Kurzemes Vārds

03:07 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Liepājas dzintaram" būs astoņi konferansjē

Festivāla "Liepājas dzintars" 30.jubilejas koncertuzvedumā, kas 19.augustā notiks stadionā "Daugava", tā vadības groži tiks uzticēti profesionāliem sava aroda meistariem, kas dažādos laikos bijuši saistīti ar atbildīgo un dažkārt gana smago festivāla vadīšanas pienākumu nastu. Konferansjē lomā pavisam iejutīsies astoņas personības. Laikam jau tiem festivāla "Liepājas dzintars" apmeklētājiem, kas šā muzikālā sarīkojuma zvaigžņu stundu saista ar 90. gadiem, sarīkojuma vadītāja tēls neizbēgami asociējas ar allaž spriganu joku pārpilno komponistu Uldi Marhilēviču. Tajā laikā, kad par "Liepājas dzintaru" pastiprinātu uzmanību izrādīja Latvijas televīzija, vadītāju lomā iejutās tandēms Arvīds Babris un Armands Rušenieks. Festivālu savulaik vadījuši arī aktieris Ēriks Vilsons un mūziķis Māris Vītols – arī viņi 19.augustā palīdzēs lipināt kopā grandiozo lielkoncertu. Tāpat konferansjē pienākumus pildīs kādreizējais grupas "Credo" vadītājs, bet tagad jau ilgus gadus viens no Liepājas kultūras dzīves vadītājiem un "Liepājas dzintara" jubilejas pasākumu organizētājs Valdis Skujiņš, kā arī jubilejas koncertuzveduma producents Igo, kurš gan nav vadījis nevienu festivālu, toties ne mazums pūļu un ideju ieguldījis šā gada sarīkojuma veidošanā. Un, protams, nevar iztikt bez saknēm – viens no jubilejas koncertuzveduma vadītājiem būs Visvaldis Tilibs, Liepājas estrādes orķestra "Neptūns" dibinātājs, kurš stāvējis arī pie festivāla "Liepājas dzintars" šūpuļa.

Atvērs pārstāvniecību Viļņā

Akciju sabiedrība "Liepājas papīrs" šogad paredzējusi atvērt savu pārstāvniecību Viļņā. Pēc uzņēmuma prezidenta Jāņa Vilnīša teiktā, jau nākamnedēļ Viļņā tiks parakstīti nepieciešamie dokumenti. Pārstāvniecība ļaus uzlabot klientu apkalpošanu Lietuvā, meklēt pasūtījumus. Līdz šim "Liepājas papīrs" Lietuvā savu produkciju realizēja ar vietējo izplatītājkompāniju starpniecību. "Liepājas papīram" jau trīs gadus ir pārstāvniecības Maskavā. No kopējā apjoma "Liepājas papīrs" eksportē 40 procentu, bet pašmāju tirgū realizē 60 procentu produkcijas. Uzņēmuma "Liepājas papīrs" apgrozījums 2005.gadā sasniedza 1,8 miljonus latu, kas ir par 30 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet šā gada pirmajā pusē apjoms jau palielinājies par 40 procentiem.

Sestdien Grobiņā nevarēs veikt tehnisko apskati

19.augustā firmas "SCANTEST" tehnisko apskašu stacija Grobiņā tehnisku iemeslu dēļ būs slēgta, informēja CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste. Tuvākās vietas, kur sestdien tehnisko apskati iespējams veikt, ir Jelgavā, Satiksmes ielā 2a, un Rīgā, Antenas ielā 2.

Kā suns uz sienas kaudzes

Iedzīvotāji, kuri mīt mājās, kas vēl nav nodotas dzīvokļu privatizācijai (Tosmarē, Karostā), un kuri jau saņēmuši attiecīgos mutvārdu atteikumus, kopš iepriekšējā mēneša vēršas Pilsētas domē rakstiski un lūdz atļaut pārņemt mājokļus savā īpašumā pēc tā dēvētās paātrinātās metodes. Šī norma ar likumu paredzēta gadījumos, kad vajadzīgā dokumentācija mājai kopumā vēl nav sagatavota. Kopējais šādu iesniedzēju skaits pagaidām nav zināms, bet tiek mērīts desmitos. Pozitīvu lēmumu arī nav, taču situācijas dēļ būs vajadzīgi operatīvi pasākumi no Speciālās ekonomiskās zonas, tas ir, tās atteikšanās no dzīvojamajām mājām.

