Kurzemes Vārds

06:08 Pirmdiena, 27. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pašvaldība rucavnieku zemi pārdos privātfirmai

Viktors Ulberts

Par 102 tūkstošiem nolemts pārdot pašvaldībai piederošās 40 kapitāldaļas SIA "Papes osta" šī paša uzņēmuma kontrolpaketes turētājam firmai "Baltic Corporative Investments", kas tādējādi kļūs par SIA "Papes osta" simtprocentīgu īpašnieku. Tā vakar Pagasta padomes sēdē nolēma Rucavas pašvaldības deputāti.

Kā jau rakstīts, pirms dažām dienām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņoja, ka lūdz Liepājas rajona prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rucavas pašvaldības vadītāju Jāni Bārduli – tagadējo pašvaldības vadītāja vietnieku, kura valdīšanas laikā pašvaldība ieguldīja 11,59 hektārus zemes jaunizveidotā uzņēmumā SIA "Papes osta". KNAB uzskata, ka šis nekustamais īpašums ieguldīts par pazeminātu cenu, bez tam netika veikts nekustamā īpašuma novērtējums. Tādējādi pašvaldībai esot nodarīti 29 800 latu lieli zaudējumi.

SIA "Papes osta" esot izveidota, lai atjaunotu vēsturisko ostu, kas paredzēta zvejnieku laivu un jahtu piestāšanai. Taču šogad Rucavas pašvaldība pavēstīja, ka grasās savas kapitāldaļas uzņēmumā pārdot, jo līdz šim Pagasta padomes dalība "Papes ostā" nesusi tikai zaudējumus. Pašvaldības vadītājs Viktors Čamans norādīja, ka no 11,59 hektāriem uzņēmumā ieguldītās zemes 3,3 hektārus aizņem kanāls, kas savieno Papes ezeru ar jūru. Pērn, kad janvāra vētra aizšķērsoja kanālam ceļu, pašvaldībai nācās ieguldīt 10 tūkstošus latu, lai ieteku jūrā atbrīvotu no smilšu sanesumiem. Bez tam no kapitāldaļu pārdošanas iegūtā nauda pašvaldībai ļoti noderēšot dažādām saimnieciskām vajadzībām un projektiem.

Maijā Rucavas Pagasta padome nelēma par kapitāldaļu pārdošanu un paziņoja, ka gaidīšot rezultātu no šajā lietā uzsāktā kriminālprocesa. Rezultāts arī ir – lūgums uzsākt kriminālvajāšanu, kas apstiprina aizdomas, ka ne viss šajā darījumā varētu būt veikts pašvaldības interesēs. Taču divas dienas pēc KNAB paziņojuma deputāti nolēma kapitāldaļas pārdot.

Jau rakstīts, ka firmai "Baltic Corporative Investments", kuras pamatkapitāls ir 2800 lati, laika gaitā bijis lemts iet no rokas rokā. Līdz 2002.gada vidum uzņēmums piederējis Sandrai Armanei, bet līdz 2004.gada beigām Danai Rožkalnai, kura vēlāk pusi no tā pārdevusi Adrianam Vanagam. 2005.gada septembrī firma pārdota SIA "Zeme un lietošana", kas piederot Lietuvas pilsonei Rasai Martenai, un tā valdē darbojoties Uldis Bumbieris, kurš, pēc raidījuma "De facto" sniegtajām ziņām, esot Viktora Čamana biznesa partneris un SIA "Papes osta" valdes priekšsēdētājs.

Vakar ne J.Bārdulis, ne V.Čamans neatbildēja uz tālruņa zvaniem, tāpēc neizdevās saņemt komentārus par iemesliem, kāpēc bija nepieciešams tik steidzami pieņemt lēmumu par kapitāldaļu pārdošanu.