Kurzemes Vārds

03:47 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs notiks Liepājā
Andris Sudmalis

Septembra sākumā Liepājā notiks Latvijas hokeja izlases uzbrucēja Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs, kurā spēkiem mērosies četru valstu U–20 izlases.
Lieliskais Latvijas hokejists Sergejs Žoltoks pēkšņā nāvē mira 2004.gada 3.novembrī Baltkrievijā, "Rīga 2000" vienībai izbraukumā tiekoties ar Minskas "Dinamo". Pagājušajā gadā Latvijas Hokeja federācija pirmo izcilā hokejista piemiņas turnīru rīkoja Rīgā, bet šogad šis gods ir ticis Liepājai.
No 1. līdz 3.septembrim Liepājas ledushallē spēkiem mērosies četru valstu U–20 hokeja izlases, bez mājiniekiem vēl būs iespējams vērot arī Dānijas, Polijas un Baltkrievijas jaunos hokeja talantus.
Turnīra kopējās izmaksas ir samērā nelielas – aptuveni 9,5 tūkstoši latu, ko gandrīz līdzīgi savā starpā ir sadalījis FHK "Liepājas metalurgs" un Liepājas pilsēta.
Liepājas Pilsētas dome jūlija beigās saņēma vēstuli no Latvijas Hokeja federācijas, kas lūdza finansiāli atbalstīt šī turnīra sarīkošanu mūsu pilsētā. Izskatot šo lūgumu, Sporta pārvalde atzina, ka: "Sergeja Žoltoka piemiņai veltīta turnīra rīkošana Liepājā ir prestižs jautājums. Šāds pasākums dotu Liepājas iedzīvotājiem un viesiem iespēju Liepājā skatīt augstas klases hokeja spēli un popularizēt hokeju kā sporta veidu."
Tā kā šis turnīrs iepriekš nebija iekļauts Liepājas sporta kalendārā, pasākuma rīkošanai nepieciešamos 4000 latus Liepājas dome piešķīra no pilsētas budžeta rezerves fonda, savukārt vēl tūkstoš latu piešķīra Sporta pārvalde, tādējādi palielinot kopējo pilsētas ieguldījumu līdz apaļai summai – 5000 latu.
Atgādinām, ka arī pagājušajā gadā S.Žoltoka piemiņas turnīrā piedalījās šīs pašas izlases, un toreiz Latvijas U–20 izlase, trīs spēlēs izcīnot vienu uzvaru, ierindojās 3.vietā, bet par sacensību uzvarētājiem kļuva Dānijas hokejisti.
Līdz šim Liepājā sacensības ar vairāku valstu izlašu piedalīšanos notika 2000. un 2001.gadā, kad šeit norisinājās pasaules hokeja čempionāts sievietēm B divīzijā, kā arī pasaules U–18 junioru čempionāta B divīzijas spēles. Vēlākajos gados mūsu pilsēta nevarēja uzņemties līdzīgu turnīru rīkošanu, jo Liepājas ledushalle neatbilda starptautiskās hokeja federācijas prasībām – galvenā problēma bija nepietiekams ģērbtuvju skaits. Savukārt pēc ledushalles jaunās piebūves pabeigšanas 2005.gada sākumā, Liepāja atkal ir gatava uzņemt sportistus dažādām sacensībām, un atliek cerēt, ka S.Žoltoka piemiņai veltītais turnīrs ir pirmais no tām.