Protestē pret termināli

3.pamatskolas zālē vēlreiz apspriesta naftas termināļa celtniecība pie Tosmares kanāla Karostas pusē. Tas tiešā veidā skar līdzās esošo mikrorajonu, arī "Laumas", iedzīvotāju intereses. Tā vispirms ir garantēta ekoloģiskā drošība. Sapulcējušos uzrunāja arī termināļa projekta autors Juris Cīrulis. Taču arī viņam neizdevās pilnīgi izgaisināt iedzīvotāju šaubas. Viņi ir aktīvi, visi uzstājas pret celtniecību, taču pagaidām neko nav spējuši panākt.
Cukurražotāju peļņa sarukusiLatvijas cukura ražotāju akciju sabiedrība "Liepājas Cukurfabrika" pērn strādājusi ar 154 tūkstošu 616 latu peļņu, kas ir 11 reizes mazāka nekā gadu iepriekš, rāda uzņēmuma sniegtā informācija.
2004.gadā Liepājas Cukurfabrika nopelnījusi 1,78 miljonus latu. Cukura ražotāji pērn strādājuši ar 6,57 miljonus latu apgrozījumu, kas ir uz pusi mazāks nekā gadu iepriekš, kad uzņēmums strādāja ar 13,2 miljonu latu apgrozījumu.
Šā gada martā Liepājas Cukurfabrika nolēma turpināt cukura ražošanu, neskatoties uz Eiropas Savienības cukura tirgus reformu. Ražošanas turpināšanai nolemts pieprasīt papildu kvotu 2000 tonnu apjomā.
Liepājas Cukurfabrikas pamatkvota ir 24 tūkstoši 850,5 tonnas cukura, bet līdz ar papildu kvotu Liepājas ražotne šā gada sezonā cer saražot 26 tūkstošus 850,5 tonnas cukura. Lai izpildītu papildu kvotu, cukura ražošanas sezona varētu būt par nedēļu vai desmit dienām garāka.

"Liepājas dzintara" laikā būs satiksmes ierobežojumi

Kā informēja pasākuma organizatori, festivāla "Liepājas dzintars" laikā Liepājā noteikti transporta ierobežojumi. No 19.augusta pulksten astoņiem rītā līdz 20.augusta sešiem rītā posmā no Dzintara ielas uz Jūrmalas parka pusi būs slēgtas Jūrmalas, Virsnieku, J.Janševska, Rožu, K.Barona un Peldu ielas. Organizatori aicina sarīkojuma apmeklētājus uz festivāla norises vietu doties kājām vai izmantot sabiedrisko transportu. Taču, ja tas nav iespējams, novietot spēkratus maksas stāvlaukumā, kas būs Kūrmājas prospekta galā.

Atsauc izteikumus

Pēc tikšanās ar SIA "Baltic Sea Park Development" pārstāvjiem un iepazīšanās ar projekta dokumentāciju, Liepājas domes deputāts Uldis Grava, izprotot atpūtas kompleksa nozīmīgumu Liepājai projekta veiksmīgas realizācijas gadījumā, atzīst, ka izteikumus par šo projektu presē viņš ir paudis uz nepilnīgas un pretrunīgas informācijas pamata, tāpēc viņš tos atsauc, teikts paziņojumā presei, par kuras saturu SIA "BSPD" vienojās ar U.Gravu.
Atsaukums attiecas uz šā gada 4.augusta laikrakstā "Kurzemes Vārds" publicēto un vēlāk citos plašsaziņas līdzekļos pārpublicēto interviju ar U.Gravu "Ar pasaules pieredzi plecos", kurā viņš apšaubījis SIA "BSPD" realizējamo atpūtas kompleksa projektu, norādīdams, ka projekta realizācija "beigsies ar skandālu" un "cilvēku nauda aizies vējā", jo tiek realizēta "primitīva piramīdas shēma" un Dānijas firma, kurai jāveic celtniecība, pēc naudas saņemšanas pazudīšot.

Diskutē par brīvības ideju uzņēmējdarbībā

Vakar viesnīcā "Amrita" prezentēja grāmatu "Pasaules filozofiskā doma labklājības formulas meklējumos", ko sagatavojusi un izdevusi biznesa augstskola "Turība". Šīs grāmatas nolūks ir informēt lasītājus par dažādu laikmetu un nāciju cilvēka brīvības idejas aizstāvju uzskatiem. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" skaidroja "Turības" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Treigūte, grāmata ir nākusi no ASV un tajā tulkoti vairāk nekā 20 liberālisma klasiķu darbu fragmenti. Grāmatu dāvinās skolām un augstskolām, lai to varētu izmantot kā papildliteratūru filozofijas mācīšanas procesā. Reizē ar jaunās grāmatas prezentāciju notika arī diskusija par liberālisma ideju uzņēmējdarbībā. Uz to bija aicināti pārstāvji no Liepājas un rajona pašvaldībām, biznesa aprindu pārstāvji, tieslietu sistēmā strādājošie, pedagogi, sabiedrisko organizāciju pārstāvji un citi.