Kurzemes Vārds

17:33 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Mūsējo punkti valstij nelīdzēja
Andris Sudmalis

Deviņi Liepājas šahisti Latvijas komandas sastāvā piedalījās cīņā pret lietuviešiem, sacensībās spēkiem mērojās pa simts sportistiem no katras valsts.
Tradicionāli sacensībās ar citu valstu pārstāvjiem Latviju pārstāv arī Liepājas šaha meistari, šoreiz tie bija – Āris Ozoliņš, Vadims Daškevičs, Rinats Muhamadejevs, Mihails Kovaļskis, Gundars Meiers, Valentīna Vainovska, Ritvars Reimanis, Pauls Vasilis un Jānis Veits.
Liepājnieki pa visiem kopā nopelnīja 4,5 punktus, bet Latvija piekāpās saviem dienvidu kaimiņiem ar rezultātu 43:57.
No mūsējiem pie uzvarām tika trīs šahisti – Vadims Daškevičs, kurš bija vienīgais no mūsu valsts desmit spēcīgākajiem šahistiem, kas izcīnīja uzvaru, Rinats Muhamadejevs un Gundars Meijers, savukārt Āris Ozoliņš, Ritvars Reimanis un Jānis Veits ar saviem pretiniekiem vienojās par neizšķirtu.
Nedaudz labāk liepājniekiem klājās individuālajās sacensībās. Vadims Daškevičs sevi atkal apliecināja ātrspēlē, izcīnot 2.vietu kopvērtējumā, bet Ritvars Reimanis tādu pašu vietu ātrspēlē izcīnīja jauniešu vērtējumā.

Debijas reizē – soli līdz finālam
Andris Sudmalis

Liepājas minigolfa spēlētāja Madara Kirša ir atgriezusies no pasaules junioru čempionāta, kas norisinājās Odenses pilsētā Dānijā, kurā ierindojās 18.vietā. Ņemot vērā to, ka 16 gadu vecajai sportistei tā bija debija šāda līmeņa sacensībās, viņas sniegums tiek vērtēts kā labs.
Madarai pietrūka pavisam maz – tikai 5 punktu, lai kļūtu par pirmo Latvijas minigolfa pārstāvi, kas kvalificējas finālam kādā no lielajiem turnīriem. Līdz šim augstākie sasniegumi bija Madaras māsai Kristiānai, kā arī Mārtiņam Vilmanim, kuri palika tikai dažu punktu attālumā no kārotās robežas 2003.gada pasaules čempionātā Vācijā.
Ja līdz šim bija ierasts, ka pasaules čempionātos mēdz piedalīties dažādu, šajā sporta veidā eksotisku, valstu pārstāvji no Āfrikas, Āzijas, vai Amerikas, tad šoreiz dalībnieki pārstāvēja tikai un vienīgi veco kontinentu, līdz ar to cīņa izvērsās nopietnāka nekā citu gadus.
Liepājnieces tēvs un treneris Verners Kiršs atzina, ka Madara šim čempionātam bija ļoti labi sagatavojusies. Lielā mērā tas bija iespējams ar draudzīgo mājinieku – dāņu kolēģu atbalstu, kas palīdzēja liepājniecei pielāgoties Odenses laukumiem. Sešas dienas ilgusī treniņnometne vietējā speciālista vadībā beidzās ar atzinumu, ka līdz šim nevienam no mūsējiem vēl nebija izdevies tik labi sagatavoties kādam no starptautiskajiem turnīriem.
Augstvērtīgākos rezultātus Madara uzrādīja sacensību pirmajā dienā, kas viņai deva pat vietu superfinālā, kurā iekļūst sešas labākās jaunietes un deviņi puiši – pēc pirmajiem rezultātiem viņa dalīja 6. – 10.vietu. Otrā diena gan mūsu sportistei mazliet pabojāja kopējo skatu, it īpaši viens aplis uz betona laukumiem. Tomēr kā neliels gandarījums bija izcīnītie panākumi pret divām Zviedrijas izlases spēlētājām, kuras savas valsts izlases sastāvā kaldināja panākumu izlašu kopvērtējumā.
Jau pēc atgriešanās Liepājā Madara uzsvēra, ka pretinieču pārākums ir meklējums ne tik daudz meistarībā, cik pieredzē: "Tāda līmeņa turnīros tehnika dod tikai 50 procentus no rezultāta, bet pārējo veido psiholoģiskā sagatavotība. Liela nozīme ir arī pieredzei. Vadošo valstu spēlētājiem šāda līmeņa turnīru ir vairāk, arī nacionālie turnīri ir tikpat sīvi kā pasaules un Eiropas čempionāti. Latvijā spēlētāju skaits ir daudz mazāks un attiecīgi arī konkurence nav tik sīva, savukārt zviedriem notiek nopietna cīņa par vietu izlasē."
Lai arī liepājniece palika ārpus sacensību fināla, atzinīgus vārdus par Madaru izteica vairāku valstu treneri. "Zviedrijas, Austrijas un Vācijas treneri atzina, ka Madara ir ļoti talantīga spēlētāja, ar labām izredzēm progresēt," pastāstīja Verners Kiršs.
Jau šo piektdien Latvijas delegācija dodas uz Nīderlandes pilsētu Geldropu, kur norisināsies Eiropas minigolfa čempionāts. Dāmu izlases sastāvā ir iekļautas tikai liepājnieces – Dace un Ilze Kupces, kā arī Madara Kirša, savukārt vienīgais no Latvijas kungiem būs vēl viens liepājnieks – Mārtiņš Vilmanis.
Vērtējot mūsējo izredzes Nīderlandē, Verners Kiršs uzskata, ka dāmām būtu pa spēkam pacīnīties par iekļūšanu spēcīgāko vienību sešiniekā.