Motosportisti ietur savu stilu
Andris Sudmalis

Liepājas motobraucēji Dāvis Līvs un Kaspars Kraulis nedēļas nogalē piedalījās starptautiskās sacensībās, kas norisinājās Rjazaņas pilsētā Krievijā. Abi nostartēja savā stilā. Dāvis – stabili, savukārt Kasparam atkal nācās cīnīties ar tehniskajām problēmām.
Šajās sacensībās lielāko daļu dalībnieku veidoja mājinieki, pie tam daudzi no viņiem vispār nepiedalās sacensībās ārpus savas valsts, tādējādi it kā paliekot bez starptautisku maču pieredzes, tomēr Krievijas nacionālais čempionāts ir visai augsta līmeņa sacensības ar spēcīgu dalībnieku sastāvu. Liepājniekiem vairāki no kaimiņzemes braucējiem bija zināmi, arī tādi sportisti, kas iepriekš bijuši Eiropas "Open" klases čempionu godā vai atrodas šīs klases čempionāta vadošajās pozīcijās šosezon. Līdz ar to gan Kasparam, gan Dāvim sacensības nebūt neizvērsās vieglas.
Pirmajā dienā norisinājās Krievijas atklātais čempionāts 125 kubikcentimetru klasē, kurā Kaspars Kraulis iejutās leģionāra ādā un pārstāvēja Krievijas klubu, savukārt Dāvis aizstāvēja savas dzimtās vienības – "Elkšņi" krāsas.
Visai kalnainajā un cietajā trasē pirmajā braucienā 125 kubikcentimetru klasē abu liepājnieku duelī labāk veicās K.Kraulim, kurš finišēja 6.vietā, savukārt D.Līvs ierindojās 12.pozīcijā, bet otrais brauciens veiksmīgāks bija gados jaunākajam Dāvim. Kaspars gan "izcēla startu" un trasē aiztraucās kā pirmais, tomēr jau kārtējo reizi šosezon viņu pievīla tehnika – braucamais noslāpa, un mači līdz ar to bija galā. Savukārt Dāvim izdevās uzlabot savu pirmā brauciena rezultātu un ierindoties 8.pozīcijā.
Otrajā dienā norisinājās "Open" sacensības jeb "Zvaigžņu brauciens", kā to bija nodēvējuši maču rīkotāji. Parasti "Open" klasē sportisti pārsēžas uz jaudīgākajiem motocikliem, tiesa, Kasparam tā vairāk bija spiesta lieta. Tā nu bija sanācis, ka motocikls, ar kuru sportists brauca visu sezonu, jau bija noplīsis, bet rezerves motocikls nomira 125 kubu otrajā braucienā, tādējādi nācās sēsties uz jaudīgākā 450 kubikcentimetru braucamā. Bet Dāvis palika uzticams savam 125 kubikcentimetru spēkratam.
Abu puišu sniegums gan noslēgumā bija visai līdzīgs – 10. un 12.vieta Kasparam, divas 13.pozīcijas Dāvim.
Par šīs nedēļas plāniem pilnībā ir pārliecināts tikai Kaspars, kurš aizvadīs treniņus sava kluba
"Rodeo" mājvietā – Ventspilī, un centīsies savest kārtībā vismaz vienu no abiem firmas "Yamaha" braucamajiem. Par motocikliem liepājniekam ir atsevišķs stāsts – sezonas sākumā tika iegādāti jauni spēkrati, kuri tās laikā niķojās itin bieži. Tehnikas ražotāji jau ir atzinuši savas rūpnīcas defektu un cenšas problēmas novērst.
Savukārt nākamās nedēļas nogalē K.Kraulis startēs tepat netālu – Ventspilī notiekošajā uzņēmuma Ventbunkers "Lielās balvas – 2006" izcīņā.

Poļina Jeļizarova bez pūlēm kvalificējas finālam
Miks Kuncītis

Vakar pasaules junioru čempionātā Pekinā 3000 metru kavēkļu skrējiena priekšsacīkšu kārtu bez pūlēm pārvarēja Liepājas vieglatlētikas pērle Poļina Jeļizarova.
Liepājas sporta skolas "Daugava" treneru Vjačeslava Alonceva un Marinas Surņinas audzēkne Poļina Jeļizarova 3000 metru kavēkļu skrējienā finišēja trešajā pozīcijā aiz Etiopijas un Kenijas sportistēm. Liepājnieces laiks finišā bija 10 minūtes un 8,64 sekundes. No uzvarētājas Etiopijas sportistes Mekdeses Bekeles Tadeses, kas laboja pasaules junioru čempionāta rekordu, mūsu vieglatlēte atpalika par nepilnām 22 sekundēm – 9:46,67. Par spēcīgo konkurenci šajā skrējienā liecina arī otrās vietas ieguvējas Kenijas skrējējas rezultāts, jo arī viņa distanci veica krietni ātrāk par desmit minūtēm (9:51,94). Ne tik ātrs bija otrs priekšskrējiens, kurā pirmā finiša līniju pēc 10 minūtēm un 11,96 sekundēm šķērsoja Norvēģijas vieglatlēte. Lai kvalificētos finālam, šķēršļotā distance bija jāveic 10:26,82.
Runājot par finālsacensībām 3000 metru kavēkļu skrējienā, kas notiks rīt, var secināt, ka izšķirošajā piegājienā liepājniecei, lai tiktu pie kādas no medaļām, noteikti būs jāskrien vismaz sava personīgā rekorda robežās. Atgādināsim, ka Poļina savu labāko rezultātu – 10:04,75 – savā pamatdisciplīnā sasniedza šā gada 1.jūlijā Kauņā.
Jāpiemin, ka vakar Pekinā startēja vēl divi Latvijas vieglatlēti – Ronalds Arājs 100 metru skrējienā pusfinālā ieņēma sesto vietu (10,63) un finālam nekvalificējās, bet šķēpa mešanā ar rezultātu 51,89 finālā iekļuva Sinta Ozoliņa.