Kurzemes Vārds

13:15 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Paši dzēra, paši dega

Jau spilgti iezīmējusies nevienu nepārsteidzoša tendence, ka tie autovadītāji, kas savas vadītāja apliecības jau nodzēruši, turpina vizināties apreibinošo dziru ietekmē – tā teikt, ja krīt, tad krīt ar blīkšķi. Droši vien šie šoferīši pieskaitāmi tai kategorijai, kurus pārmācīt nav iespējams. Līdzīgi kā tos, svītrainās pidžamās tērptos, kuru pieraksta vieta ir ieslodzījuma iestāde: tikko no tās tikuši ārā, viņi gandrīz vai labprātīgi atgriežas aiz restēm. Tāds dzīvesveids.

Lai arī kādus jaunus sodus sagudrotu satiksmes drošības sargi, sabiedrībā vienmēr būs cilvēki, kas jaunās rīkstes izmēģinās uz savas ādas, jo citādi tās nebūtu bijis vērts piegatavot. Ko tur lai saka: ja jau ļautiņi pamanās ielidot uz pilno – ne mašīna reģistrēta, ne izieta tehniskā apskate, ne nokārtota apdrošināšana, pats bez tiesībām un vēl grādīgo paņēmis uz krūts… Tieši tādu vienu stūrmani, starp citu, aizvakar paņēmuši ciet mūsu Ceļu policijas vīri.

Kaut arī dzērājšoferus, kā tagad viņus mīļi sauc, bargās sankcijas jau tā žmiedz nost, likuma pantu rakstītāji nesnauž. Ja jau pārkāpēju izģērbj, tad izģērbj pa pliko. No vakardienas transportlīdzekļu īpašniekiem, kuru automašīnas ir konfiscētas par braukšanu bez tiesībām alkohola reibumā, pašiem būs jāsedz izdevumi, kas saistīti ar konfiscēto transportlīdzekļu pārvietošanu un glabāšanu stāvlaukumā. Turklāt, lai atgūtu savus auto, būs ne vien jāuzrāda izziņa par piespriestā naudassoda samaksu, bet arī jāsedz minētie papildu izdevumi. Un, ja tā padomā, pareizi vien būs. Kāda velna pēc tos būtu jāsedz no valsts budžeta līdzekļiem? Kopš 1.janvāra Latvijā par alkohola grēkā kritušo vadītāju transportlīdzekļu pārvietošanu un glabāšanu no nodokļu maksātāju naudas jau iztērēti 1,2 miljoni latu!

Bargs naudassods, pārkāpumu uzskaites punktu piešķiršana, mašīnas atņemšana, transportēšanas un glabāšanas izdevumu segšana, vadītāja apliecības atņemšana, 15 diennaktis rūtotas saules, kriminālatbildība… Ko vēl lai izdomā? Publiski ar rožu ērkšķaino kātiņu pa dupsi Rožu laukumā? Nelīdzēs. Visiem likumus nekad neuzrakstīsi. Paši dzēra, paši dega. Lai sadeg ar'.

Ints Grasis