Kurzemes Vārds

17:16 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Neparasti Kapu svētki

Jau trešo gadu Ziemupē Kapu svētki ir arī improvizēts ziemupnieku saiets. Cilvēki no malu malām sabrauc uz svētkiem, tāpēc šajā laikā arī Ziemupes Tautas namā sagatavota speciāla programma.
Ziemupes Tautas nama vadītāja Daina Vītola pastāstīja, ka sestdien Ziemupes kapos Kapu svētki sāksies pulksten 12, bet sarīkojumi Ziemupes Tautas namā iecerēti no pulksten 14. Ziemupniekus sveiks Vērgales līnijdejotājas, vēlāk interesenti varēs noskatīties L.Pakalniņas filmu "Teodors", bet pulksten 15 paredzēta fotoekspozīcijas "Ziemupnieks Janis Freibergs Brazīlijā" atklāšana un tikšanās ar tās autori Noru Vilmani, piedaloties autoriem M.Kreitenbergam un I.Kalniņam, notiks fotoizstādes "Ziemupe senās un ne tik senās bildēs" atklāšana, kurai sekos Linvara Jankovska esejas "Ceļš mani aizveda pie jūras" lasījums. "Bet desmitos vakarā sāksies danči kopā ar grupu "Tandēms", tādēļ dejotāji uz Tautas namu var ierasties, līdzi ņemot arī groziņus," piebilst Daina.

Zemi uzmērīs bez maksas
Viktors Ulberts

Līdz 31.augustam mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums "Metrum" izsludinājis akciju, kuras laikā neprivatizētās zemes lietotājiem visā valstī piedāvās iespēju noformēt privatizācijas pieteikumus viņu vietā un veiks privatizācijai nepieciešamo zemes mērniecību bez maksas. Klientiem būs jāmaksā tikai par dokumentu noformēšanu.
Jau ziņots, ka 31.augusts ir pēdējā diena, kad valsts un pašvaldību zemes lietotāji var pieteikties zemes privatizācijai par sertifikātiem un kļūt par līdz šim izmantotās zemes īpašniekiem.
"Metrum" norādīja, ka līdz jūlija beigām pieteikumu privatizācijai Valsts zemes dienestā iesniedza tikai 30000 lauku zemes lietotāju, taču kopumā dienestā reģistrēti 113000 pastāvīgā lietošanā piešķirtu zemes vienību lauku apvidos.
Zemes mērniecību bez maksas "Metrum" veiks arī tiem klientiem, kuri savus privatizācijas pieteikumus Valsts zemes dienestā jau iesnieguši, ja pasūtījumi tiks saņemti jebkurā no 32 "Metrum" birojiem visā Latvijā līdz 31.augustam.
Pirmais posms kļūšanai par lietotās zemes īpašnieku ir privatizācijas pieteikuma noformēšana zemes dienestā, pēc tam divu gadu laikā dienestā jāiesniedz zemes robežu plāns – jāveic zemes mērniecība vai priekšapmaksa sertifikātos atkarībā no zemes īpašuma kadastrālās vērtības.
Uzņēmums "Metrum" akcijas laikā piedāvā zemes mērniecību bez maksas, bet klientiem jārēķinās, ka pasūtījumi tiks izpildīti divu gadu laikā – mēnesi pirms Valsts zemes dienesta noteiktajam zemes robežu plāna iesniegšanas brīdim.