt tie divi, kas ieklīda Āra Grāmatiņa saimniecības aplokā un nokoda piecas aitas. Vēl četras ievainotās avis saimniekam nācās nokaut vēlāk, tāpēc kopumā "Kūmās" pēc suņu uzbrukuma zaudētas deviņas aitas.
Aitkopis gan rezultatīvai izmeklēšanai netic, jo viņš to vēl turpinājis patstāvīgi, kad policisti jau beiguši apbraukāt tuvējās mājas, aģentūrai LETA sacījis A.Grāmatiņš. "Suņus izsekoju, līdz tie ieskrēja Lieģu mežā, un ievēroju to raksturīgās pazīmes. Uzskatu, ka esmu arī atradis mājas, no kurām suņi bija devušies sirojumā," sacīja Ā.Grāmatiņš. Taču, tā kā viņš negribot izplatīt tenkas, nekādas aktivitātes, ja policija nespējot vainīgos atrast, nesākšot.