Dublieriem otrais panākums pēc kārtas
Andris Sudmalis

"Liepājas metalurga" dublieri Latvijas futbola čempionāta 1.līgā ir izcīnījuši otro panākumu pēc kārtas, savā laukumā ar 3:1 (3:0) pārspējot turnīra tabulas kaimiņus – FK "Valmieru".
Liepājnieki otro reizi pēc kārtas spēlēja ar vienību, kas vēl pirms dažiem gadiem cīnījās virslīgā, pie tam valmierieši tuvāko gadu laikā cer atgriezties spēcīgāko vienību sabiedrībā. Taču metalurgi ar krietni jaunāku sastāvu neatstāja pieredzējušajiem viesiem izredzes uz uzvaru.
Pirmajā puslaikā, spēlējot ar pamatsastāva puišiem, mūsējie ielika stabilus pamatus uzvarai, ko otrajā puslaikā, kad "Liepājas metalurga" dublieru treneris Viktors Lukins sūtīja laukumā uzreiz piecus jaunus spēlētājus, arī divus 16 gadu vecus 1.līgas debitantus, veiksmīgi noturēja.
Vārtus mūsējo labā guva Vladimirs Kamešs, kurš bija precīzs jau otrajā spēlē pēc kārtas, kā arī Igors Aleksejevs un Roberts Pirktiņš. Savukārt viesi pie vienīgā panākuma tika mača noslēgumā.
Liepājnieku rindās šajā spēlē nepiedalījās neviens no virslīgas komandas spēlētājiem, savukārt slovēnis Maksuts Azizi, kurš Liepājā pavadīja vairāk nekā mēnesi, ir devies mājās.
Nākamo spēli "Liepājas metalurga" dublieri aizvadīs piektdien, 18.augustā, izbraukumā pret Smiltenes "Abuls" vienību, savukārt 23.augustā pulksten 16, Liepājas "Olimpijas" stadionā metalurgi tiksies ar "Skonto 2" vienību.

Burātāji pilnveido meistarību kopīgā seminārā
Miks Kuncītis

Pilsētā, ko dēvē par burātāju meku, norisinājās jau trešais "Vindsērfinga kluba 360" sērfotāju seminārs. No 7. līdz 13. augustam Pāvilostā pulcējās vairāk nekā simts šī sporta veida pārstāvju un entuziastu. Ar Rīgas Brīvostas, veikala "Burusports" un daudzu citu sponsoru atbalstu šī nedēļa daudziem dalībniekiem, viņu ģimenēm un draugiem paliks atmiņā kā viens no spilgtākajiem mirkļiem šajā vasarā.
"Piecas dienas teorētiskas mācības teltī, praktiskas uz simulatora un ūdenī. Mācību video uz lielā ekrāna un ik vakaru lielais ugunskurs ar semināra dziesmu grāmatām un ģitārām. Volejbola turnīri bezvēja pēcpusdienās, kā arī "Red Bull Fresh Contest" sacensības jaunajiem burātājiem," informēja "Vindsērfinga kluba 360" izpilddirektors Krišjānis Tūtāns
Uz semināru bija ieradušies divu dažādu līmeņu dalībnieki – aktīvi skolēni un tie, kas tiecas pēc labas kompānijas. Vairāk par trešdaļu bija tādi, kas nekad nebija burājuši vai burāja ne vairāk par vienu gadu. Aktīvākajiem bija iespēja iemācīties braukt ar vējdēli un saprast tā pielietošanas pamatprincipus. Par to rūpējās četrpadsmit instruktori, kuru vidū bija speciālisti no "Burusporta" vindsērfinga nomas punktiem un Latvijas labākie sportisti – Latvijas čempions Jānis Preiss, olimpiete Vita Matīse, Latvijas olimpiādes uzvarētājs Krišjānis Tūtāns un daudzi citi.
Nedēļas laikā tika noskaidrots labākais jaunais censonis. Tas bija iespējams ar "Red Bull Fresh Contest" palīdzību. Šajā konkurencē apķērīgākais izrādījās 15 gadu jaunais Ingus Vinķis, kas savā īpašumā ieguva jaunu vējdēļa buru ar mastu. Sacensību uzvarētājs atzina, ka balva viņam esot ļoti vērtīga, tā atvieglos vindsērfinga apguvi. Ingus līdz šim buru esot nomājis.
Sērfotāju semināru noslēdza "Kluba 360" čempionāts. Tas norisinājās divas dienas, un tika noskaidroti spēcīgākie "Formula Windsurfing", "Silver" un "Raceboard" klasēs. Formulas klasē par čempionu kļuva liepājnieks Jānis Preiss, bet "Silver" disciplīnā, kur startēja dalībnieki ar mazu sacensību pieredzi, uzvaru izcīnīja Jānis Sedlinieks. Starp citu, viņš savu meistarību vasarās pilnveido tieši Pāvilostā. Savukārt "Raceboard" klasē labākais bija Gunārs Rozenbergs.
Apmierināts ar semināra norisi bija arī Jānis Preiss, kurš atzinīgi izteicās ne tikai par pasākumu augsto organizētības līmeni, bet arī par interesantajām sacīkstēm, kuras vēlāk gan aizēnoja mainīgais vējš, kā dēļ notika tikai viens brauciens.