Kurzemes Vārds

23:22 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Darbinieki mainījušies vienmēr
Evija Blumberga,
akciju sabiedrības "LPB" personāla daļas vadītāja

Darbinieki uzņēmumos mainījušies vienmēr, un, jo lielāks uzņēmums, jo lielāka kadru mainība. Šobrīd situācija ar darbinieku atrašanu nav vienkārša, un, šķiet, mēs, par kadru atlasi atbildīgie speciālisti, esam ar to samierinājušies. Situācija nav stabila un prognozējama, bet nav arī traģiska. Visspēcīgāk tirgu sašūpo katra jauna, liela spēlētāja jeb veikala ienākšana Liepājā. Protams, jaunajiem tirgotājiem ir vajadzīgi darbinieki – pārdevēji, citi speciālisti, bet Liepājā viņu tikai tik, cik ir. Un darba meklētāji izvēlas, kur, viņuprāt, ērtāk, izdevīgāk, interesantāk, jā, arī vieglāk. Ir cilvēki, apkārtstaigātāji, kas pastrādā vienā, otrā utt. vietā, tad meklē atkal nākošo darba devēju. Gribas domāt, vai tas nav tādēļ, ka godprātīgai attieksmei pret darbu šodien zudusi vērtība. Daļa darba meklētāju tā arī izturas – ja nepatiks te, tad iešu citur! Kas man to var liegt!

Domāju, ka nav mazsvarīgs arī darba prestižs. Katrā darba vietā tas citādāks, un diemžēl pārdevēja darbs nevar lepoties ar augstu novērtējumu. Tas ir gan grūts, gan atbildīgs, bet galu galā cieš klients, pircējs. Kas mainīsies? Un kad? Neiedziļinoties ekonomiskās un politiskās niansēs, pārmaiņas droši vien gaidāmas tad, kad valstī paaugstināsies vidējais algu līmenis, kad uzņēmēji drošu sirdi varēs maksāt lielākas algas. Manuprāt, tirdzniecība jau nav tā sfēra, kurai draud viesstrādnieku iebrukums, jo nevar kasē vai aiz letes stāvēt cilvēks, kurš nemāk valsts valodu, kurš neprot izlasīt dokumentus utt.

Tagad reta tā firma, kas saviem darbiniekiem nepiedāvā sociālās garantijas, tādēļ ar tām pievilināt vien vairs nevar. Domāju, ka pats svarīgākais šobrīd, kādu informāciju par katru konkrēto uzņēmumu mutiskā formā cits citam nodod darba meklētāji. Par to, kā tad īsti ir strādāt konkrētajā vietā. Tieši šo aspektu vienmēr būtu jāpatur prātā darba devējiem.