Kurzemes Vārds

17:47 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Uzmanību – tuvumā brunču mednieks!

Kad sievietes izsaka vārdu savienojumu brunču mednieks, viņas to dara ar negatīvu un nievājošu pieskaņu. Vīriešiem šie divi vārdi labākajā gadījumā liek labsirdīgi pasmaidīt un izturēties ar ironiju. Daži to uztver kā komplimentu savu sugasbrāļu spējām un "vīrišķīgām rakstura īpašībām". Kādi mēdz būt brunču mednieki? "Brīvbrīdis" piedāvā iepazīties ar viņu raksturojumiem, jo kurai sievietei gribas tapt pieviltai un izmantotai.

Vai viņi visi – tādi?

Ir pietiekami liels skaits sieviešu, kuras uzskata, ka "visi viņi ir tādi..." proti, brunču mednieki. Lielākoties tās ir pieviltās un izklaidēšanos kāro vīriešu izmantotās. Stāsta Sintija: "Ar Juri iepazinos interneta portālā. Man patīk pārliecināti, droši, uzņēmīgi vīrieši un sapratu, ka Juris ir tieši tas, ar kuru vēlos veidot attiecības. Satikāmies, iepatikāmies viens otram, un piedzīvoju tādus uzmanības apliecinājumus kā vēl nekad savā dzīvē. Tikai viss ilga apmēram vienu mēnesi, jo tad uzzināju, ka Jurim ir vēl vismaz pāris draudzenītes, kuras viņš izklaidē un iepriecina līdzīgā veidā. Šķirties no viņa man bija sāpīgi. Ļoti. Un tagad noteikti esmu no tām, kuras apgalvo: "Visi viņi ir tādi!" Skumji par savām sāpēm, bet vismaz tagad zināšu, kā uzvedas īsts brunču mednieks un ar ko viņš atšķiras no citiem vīriešiem..."

Noteikti visi vīrieši nav pār vienu kārti metami. Bet, lai starp daudziem būtu vieglāk pazīt klasiskus brunču medniekus, "Brīvbrīdis" sarūpējis viņu aprakstus, izveidojot trīs kategorijas.

Pirmais – donžuāns

Izceļas ar lielu nepastāvību attiecībās pret sievietēm. Nevēlas precēties un to nedara, ja nu vienīgi sirmā vecumā atrod sev dzīvesdraudzeni, lai nebūtu tik vientuļi vadīt vecumdienas.

Donžuāns par savas dzīves galveno uzdevumu uzskata sevī iemīlināt pēc iespējas lielāku sieviešu skaitu. Nejaukt ar flirtēšanu! Šiem brunču medniekiem jājūt, ka sieviete viņā iemīlējusies un pie tam – stipri. Šīs saldās sajūtas donžuāns krāj, krāj un krāj, aplidodams te vienu, te nākamo. Jo, tikko aplidotā sieviete iekritusi un izpaudusi savas jūtas, tā šā tipa vīrietim interese par viņu zūd. Viņam vajag atkal jaunu sievieti un jaunas kaislības. Pie tam, jo ilgāk kāds nolūkotais iemīlināšanas objekts nepadodas, jo uzvara nāk grūtāk, jo lielāks azarts un radoša izdoma parādās donžuāna darbībās.

Psihologi izpētījuši, ka donžuāna tipa vīrieši nepārtraukti brunčus medī tādēļ, ka uzskata – sievietēm ticēt nevar, viņas nespēj dziļi just un ilgstoši mīlēt. Donžuāni visu laiku sevi pārliecina, ka tas notiek tieši tā, un ļoti baidās, ka iemīlējusies sieviete gūs pār viņu virsroku, jo būs likusi sev pieķerties, iemīlēties. Donžuāns zemapziņā jūt, ka dziļa pieķeršanās var būt saistīta ar vilšanos un sirdssāpēm. Šo brunču mednieku raksturīgākās īpašības ir neatlaidība un stūrgalvība, lai sasniegtu kāroto mērķi.

