Kurzemes Vārds

23:32 Sestdiena, 24. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16. augustā

1926.

\ Paziņojums: "Mākslas amatniecības skolu ar nākošo mācību gadu atver Šuvalova ielā 58. Skola savu darbību uzsāks 31.augustā. Šī ir pirmā un vienīgā arodvidusskola Latvijā, kas sagatavos jaunatni tieši praktiskam, radošam darbam, resp. amatn. koka apstrādāšanā, māla apstrādē (keramikā), aušanā un izšūšanā, dekoratīvā gleznošanā un metālplastikā. Blakus vispārizglītojošiem un speciālajiem priekšmetiem vidusskolas apmērā ļoti lielu vērību piegriezīs amata pamatīgai izmācīšanai. Tādēļ paredzēts prāvs stundu skaits. Beidzamā kursā – 24 stundas nedēļā. Katra nozare pēc pamatīgas apgūšanas dos iespēju ne tikai labi nopelnīt, bet strādāt to darbu, kas katram vislabāk patīk, caur ko darbs būs prieks, piepildīs mūsu dzīvi, dos viņai nozīmi u saturu. Skolu beigušie iegūs mākslinieka – amatnieka grādu."

1936.

\ Mācību gada beigās Liepājas pamatskolu un vidusskolu jaunatne sarīkoja svētkus Karostā. Skaidrais atlikums no svētkiem bija 1921,38 latu. Svētku rīcības komiteja vienprātīgi visu šo summu nolēma ziedot Latvijas atbrīvošanas laikmeta pieminekļa celšanai Liepājā.

\ Šogad Annas tirgū saplūst sevišķi daudz apmeklētāju. Pārvietošanās notiek ar lielām grūtībām. Ejas starp tirgus būdām ir ļoti šauras. Tirgotājiem grūti pārraudzīt savas preces, bet pircējiem – iepirkties. Lai šīs neērtības novērstu, iecerēts ar nākamo gadu Annas tirgu pārcelt uz bijušās fabrikas "Vezuvs" teritoriju.

1946.

\ Liepājas Valsts zinātnisko bibliotēku 1946.gada pirmajā pusgadā apmeklējuši pavisam 1428 lasītāji, kuriem izsniegtas 4277 grāmatas. Visvairāk pieprasa vispārēja rakstura rakstus, enciklopēdijas, vārdnīcas. Bibliotēkas grāmatu fondā atrodas 47206 grāmatas. Bez tam katru dienu tiek saņemti 75 centrālie un republikas laikraksti un žurnāli.