Kurzemes Vārds

13:01 Ceturtdiena, 22. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Vērtējot katru soli
Kirils Bobrovs

Tētis ar māmiņu iegāja veikalā "Beta", paņēma ratiņus pirkumiem, iesēdināja tajos mazuli ar visiem apaviem, lai netraucētu kājiņas, un devās uz tirdzniecības zāli. Kāds skaļi izteica sašutumu. Taču tādiem sīkumiem mēs, protams, nepievēršam uzmanību.

Bieži vien uz atkritumu konteineriem nes vecās mēbeles, piemēram, dīvānus. Pie mums tie parasti atrodas nostāk. Un reiz es saskaitīju pat septiņus dīvānus. Gandrīz vai izstāde! Labi, piekrītu, ka ar atkritumu izvešanu pie mums vēl nav līdz galam viss sakārtots, bet kāpēc gan būtu jāstiepj drazas uz turieni, kur tās neviens nevāks?

Pagājušajā piektdienā pa O.Kalpaka ielu brauca kāzu kortežs. Tā mašīnas apstājās. Un uzreiz apkārt sapulcējās ļaudis. Droši vien, cerot uz izpirkumu. Organizatori izkāpa un sāka kaut ko skaidrot. Maģistrālajā ielā ar intensīvu satiksmi izveidojās sastrēgums, skraidīja bērni. Apbraucot radās traucējumi pretējās kustības joslas transportam. Vai tiešām šoferi aizmirsuši, ka piedalās satiksmes noteikumu pārkāpumos? Bet varbūt dažreiz var vienkārši uzspļaut visiem policistiem.

Starp deviņstāvu mājām nostiepti jauni kabeļi un vadi. Ierīkoti dažādi kronšteini un sienās izurbti caurumi. Tie ir kabeļtelevīzijas konkurenti. Šeit jau it kā ir visi iespējamie kanāli. Toties tagad būs dublējošie. Vispirms vienu otru abonentu ieinteresēs ar bezmaksas pieslēgumu, bet pēc tam vienalga paaugstinās maksu līdz esošajam līmenim. Citādi jau tas nebūtu bizness. Varētu iebilst: kur tad te ir pārkāpums? Tik tiešām viss ir likumīgi. Tikai tas viss tiek darīts cilvēkam nevis par labu, bet par ļaunu. Un individuālo izpausmju ir daudz – gan bez uzpurņa pastaigā izlaistais suns, gan pa logu izmestā pudele.

Bieži vien necienīgi uzvedas ne tikai indivīdi, bet arī daži kantori. Būvvalde kaimiņiem atļāva pie loga ierīkot kondicionētāju. Taču neviens neatbrauca un nepārbaudīja, ka nav pievienota caurulīte ūdens notecei, lai nebojātos mājas siena. Divu pēdējo nedēļu laikā mani jau divas reizes maldināja sludinājumi par to, ka mājā nebūs karstā ūdens. Un pat atvainojās par neērtībām. Bet ūdens bija! Varbūt vajadzētu pateikties par tādu maldināšanu, jo būtu bijis sliktāk, ja ūdens tik tiešām nebūtu. Arī tā ir bezatbildība, taču nenozīmīga. Tādēļ neīgņosimies.

Un vēl viens sīks fakts, kas tomēr skar gandrīz visus. Nesen noteikumi par administratīvo atbildību tika papildināti ar aizliegumu smēķēt daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās. Jādomā, ne visi par to informēti. Droši vien vajadzēja visās mājās uzlīmēt sludinājumus par jaunajām prasībām vai ielikt pastkastītēs attiecīgus brīdinājumus. Varētu uzdot arī daudz striktāku jautājumu: kādēļ bija jāaizliedz, ja nav iespējams nodrošināt aizlieguma ievērošanu, ja sabiedrība vēl nav gatava pildīt šādas prasības? Žēl, taču ļoti grūti kaut ko piedāvāt minēto nenozīmīgo situāciju praktiskam risinājumam. Gluži vienkārši katram jābūt gatavam tā vai citādi reaģēt uz šādiem faktiem. Iespējams, ka reakcija vienīgi saasinās situāciju. Tādēļ katru atliek tikai aicināt domāt, vērot, vērtēt, salīdzināt, ievērot. Varbūt emociju būs pat vairāk, tomēr mēs pietuvosimies izpratnei, ka dzīvojam sabiedrībā.