Ikdienas dzīvē donžuāni ir visai garlaicīgi, nīgri, neapmierināti, bet, kad deguna priekšā parādās un noplivinās kārtējie brunči, viņš kā pāvs sabož savas krāšņās spalvas un dodas sieviešu medībās. Jo kā gan citādi lai dzīvi piepilda ar kaut kādu jēgu?

Otrais – klasiķis

Klasiskie brunču mednieki ir vīrieši, kas attiecībās ar pretējo dzimumu izceļas ar ļoti lielu nepastāvību. Kā likums šos puišus un vīriešus raksturo aktivitāte, enerģiskums, dzīvesprieks, atklātība, optimisms. Ar viņiem viegli iepazīties, saprasties, sākt sarunu par jebkuru tēmu, taču vērts pievērst uzmanību apstāklim, ka, atkarībā no izglītības līmeņa, šo brunču mednieku spriedumi ir visai banāli un virspusēji. Viņi nespēj apvainoties, jo visai pavirši izturas pret dažādiem dzīves pavērsieniem, sarežģījumiem, laižot pār galvu arī nopietnas lietas. Flirts ar vienu, otru, trešo – lūk, tas krāšņo dzīvi!

Klasiķis nejūt pienākumu pret attiecībām, pret draudzeni. Ja kaut kur notiek ballīte, viņš būs klāt un izklaidēs visas, viņaprāt, skaistākās vakara sievietes, bārstot komplimentus, apskaujot un pievēršot uzmanību. Šie brunču mednieki mazu intrigu neuzskata par krāpšanu, proti, ja esi pārgulējis ar kādu sievieti un viņu tūlīt aizmirsis – vai tad tā ir krāpšana?

Apprecēt klasisku brunču mednieku nav grūti, taču rēķinieties, ka viņš dzīvesveidu nemainīs un laulība viņam neuzliks nekādus ierobežojumus. Jo pasaulē ir tik daudz jauku sieviešu! Un kas tad ir, ka esi apprecējies?

Trešais – teorētiķis

Brunču mednieks teorētiķis vērtējams kā visnekaitīgākais, jo viņam vienkārši patīk sievietes! Un ir vienalga, kā dāma izskatās, cik viņai gadu, bērnu utt., galvenais, ka tā ir persona no pretējā, daiļā dzimuma.

Pamanot savu sirdspuķīti, teorētiķis liek lietā visu savu šarmu, daiļrunību, asprātību, iznesību un neatvairāmi iekaro sievietes sirdi. Viņš grib darīt viņu laimīgu, un kā gan šādam vilinājumam nepadoties? Teorētiķis spēj būt spīdeklis pat vairāku dāmu kompānijā, jo visām viņām velta vienlīdz lielu uzmanību un aplidošanu. Padomāts par pilnīgi visiem aplidošanas manevriem, izņemot – pietrūkst reāla rezultāta. Tādēļ viņš ir teorētiķis, ka pat nevēlas sievieti iekarot, atņemt viņu kādam, cīnīties par viņu. Visas darbības, uzmanības apliecinājumi, brunču medīšana ir visai ārišķīga padarīšana. Ko teorētiķis grib? Just, ka tieši viņš atrodas sieviešu uzmanības centrā, jo kā gan citādi celt savu pašapziņu?

Teorētiķi pat baidās no intīmām attiecībām un pamanās mistiski pazust, ja iniciatīvu šajā virzienā sāk izrādīt sieviete. Ņemiet vērā, ka brunču mednieki – teorētiķi var būt precējušies un dedzīgi ģimenes saišu stiprināšanas piekritēji. Viņi nepametīs ģimeni kaut kādas aizraušanās dēļ.

Vai vīriešus, kuri pārstāv visus šeit pieminēto brunču mednieku tipus, iespējams mainīt? Psihologi uzskata, ka – ne.

Sagatavoja Daiga Borska